پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

میرسلیم: برخی فکر می‌کنند در مؤتلفه یک مشت افراد پولدار نشسته‌اند سیاسی

میرسلیم: برخی فکر می‌کنند در مؤتلفه یک مشت افراد پولدار نشسته‌اند

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فارس / رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی تاکید کرد: باید کسانی را برای نامزدی در انتخابات مجلس شناسایی کنیم که اهل زد و بند نباشند و در دوران نمایندگی ابدا به بده بستان با دولت آلوده نشوند.
سیدمصطفی میرسلیم رئیس شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در اجلاس دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی با دسته‌بندی افرادی که نسبت به حزب ابراز تمایل می‌کنند، اظهار کرد: افرادی فرصت طلب‌اند و ابراز تمایل آنها به حزب برای دستیابی به منویات سیاسی یا اجتماعی یا اقتصادی خودشان است.
وی افزود: برخی دوستان نیز به حزب نزدیک می شوند تا ما برای آنها هزینه‌های تبلیغات انتخابات را تأمین کنیم؛ آنها فکر می‌کنند در مؤتلفه یک مشت افراد پولدار نشسته اند و ما می توانیم آنها را بدوشیم و هزینه‌های تبلیغات خود را بر دوش آنها بیندازیم؛ این هم امید آنها در نزدیک شدن به مؤتلفه است.
رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفۀ اسلامی اظهار کرد: برخی نسبت به حزب ابراز تمایل‌ نشان می دهند تا نوعی خوشنامی و وجاهت اجتماعی کسب کنند، زیرا می دانند حزب مؤتلفۀ اسلامی نزد مردم و علما از سابقه ای خوب برخوردار است.
میرسلیم گفت: عده‌ای دیگر برای آموزش دیدن و طی کردن راه کمال سیاسی به حزب مؤتلفۀ اسلامی نزدیک می‌شوند. آن ها می دانند فعالیت سیاسی کاری نیست که بتوان در آن بی گدار به آب زد بلکه باید اصول آن را یاد گرفت؛ امروزه در دانشگاه‌های ما چنین مهارت‌هایی را یاد نمی دهند. این افراد حزب را به عنوان آموزشگاهی عالی برای کسب تجربه مدیریتی و سیاسی تلقی می کنند.
وی تصریح کرد: مسائل واقعی کشور، منطقه، دنیای اسلام و مسائلی که در جهان پدید می‌آید همه محمل هایی اند که در بخش های مختلف حزب به بحث و بررسی گذاشته می شود، بنابراین کسانی که در این جلسات شرکت می‌کنند بینش سیاسی شان تقویت و فکرشان وسعت پیدا می کند و بتدریج آمادگی و آموزش لازم را پیدا می کنند تا به روش‌های مدیریت سیاسی آگاه شوند. کار حزب از این لحاظ بسیار مهم و حساس است. هر تشکیلاتی را نمی توان حزب نامید.
رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفۀ اسلامی با بیان این که مرحوم شهید بهشتی حزب را یک معبد می دانست، خاطرنشان کرد: عده ای هم به حزب نزدیک می شوند تا با خودسازی و تزکیۀ نفس برای کارهای جمعی میهنی آماده شوند.
میرسلیم با اشاره به دسته دیگری از افراد که به حزب مراجعه می‌کنند، گفت: عده ای برای کمک، فداکاری و ابراز ازخودگذشتگی به منظور تحقق آرمان ها، به حزب مراجعه می‌کنند. این افراد خودشان را هزینۀ حزب می کنند نه اینکه حزب را هزینۀ خود کنند.
وی تأکید کرد: افرادی همچون حاج حبیب الله عسگر اولادی، شهید مهدی عراقی، شهید سید اسدالله لاجوردی، حاج ابوالفضل حاجی حیدری، شهید رجایی، حاج سید تقی خاموشی، حاج محمد رضا اعتمادیان، حاج شیخ محمدخرسند، حاج محمد نبی حبیبی در زمرۀ افرادی بودند که هدفشان از مراجعه به حزب فداکاری برای اعتلای حزب و تحقق آرمانهای آن بود. آنها هرچه داشتند برای حزب گذاشتند و نمونه های ایثار سیاسی بودند.
رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفۀ اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم ایران بسیار نجیب اند، تصریح کرد: اگر شرایطی که امروز رخ داده و بر ما تا حدودی تحمیل شده است، هر زمانی دیگر در تاریخ ما اتفاق می افتاد کلی بلوا می‌آفرید، مردم ما امروز آگاهانه و با نجابت این شرایط را تحمل می کنند.
میرسلیم گفت: مؤتلفۀ اسلامی باید به دور از جنجال ها، انعکاس دهندۀ تخصصی مطالبات مردمی باشد. این امر هم باید پس از بررسی های تخصصی در حزب به صورتی هنرمندانه و کارشناسانه انجام بگیرد.
وی با اشاره به اهمیت بیانیۀ گام دوم انقلاب، گفت: امروز یکی از رسالت های مهم مؤتلفۀ اسلامی فهم و تفهیم منویات رهبرانقلاب به جامعه است.
رئیس شورای مرکزی حزب مؤتلفۀ اسلامی با اشاره به وظایف حزب در شناسایی افراد واجد صلاحیت برای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: هنر ما باید این باشد که بر مبنای حضور ممتد و ریشه دارمان در میان گروه‌های مختلف مردم نیروهای با صلاحیت را شناسایی کنیم.
میرسلیم تاکید کرد: باید کسانی را برای نامزدی در انتخابات مجلس شناسایی کنیم که از استقلال رأی سیاسی برخوردار باشند و منافع خود را بر مصالح کشور و حقوق عمومی مردم ترجیح ندهند و اهل زد و بند نباشند و در دوران نمایندگی ابدا به بده بستان با دولت آلوده نشوند تا بویژه با اقتدار بتوانند به نظارت بر اجرای قوانین بپردازند و در این راه تحت نفوذ رئیس جمهوری، رئیس مجلس و سایر مقامات قرار نگیرند.
وی گفت: افراد با صلاحیتی که برای نامزدی در انتخابات مجلس معرفی می‌کنیم لزوما عضو حزب مؤتلفۀ اسلامی نیستند؛ افرادی که مناسب ادارۀ کشورند باید شناسایی و برای انتخابات نامزد شوند. ادارۀ کشور به دست خود مردم است و نجات یافتن از مشکلاتی که در آن قرارگرفته ایم باید هوشیارانه و مخلصانه بر مبنای معیارهای دقیق اعتقادی و سیاسی که در حزب تعیین و تبیین کرده ایم انجام گیرد و الا باز فرصت‌های دیگری را از دست خواهیم داد و پیشرفتمان به عقب خواهد افتاد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

واکنش وکیل سابق نجفی به بازداشت حسن عباسی

زیباکلام: اصولگرایان پیروز انتخابات 1400 هستند

رئیس‌جمهور دوقانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

خبر فرمانده سپاه از آزمایش موشکی جدید ایران

پیشنهاد یک روزنامه به دولت: پرچمدار عذرخواهی از مردم شوید

سردار یزدی: کارمندان دولت آبروی نظام و انقلاب را حفظ می کنند

ارتش تا پایان سال چند رزمایش برگزار می‌کند

بازداشت دختر فرمانده اسبق ارتش تکذیب شد

امام جمعه اسالم: با این اوضاع "مسکن" درب وزارتخانه‌تان را گل بگیرید!

شرط دانشگاه تهران برای جذب ظریف

فرمانده سپاه: مذاکره و سازش راه‌حل مشکلات ما نیست

شکایت نمایندگان مجلس از دولت به دیوان محاسبات

برنامه حزب کارگزاران برای انتخابات

روایتی جدید از ماجرای قهر 11 روزه احمدی‌نژاد

ظریف: توافق برجام آن چیزی نیست که من می‌خواستم

فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار آیت الله هاشمی

سیدحسن خمینی: امروز روز حمایت بیشتر از دولت است

خاطره رهبر انقلاب از شهدای دولت

ماموریت‌هایی که رهبری بر دوش رئیس جدید کمیته امداد گذاشته‌اند

امیرعبداللهیان: نقشه‌ تجزیه سوریه شکست خورد

بختیاری: هیچ بن‌بستی نمی تواند مقابل رئیسی برای مبارزه با فساد باشد

نماینده مجلس: سهم ایران از خزر محفوظ است

ظریف با لودریان دیدار کرد

رضایی: آمریکا از بیداری ایران در هراس است

اختلافات بر سر ایران در دیدار با ترامپ

منتقدان سفر ظریف به پاریس چه نکاتی را ندیدند؟

پایان سفر ظریف به 4 کشور اروپایی

عارف: دورویی به سیاسیون آسیب زده است

برنامه سفر ظریف به شرق آسیا

ظریف پس از تور اروپایی وارد تهران شد

خودروی تولیت آستان قدس رضوی چیست؟

دعای توئیتری محمود صادقی برای ظریف

یقه سفیدها، خط قرمز نیستند

واکنش یک نماینده اصولگرا به هجمه‌ها علیه خانواده لاریجانی

جبهه‌گیری انگلیس و فرانسه مقابل ترامپ درباره ایران

روحانی: انتقاد از دولت توام با جایزه بوده است

صحبت‌های ظریف پس از دیدار مهم با ماکرون

دژپسند و آذری‌جهرمی به مجلس می‌روند

مرعشی: بانک‌های جهان علاقه‌مند به دور زدن تحریم ایران نیستند

حق‌شناس: روحانی وعده‌های انتخاباتی خود را مرور کند

علم‌الهدی: می‌خواهند سفره دین را از زیر پای مردم بکشند

روحانی: مردم نسبت به سال‌ گذشته آرامش دارند

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: دولت به قم و حوزه بدهکار است

باور ایرانی به روایت تصویر

جزئیات دیدار مهم ظریف و ماکرون

رای دادگاه درباره شکایت صادقی از آملی‌ لاریجانی اعلام شد

آمریکا از متهم کردن ایران به نقض NPT عقب نشست

درخواست ترامپ از ایران برای مبارزه با داعش!

افشای جزئیاتی جدید از دلیل انصراف ترامپ از حمله به ایران

اطلاعات جدید از توطئه اخیر ضد انقلاب در مشهد