پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سرمقاله جوان/ ‌اقتدار دفاعی را به حوزه اقتصاد تعمیم دهید اقتصادی

سرمقاله جوان/ ‌اقتدار دفاعی را به حوزه اقتصاد تعمیم دهید

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه -
سرمقاله جوان/ ‌اقتدار دفاعی را به حوزه اقتصاد تعمیم دهید
٣٨
٠
روزنامه جوان / « ‌اقتدار دفاعی را به حوزه اقتصاد تعمیم دهید » عنوان یادداشت در روزنامه جوان به قلم سیدعبدالله متولیان است که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:
حضرت امام خامنه‌ای در آستانه هفته دولت (و هفتمین سال دولت آقای روحانی) چهارشنبه 30 مرداد ماه در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله مهم کشور و تولیدکنندگان را رزمندگان در جنگ اقتصادی دشمن عنوان نموده و ضمن تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» سه اولویت کشور را: 1 - رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت 2 - توجه ویژه به بخش‌های پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکت‌های دانش بنیان 3 - «ضرورت تغییر نگاه به تولید کننده به‌عنوان رزمنده جنگ اقتصادی» مطرح کردند و در عین حال بر «لزوم جهت گیری و هدفگذاری پیشرفت اقتصادی به سمت تأمین عدالت و ریشه کن کردن فقر» به‌عنوان هدف اقتصادی نظام اسلامی نیز تأکید فرموده و مسئولان وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط با مقوله فرهنگ را به حساسیت بیشتر و مقابله جدی و هوشمندانه با هجوم همه جانبه دشمن به مبانی دینی، انقلابی و اخلاقی فراخواندند.
هم‌اینک بین جمهوری اسلامی ایران و نظام سلطه، نبرد اراده‌ها به صورت تمام عیار در حال اجراست و در این نبردِ مبتنی بر فشار حداکثری، جنگ اقتصادی مرکز ثقل فشار اقتصادی دشمن علیه ماست و تحریم‌های همه جانبه و عملیات‌های سیاسی، فرهنگی، اطلاعاتی، امنیتی، تبلیغاتی و روانی و... همگی بر اساس جنگ اقتصادی سازماندهی شده است. نظام سلطه در جنگ اقتصادی فقط نشانگاه‌های اقتصادی را هدف نگرفته بلکه گرانیگاه و هدف اصلی خود را بر مرعوب سازی و به زانو درآوردن ملت ایران متمرکز نموده و مجموعه‌ای از اهداف ریز و درشت به‌ویژه در دو حوزه فرهنگی و اقتصادی مشتمل بر: «ناامید کردن مردم»، «عصبانی کردن مردم»، «ترساندن و مرعوب‌سازی مردم»، «خشمگین کردن و به عصیان کشاندن مردم»، «مرعوب‌سازی مسئولان نظام»، «ایجاد و سازماندهی اعتراضات و نافرمانی‌های مدنی»، «ایجاد و سازماندهی و پشتیبانی تحرکات ضد امنیتی و اشرار داخلی»، «ترویج بی‌اعتمادی»، «تخریب باور و ایمان مردم»، «درگیرکردن نظام در یک میدان خاص با هدف غفلت از سایر میدان‌های اصلی»، «مدیریت افکار عمومی مردم ایران»، «القای ناکارآمدی نظام»، «بالابردن هزینه‌های زندگی مردم»، «اختلال و یا کند کردن روند و برنامه توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور»، «درگیر کردن بودجه و امکانات و مدیریت کشور در حوزه جنگ اقتصادی»، «دوقطبی سازی جمعیتی و ایجاد شکاف در صفوف ملت ایران با دوگانه‌های ساختگی نظیر جنگ/مذاکره و سازش»، «ایجاد و تشدید دوقطبی مردم/نظام»، «تخریب فرهنگ ملی به دست خود مردم ایران» و... را تعقیب می‌کند.
جمهوری اسلامی ایران در نبرد اراده‌ها در حوزه نظامی و امنیتی راه را کاملاً بر دشمن بسته و حتی صحنه نبرد را به نفع جمهوری اسلامی تغییر داده به طوری که در وضعیت کنونی این امریکا و نظام سلطه است که نگران قدرت و اقتدار ایران در جنگ است و این نگرانی در مواضع سیاسی و رفتار‌های تاکتیکی سران امریکا کاملاً مشهود است و دست امریکایی‌ها از اعمال هر گونه تحریم و فشار نظامی و امنیتی کاملاً تهی و خالی است و جمهوری اسلامی ایران با زدن پهپاد فوق مدرن امریکا، اراده خود را بر امریکا تحمیل کرده و این شعار را که: «دوران بزن و در رو سپری شده است... اگر یکی بزنی ده تا می‌خوری... اگر از دشمن خطایی سر بزند جمهوری اسلامی حیفا و تل‌آویو را با خاک یکسان خواهد کرد» را به تمام دنیا به شکل عملی ثابت کرده است. امروز سیاست منزوی‌سازی ایران رنگ باخته و هیچ کشوری در جهان نه‌تن‌ها این سیاست را در باره ایران باور ندارد بلکه به عکس بسیاری، بر این باورند که این امریکاست که در برابر اقتدار نظامی و امنیتی ایران ذلیل و زمین‌گیر شده است. حق این است که اگر در حوزه اقتصادی مانند حوزه نظامی از بیگانگان دل بریده و با توجه به اینکه «سرمایه»، «نیروی انسانی»، «فناوری»، «7 درصد منابع جهان» و «مدیریت متعهد» را در اختیار داریم اگر بر توانمندی و ظرفیت‌های استثنایی و بی‌بدیل خود تکیه می‌کردیم، بی‌شک امروز در حوزه اقتصادی نیز شاهد ذلت نظام سلطه و تحمیل اراده خود بر دشمن بودیم.
مسئولان و دولتمردان در جمهوری اسلامی به طور قطع می‌توانند و باید در جنگ اقتصادی هرچه سریع‌تر آرایش جنگی به خود گرفته و: «نگاه خود را به تولیدکنندگان تغییر داده و به آنان به‌عنوان رزمندگان جنگ اقتصادی نگاه کرده و خاک پای آنان را سرمه چشم کند»، «لباس رزم اقتصادی به تن کرده و با نیت الهی و حرکت جهادی در عرصه رونق تولید داخلی شگفتی آفرین شود»، «به تعبیر مقام معظم رهبری 70 خوان موجود را از سر راه تولید کنندگان بردارد»، «مدیریت اقتصادی قوی، انقلابی، جهادی و باانگیزه را که‌خلقه مفقوده اقتصاد بوده و هست اعمال کند»، «به تأثیر تولید بر تقویت فرهنگ توجه کرده و با همت جهادی در عرصه رونق تولید جایگاه خود را در اقتصاد جهانی به دست آورد»، «از وارد کردن منازعات حزبی و ترجیح منافع حزبی و باندی در معرکه جنگ نابرابر دشمن»، «با قاطعیت با همه مظاهر ناامیدساز و اعتمادسوز نظیر رانت‌خواری و آقازادگی و اشرافی‌گری و... مبارزه کنند» و... و در این میان باید به این حقیقت بزرگ توجه داشته باشند که سنگ زیرین آسیای رونق تولید بی‌تردید پرهیز جدی از مدل اقتصادی غربی و لیبرالیستی بوده و مسئولان باید هدف اصلی پیشرفت اقتصادی را تأمین عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن فقر قرار دهند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حساب بانکی یارانه‌بگیران چک می‌شود؟

سوال دلاوری درباره عدم وجود کارتخوان از قاضی زاده هاشمی

قبض کاغذی تلفن ثابت هم حذف می‌شود

تشکیل شورای عالی کار با هدف تامین مسکن کارگران

عملکرد ناامیدکننده اقتصاد استرالیا

شمارش معکوس برای به روز شدن نرخ نان

کمک دیوان عدالت اداری به ساخت و ساز مسکن

رشد 30درصدی حجم صادرات ایران به رغم تحریم‌ها

معترضان به قطع یارانه نقدی چه کنند؟

دو پیامد تصویب نهایی قانون تجارت

توافق بزرگ ایران و ترکیه

آغاز پرداخت سود سهام عدالت از اواخر آذرماه

گوجه 1000 تومانی رب 22 هزار تومانی!

انتقاد از تصمیم‌های شورای عالی هماهنگی اقتصادی

بازار معاملات مسکن به هم ریخت

رویترز توان نفتی سعودی ها را زیر سوال برد

ارز دولتی به کالاهای اساسی ندهید!

هر ایرانی تا الان چقدر یارانه گرفته؟

ثروت جهانی چگونه در بین کشورها تقسیم شده است؟

برنامه خوب دولت برای تولید لاستیک

گوجه ارزان شد؛ امان از گرانی رُب!

برنامه‌ دولت برای حذف یارانه ایرانیان خارج‌نشین

سقف وام مسکن جوانان افزایش یافت

امن‌ترین منبع تامین نفت دنیا را بشناسید

افزایش قیمت نفت و طلا در دنیا

دلایل آرامش بازار خودرو

بزرگان بازار بورس معرفی شدند

قیمت خرید آپارتمان در پونک

کوله پشتی‌های آمریکایی 2 میلیونی در بازار تهران!

بزرگترین مشتری نفتی عربستان چطور به زانو درمی‌آید؟

یارانه کدام خانواده‌ها قطع می‌شود؟

3 روش ساده برای‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مقابله با کلاهبرداران خودرو

سه دلیل وجود پتانسیل افزایشی قیمت طلا

بندر شهید رجایی و بندر نینگبو چین خواهرخوانده شدند

افزایش قیمت طلا در دنیا

کاهش تقاضای ارز در بازار با راه‌اندازی سیستم جایگزین سوئیفت

روزگار ناخوش بورس در آخرین هفته تابستان

پیش بینی آینده فروش نفت در بورس

قرارداد افسانه ای ایران و چین در برزخ خبری

یارانه‌بگیران حتما بخوانند

حذف یارانه پولدارها به کجا رسید؟

پیش بینی عضو اتاق تهران از اوضاع دلار

نسخه نیلی برای پایان عدم تعادل‌های اقتصاد در ایران

شیوه حذف پردرآمدها از دریافت یارانه لو رفت!

ارز اربعین را چه قیمتی و کجا تهیه کنیم؟

کدام خانواده‌ها «فرصت پس‌انداز» بیشتری دارند؟

نزدیک شدن "جهاد نصر" به بورس

کاهش قیمت گوشت در بازار

ایران به عربستان بنزین می فروشد؟

پور ابراهیمی: سود مرکب ترمز بازپرداخت وام‌ها شده است