پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سرمقاله فرهیختگان/ ناموس‌کشی به سبک اصلاح‌طلبان تحلیل ویژه سیاسی

سرمقاله فرهیختگان/ ناموس‌کشی به سبک اصلاح‌طلبان

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه -
سرمقاله فرهیختگان/ ناموس‌کشی به سبک اصلاح‌طلبان
١٦٢
٠
فرهیختگان / « ناموس‌کشی به سبک اصلاح‌طلبان » عنوان یادداشت روزنامه فرهیختگان به قلم جعفر درونه است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
بیانیه تعدادی از چهره‌های سیاسی که خود را از فعالان سیاسی و مدنی داخل و خارج از کشور نامیده‌اند، فاجعه‌ای ذلت‌بار برای منافع ملی کشور در کارنامه اپوزیسیون بی‌آبروی نظام و برخی از چهره‌های سیاسی جریان اصلاح‌طلب است که نمی‌توان به‌راحتی از کنار آن عبور کرد. این فاجعه یک ناموس‌کشی آشکار است که در آن وقیحانه تلاش شده است چهره دشمن بزک و سیمای تابناک نظام اسلامی سیاه نشان داده شود.
در این بیانیه تصویری حقارت‌آمیز از ایران و ایرانیان نشان داده می‌شود که از سر ناچاری چشم به معجزه سحر فرعون زمان یعنی نخست‌وزیر ژاپن دوخته‌اند. این بیانیه تصویری تهوع‌آور از ملتی ارائه می‌کند که از بیم جنگ دروغینی که دستگاه عملیات روانی نظام سلطه آن را به افکار‌عمومی تحمیل کرده‌ است، بر خود می‌لرزند و دل‌‌نگران وقوع آن هستند و برای رفع این نگرانی چاره‌ای جز تسلیم ندارند. در این بیانیه تلاش شده است چهره پلید دشمن از نگاه افکار‌عمومی پنهان نگاه داشته شود و هر چه بدی و پلشتی است به ایران اسلامی نسبت داده شود.
گویا این ما بوده‌ایم که از برجام خارج شده‌ایم. گویا ما عامل ایجاد جنگ و ناامنی در منطقه بوده‌ایم. گویا رژیم کودک‌کش و غاصب فلسطین که مظهر تروریسم دولتی است، هیچ نقش و تاثیری در ناامنی منطقه و ظلم و جنایت در حق ملت‌های منطقه نداشته و زن و کودک فلسطینی را زیر تهاجم سهمگین و ددمنشانه خود در غزه و لبنان قرار نداده است.
گویا این ما بوده‌ایم که دلارهای نفتی‌مان را به‌عنوان گاو شیرده، تقدیم روسیاه‌ترین رئیس‌جمهور آمریکا کرده‌ایم تا با حضور تنش‌زا و غیرقانونی خود هر روز منطقه را در معرض حادثه‌های ویرانگر قرار دهد.
گویا ما به یمن حمله کرده‌ایم و زن و کودک یمنی را زیر بمباران خود قرار داده‌ایم و ما عامل سوء‌تغذیه و گرسنگی کودکان یمنی هستیم که در زیر نگاه بی‌تفاوت مدعیان حقوق‌بشر نفس‌هایشان به‌شماره افتاده است و از گرسنگی و نبود امنیت و امکانات بهداشتی‌ جان ‌به‌ جان‌آفرین تسلیم می‌کنند.
گویا ما داعش را خلق کردیم تا به جان مردم سوریه بیفتد و حرث و نسل آنها را مورد تهاجم قرار دهد و آبادانی‌ها را به ویرانی‌ها مبدل‌ سازد و جنایات قرون وسطایی را مجددا در عصری که قرار است بشر حق و حقوقش مورد رعایت و حرمت قرار گیرد، بازآفرینی کند.
گویا تنها سیاست‌‌خارجی ایران در جهان تنش‌زا بوده ‌است و سیاست‌خارجی آمریکا با حضور شخصیت پلیدی همچون ترامپ، جز آرامش، صلح و امنیت برای جهان دستاوردی به همراه نداشته است.
گویا آمریکایی‌ها هیچ شرطی برای مذاکره نگذاشته‌اند و هرگز دنبال براندازی نظام و تحمیل فشارهای اقتصادی از طریق اعمال تحریم‌های ضد انسانی نبوده‌اند.
گویا ما بیش از یک دهه است که همواره سایه جنگ را بر سر ملت‌های دو کشور و ملت‌های منطقه نگه داشته‌ایم و اعلام کرده‌ایم همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی روی میز است و امروز این گزینه را در اولویت قرار داده‌ایم.
واقعیت این است که در این بیانیه ناموس کشور به مسلخ تسلیم در برابر دشمن برده شده است. مسئولان و مردم ایران به ذلت تسلیم در برابر دشمن دعوت شده‌اند. راه تسلیم را نیز مطابق خواست و اراده دشمن تعیین کرده‌اند. آری، امروز مذاکره رمز تسلیم‌پذیری در برابر دشمن است. آن هم مذاکره درباره مسائل ناموسی کشور و وجوه اقتدار نظام ازجمله سیاست‌خارجی و نفوذ منطقه‌ای که مهم‌ترین دستاوردش برای ملت ایران و منافع ملی حفظ و ارتقای امنیت کشور و صیانت از مرزهای کشور در برابر توطئه‌های بی‌شماری است که توسط گروهک‌های دست‌ساخته استکبار و ارتجاع منطقه برای نا‌امن‌سازی کشور تدارک دیده شده بود که نمونه‌های آن را در کشورهای همجوار خود و برخی کشورهای منطقه به عیان مشاهده کرده‌ایم.
بیانیه‌نویسان با ذلتی شرم‌آور دست به دامان نهادهای بین‌المللی شده‌اند تا دو کشور را دعوت به مذاکره بدون‌شرط کنند.
چه بهتر بود قبل از این به مردم ایران و افکار‌عمومی می‌گفتند این امامزاده‌ای که به آن متوسل شده‌اند تاکنون چه معجزه‌هایی کرده است و تاکنون در قبال جنایات وحشیانه سران استکبار جهانی و رژیم کودک‌کش صهیونیستی و خباثت‌های سران مرتجع کشورهای عرب منطقه و جنایاتی که در حق ملت مظلوم سوریه و یمن و قتل‌عام زنان و کودکان سوری و یمنی انجام داده‌اند، چه اقدامات بازدارنده‌ای از خود نشان داده ‌‌است.
جای تعجب نیست این سرسپردگی در برابر دشمن، از سوی برخی افرادی تئوریزه می‌شود که روزی با ژست دموکراسی‌خواهی حتی مدعی اعتراض و تظاهرات علیه خدا بوده‌اند و امروز جرأت کمترین واکنش را در برابر زیاده‌خواهی‌های فرعون زمان ندارند.
شکی در این نیست که دشمن مدت‌هاست جوجه‌پرستوهایش را در دامان این قبیل افراد که نسبتی با ملت سلحشور و قهرمان ما ندارند، گذاشته و پرورش داده است.
همنوایی این افراد در داخل و خارج از کشور که برخی از آنها پای ثابت و سربازان مواجب‌بگیر و مزدور جنگ عملیات روانی رسانه‌های امپریالیسم دشمن علیه ملت ایران هستند و برخی نیز در داخل به‌عنوان ستون پنجم دشمن در جنگ نرم فرهنگی، اقتصادی و سیاسی کار آنها را تکمیل می‌کنند، لکه ننگی بر همپالکی‌ها، هم‌حزبی‌ها و هم‌جناحی‌های آنان است که اگر امروز از آن ابراز برائت نکنند، فردا نام‌شان در طومار خائنان رسوا به ملت ایران در تاریخ ثبت خواهد شد.
صدایی که از این بیانیه شنیده می‌شود، صدای ترامپ و پمپئو است. جیک‌جیک همان جوجه‌پرستوهایی است که به تعبیر زیبای امیرالمومنین علی(ع)، دشمن در دامان آنها پرورش داده است.
اتَّخَذُوا الشَّیطَانَ لِأَمْرِهمْ مِلَاکا وَ اتَّخَذَهمْ لَه أَشْرَاکا فَبَاضَ وَ فَرَّخَ فِی صُدُورِهمْ وَ دَبَّ وَ دَرَجَ فِی‌حُجُورِهمْ فَنَظَرَ بِأَعْینِهمْ وَ نَطَقَ بِأَلْسِنَتِهمْ فَرَکبَ بِهمُ الزَّلَلَ وَ زَینَ لَهمُ الْخَطَلَ فِعْلَ مَنْ قَدْ شَرِکه الشَّیطَانُ فِی‌سُلْطَانِه وَ نَطَقَ بِالْبَاطِلِ عَلَى لِسَانِه
شیطان را ملاک کار خود قرار دادند و شیطان نیز آنان را شریک خود ساخت. پس در سینه‌های‌شان، تخم گذاشت و جوجه برآورد و روى دامن‌شان جنبیدن گرفت و به راه افتاد. از راه چشمان‌شان مى‌نگریست و از زبان‌شان سخن مى‌گفت، به راه خطای‌شان افکند و هر نکوهیدگى و زشتى را در دیده‌شان بیاراست و در اعمال‌شان شریک شد و سخن باطل خود بر زبان ایشان نهاد. (خطبه 7 نهج‌البلاغه)
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کدی که حسام‌الدین آشنا به ترامپ داد

ارزکاوی خارجی‌ها با برق ارزان ایران

بازی جنگ برای دیپلماسی!

سوت پایان رانت ارزی ؟

چرا ترامپ حمله نکرد؟

ایندیپندنت: چگونه ترمز ترامپ کشیده شد؟

شانس تکرار ترامپ

چرا برخی نمایندگان با «بابک زنجانی» دیدار کرده‌اند؟

متخصص سقوط روی نیمکت پرسپولیس؟

بی ثبات سازی خلیج فارس توسط محور عربستان-امارات

انتقاد "واشنگتن پست" از آشفتگی سیاست خارجی ترامپ

کیهان: ارتش آمریکا تحقیر شد ترامپ، ایران را توئیت‌باران کرد!

سرمقاله خراسان/ فریاد اجاره نشین ها را کسی می شنود؟!

گفت‌و‌گوی شرق با صادق زیباکلام؛ اکنون چه باید کرد؟

تلاش برای توقف فروش سلاح به عربستان

امیرعلی ابوالفتح: ترساندن ایران از‌جنگ؛ راهکار آمریکا برای مذاکره

معمای نفر چهارم!

کنکور، به نام عدالت، به کام تبعیض

اسرائیل در شوک: ترامپ در مقابل ایران عقب نشینی خواهد کرد

آی آدم‌ها! فضای خصوصی نداریم

پرش نفت با سقوط پهپاد

بلومبرگ: ترامپ نمی داند چه می کند

نیویورک‌ تایمز: ترامپ راهبردی درباره ایران ندارد

ایران توانمندتر از تصور آمریکا

وزارت نفت «مدیر مالی» ندارد

سی‌ان‌ان مطرح کرد: اشتباهات یک رئیس‌جمهور سردرگم

دوئل سرنوشت‌ساز جانسون و‌هانت

تجارت دلاری با طعم‌های مختلف

جدال زنگنه و جلیلی

کشف اسناد تقلب انتخابات 88 در «اینترنت»!

سرمقاله کیهان/ فجر پنج‌شنبه، به وقت ایران، تغییر معادله

سرمقاله وطن امروز/ همان سپاه سوم خرداد

سرمقاله شرق/ در بر همان پاشنه می‌چرخد؟

سرمقاله اعتماد/ سقوط به مثابه نقطه عطف

سرمقاله ایران/ مقابله با تهدید ترکیبی

سرمقاله دنیای اقتصاد/ نظام پاداش مدیران بانکی

سرمقاله رسالت/ لزوم کنشگری مؤثر در مقابل جنگ هیبریدی آمریکا

سرمقاله جمهوری اسلامی/ بازی آمریکائی

سرمقاله فرهیختگان/ چرا FATF منتظر می‌ماند؟

غرور نا«آشنا»

سرمقاله خراسان/ 2 تاثیر «تیر آرش» بر حفظ حریم ایران

سیلی سخت ایران به آمریکا؛ سهم عربستان و امارات محفوظ است!

گزارش "الجزیره پلاس" از بالا گرفتن تنش میان ایران و آمریکا

خیز ایران برای خروج از برجام اروپا را به وحشت انداخت

جنجال در پارلمان تونس بر سر خواندن فاتحه برای مرسی

رسانه های مصری خبر درگذشت مرسی را چگونه پوشش دادند؟

پیامدهای دخالت سیاستمداران در تعیین نرخ ارز

تابناک مطرح کرد: اشکالات ارسال پیامک حجاب برای مالکان خودرو

سیلی مرد کروات به صورت هواداران پرسپولیس

آیا آمریکا واقعا به جنگ با ایران فکر می‌کند؟