پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

رئیس خانه صنعت و معدن ایران:

تحریم‌ داخلی بدتر از فشار خارجی است اقتصادی

تحریم‌ داخلی بدتر از فشار خارجی است

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: تحریم‌های داخل برای کارآفرینان به مراتب بدتر از تحریم‌های خارجی اثر می‌کند.


رئیس خانه صنعت و معدن ایران گفت: تحریم‌های داخل برای کارآفرینان به مراتب بدتر از تحریم‌های خارجی اثر می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عبدالوهاب‌ سهل‌آبادی اظهار کرد: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ما همه تکلیف داریم که طوری عمل کنیم تا آمریکا در تحریم‌های خود به مقصود خود نرسد، اما این را بگویم که تأمین اجتماعی و سایر نهادهای داخلی چه بلایی سر تولید و کارآفرینی می‌آورد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. تحریم‌های داخلی ‌که برای‌ تولید ایجاد شده، به مراتب بدتر از تحریم‌های خارجی است.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
وی ادامه داد: از زمانی که عده‌ای اعلام کردند دلار چهار هزار و 200 تومان است، چقدر تولیدکننده بدبخت شدند و چقدر آدم‌های رانت‌خوار از محل سود غیرشرعی پولدار شدند. ما توان مقابله با این خودتحریمی داخلی را نداریم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در مورد راهکار مقابله با تحریم‌ها خاطرنشان کرد: اولا پیمان‌های پولی دوجانبه با کشورهای همسایه باید بسته شود و یکی از دلایل بحران ارزی این است که ‌‌‌این نوع پیمان‌های دوجانبه نداریم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. ثانیا از طریق ایجاد بانک مشترک ایران و ترکیه، ایران و عراق، ایران و قطر می‌توان مشکلات بازرگانان را حل کرد.سهل‌آبادی درباره راهکارهای مقابله با تحریم‌ها گفت: استفاده از بندر چابهار و ایجاد شرکت‌های ایرانی و افغانستانی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌همچنین جلوگیری از مبادله ‌‌‌‌‌‌‌کالاهای چینی در کردستان، خوزستان، آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان و صادرات کالای صد درصد ایرانی از این مناطق می‌تواند راهگشا باشد. همچنین ورود شمش طلا با ارز نیمایی و تبدیل آن به سکه و فروش با ‌‌‌‌‌‌‌دلار خارجی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌می‌تواند راهگشا باشد.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ استفاده از ارز معتبر کشورهای هدف برای بهسازی نظام ارزی، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به جای اینکه فقط به دلار و یورو وابسته باشیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
وی گفت: ما همیشه در تحریم و جنگ تحمیلی بوده‌ایم، زیرا دشمن نمی‌خواهد ایران به ثبات برسد.
رئیس خانه صنعت و معدن ایران افزود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: متأسفانه برخی فعالان اقتصادی کارآفرین در حال حاضر در زندان‌ها هستند که ضمانت کافی برای آزاد شدن آنها نیست. باید این افراد به صحنه تولید برگردند.
سهل‌آبادی ادامه داد: در پی بحران ارزی بعد از اینکه قیمت ارز کاهش پیدا کرد، اما متأسفانه قیمت کالاها به ویژه قطعات خودرو متناسب با نرخ ارز کاهش پیدا نکرد، در نتیجه برخی افراد‌‌‌‌‌‌‌ کالاهای تولیدی با ارز ارزان را‌‌‌‌‌‌ صادر کردند اما‌ ارز حاصل از صادرات را به کشور برنگرداندند و آب به آسیاب آمریکا در تحریم‌ها ریختند.
این کارآفرین با انتقاد از عده‌ای که از محل نوسان ارزی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ثروتمند شدند گفت: سرمایه کشور ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به کشور گرجستان ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌در قالب خرید ملک ‌‌منتقل شده اما ‌متأسفانه در یک روز آن کشور هزار و 200 ایرانی را ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به ایران بازگرداند و به آنها گفت ملک شما را می‌فروشیم و پول شما را برمی‌گردانیم. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه ایران یک درصد خشکی و یک درصد جمعیت را دارد، گفت: اما ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌7/8 درصد ذخایر معدنی در کشور وجود دارد و ما باید معدن را جایگزین نفت در سال‌های آینده قرار دهیم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، اما متأسفانه وزارت صنعت به واحدهایی که پروانه معدنی دارند، حتی اگر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برداشت نکرده باشند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حق بهره‌برداری می‌گیرند و اگر بیش از پروانه برداشت کرده باشند هم جریمه می‌شوند‌‌‌‌‌‌‌‌‌.
سهل‌آبادی افزود: در جنگ تحمیلی یک جوان 20 ساله مانند شهید حسین خرازی با یک دست خرمشهر را نجات داد، ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اکنون جوانان این کشور می‌توانند در جنگ اقتصادی کشور را نجات دهند. ‌
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستورات رئیس‌جمهور برای انتشار حقوق مدیران

مقایسه درآمد مالیاتی ایران با دیگر کشورها

بازاری که در مناطق آزاد از دست رفت

مقایسه ارزش بازار 100 شرکت بزرگ دنیا در 2019

راز تخلیه حباب انواع سکه

همتی: روند رونق تولید مناسب است

کشورهایی که بیشترین گازهای گلخانه ای تولید می‌کنند را بشناسید

قیمت بلیط هواپیما زیر ذره بین سازمان تعزیرات

مخالفت وزیر با اختلاف قیمت فروش سبوس گندم

صنعتی که می تواند جانشین نفت شود

قصه پرغصه در اقتصاد ایران

ماجرای گرانی چای از زبان تحلیل گر اقتصادی

بوروکراسی اداری، مانعی پُررنگ برای رونق تولید

لبه تیز کارت سوخت زیر گلوی قاچاقچیان سرمایه ملی

بازدهی بورس به 46 درصد رسید

قیمت آپارتمان در بلوار فردوس تهران

آغاز جلسه علنی مجلس با طرح فوریتی ساماندهی صنعت خودرو

سود چشمگیر سهام در مقایسه با سایر بازارهای مالی

لابی ترامپ برای وال‌استریت

فاصله دلار از کف بیشتر شد

پیش بینی روند قیمت طلای جهانی

تولیدکنندگان دفاترمشق «شکرستان» ورشکست شدند

واکنش بانک مرکزی به ابهام 159میلیون دلاری "سالار آقاخان"

طلا و دلار ثابت ماند

تصمیم جدی وزارت اقتصاد برای یکپارچه‌سازی صدور مجوزها

طلای جهانی سومین هفته صعودی خود را به پایان رساند

مجوز استخراج "رمز ارز"ها در یک قدمیِ سوت پایان

داستان تلخ صادرات بهترین سنگ مرمریت دنیا

قیمت 20 برابری انبه در مقابل هندوانه

اینجا زنان روزی 10 هزار تومان حقوق می‌گیرند

اینجا کارگر مرغداری ماهی 10 میلیون تومان می گیرد!

پوری حسینی و سوالات میلیاردی

شاید یارانه شما امشب واریز نشود!

مقصر اصلی افزایش قیمت مسکن

نامه وزیرجهادکشاورزی به رئیس جمهور و دستور روحانی

مغازه پونک 400 میلیون پیش 4 میلیون تومان اجاره

دادگاه متهمان شرکت رامک خودرو برگزار شد

اختیارات وزارت جهادکشاورزی محدود شد

سعید لیلاز: کاش کارت سوخت باطل و از دور خارج نمی‌شد

سرنوشت ایران ایرتور چه می‌شود؟

افشای پشت پرده بازار ماهی قزل‌آلا؛ پای فرانسه در میان است

مافیا در بازار رژِ لب

صعود آرام قیمت‌ها در آغاز هفته

اختلالات سامانه نیما برطرف شد

یارانه مرداد ماه واریز و قابل برداشت شد

بازارها در عصر دلهره

امید به پایان 6سال خصوصی‌بازی

حمله عربستان به بازارهای صادراتی ایران

کاهش قیمت گوشی موبایل در پی واردات از کانال‌های رسمی

مقایسه درآمد سرانه کره‌ای ها با مردم ایران