پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

گفت و گوی جذاب و خواندنی با مهندس محمد غرضی

تاکید می کنم دولت حقوق عامه را بر خاصه ترجیح بدهد/ گوشت کیلویی 100 هزار تومان جگر شما را نمی سوزاند؟ فرهنگي

تاکید می کنم دولت حقوق عامه را بر خاصه ترجیح بدهد/  گوشت کیلویی 100 هزار تومان جگر شما را نمی سوزاند؟

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - محمد غرضی گفت: در تحقیقی که انجام دادیم مشخص شد که قیمت مواد غذایی از زمان کندی در آمریکا ثبت شده و تا امروز یعنی 2018 به مدت 70 سال قیمت مواد غذایی تغییر چندانی پیدا نکرده است این درحالی است که وضعیت قیمت مواد غذایی در ایران نگران کننده است، دولت باید تورم را به بخش های دیگر سرازیر کند، امروز گوشت کیلویی 100 هزار تومان جگر شما را نمی سوزاند؟
به گزارش مثلث آنلاین به نقل از افکارنیوز ، محمد غرضی گفت: در تحقیقی که انجام دادیم مشخص شد که قیمت مواد غذایی از زمان کندی در آمریکا ثبت شده و تا امروز یعنی 2018 به مدت 70 سال قیمت مواد غذایی تغییر چندانی پیدا نکرده است این درحالی است که وضعیت قیمت مواد غذایی در ایران نگران کننده است، دولت باید تورم را به بخش های دیگر سرازیر کند، امروز گوشت کیلویی 100 هزار تومان جگر شما را نمی سوزاند؟ تاکید می کنم تنها راه عبور از مشکلات این است که دولت حقوق عامه را بر خاصه ترجیح داده و زمینه را برای حل مشکلات کشور فراهم کند.
انقلاب اسلامی ایران این روزها در حالی در آستانه چهلمین سال پیروزی قرار دارد که گفته می شود اگرچه در برخی بخش ها توفیق هایی حاصل کرده اما در بخش هایی هنوز موفقیت قابل قبولی نداشته است.
اینکه انقلاب با اهداف مشخصی انجام و آرمان هایی داشته غیرقابل انکار است، اما سوال این است که آیا طی چهل سال به همه آنچه در آغاز راه مدنظر داشته دست یافته است؟ سوالاتی که برای پاسخ به آنها به سراغ محمد غرضی رفتیم.
محمد غرضی در تشریح مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب به خبرآنلاین گفت: دستاورد اجتماعی انقلاب برخورد با سیاست‌های استعمارگرایانه اروپا و شوروی سابق نسبت به خاورمیانه است به این معنی که انقلاب اسلامی توانست تمامی موازین سیاسی جهان را به چالش بکشد.
نتوانستیم حقوق عامه را بر حقوق خاصه ترجیح دهیم
وی در توضیح مهم‌ترین آرمانی که انقلاب در دست یافتن به آن ناکام بوده است، افزود: اینکه در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب نتوانستیم حقوق عامه را بر حقوق خاصه ترجیح دهیم مهم ترین ناکامی است. واقع امر این است که مدیریت کشور حقوق خاصه را بر حقوق عامه ترجیح داده و هر چه پیش رفته، وضعیت بدتر شده است. حال آنکه اگر دولتی، حقوق خود را بر حقوق عامه ترجیح دهد از مدار عدالت خارج شده است.
غرضی در پاسخ به اینکه آیا این رفتارها منجر به آسیب رسیدن به انقلاب نمی شود، گفت: انقلاب آسیب نمی خورد بلکه مدیریت کشور آسیب می بیند به طوریکه می بینیم مردم به مدیریت کشور پشت کردند؛ مردم در چنین شرایطی انگیزه قوی‌تری برای تحت فشار گذاشتن مدیریت کشور پیدا می‌کنند. تاکید می‌کنم که مایه‌های انقلاب یعنی روحیه عدالت‌طلبی مردم و پایداری در اجرای عدالت هیچ گاه به پایان نمی‌رسد و در جای خود باقی است اما مدیریت ها در کشور کم آوردند.
وی با تاکید بر اینکه مردم به شدت عدالت خواه و انقلابی مانده و خواهد ماند، یادآور شد: مردم از بی عدالتی، ظلم، ناروایی، دروغ و فساد به شدت فاصله دارند این مدیریت ها هستند که گرفتار این مسایل هستند.
انقلاب به عنوان اصل ثابت همچنان مورد قبول عامه بوده؛ انتقادها به مدیریت کشور است
غرضی در پاسخ به اینکه آیا فسادها و دروغ‌ها زمینه ساز پشت کردن مردم به انقلاب نخواهد شد، افزود: ببینید انقلاب در ایران سابقه دارد؛ ایران کشوری جهان اول بوده اما دویست سالی است که گرفتار برخی مشکلات شده و در حال مبارزه است. وقتی مبارزه و عدالت خواهی وجود دارد و فساد در جامعه مورد هجمه قرار می گیرد انقلاب آسیب نمی بیند. انقلاب همواره به عنوان یک اصل ثابت مورد قبول عامه مردم بوده به طوریکه از مردم عادی یک کلمه حرف ناروا درباره انقلاب نمی شنوید. انقلاب سر جای خود باقی است اما اکثرا مدیریت ها محل انتقاد هستند.
وی با یادآوری بروز مشکلاتی برای مردم طی ماه‌های گذشته تاکید کرد: طی 7 ماه گذشته شاهد انواع گرفتاری‌ها برای مردم بودیم به طوریکه یک روز صحبت از تجزیه کشور بود، روز دیگر بحث جنگ داخلی را مطرح کردند، صحبت از حمله آمریکا و قحطی هم مطرح شد، با همه این ها جامعه سرجای خود ثابت مانده و تکان نمی خورد. چون عقل اجتماعی کشور از عقل سیاسی بالاتر و وسیع تر است. واقعیت آن است که کشور را مردم و عقول اجتماعی و عقول الهی حفظ و اداره می کنند.
وی مشکلات کشور را ناشی از مدیریت‌های امتیازطلب خواند وتاکید کرد: امروز شاهدیم که تدبیری‌ها، اصلاح طلبان و اصولگرایان در دولت و مجلس بودجه ای را تصویب می‌کنند که سفره فقرا کمرنگ تر شود یعنی بودجه تورمی بسیار شدید را بر جامعه تحمیل می‌کنند این در حالی است که دولت نباید بیش از درآمد هزینه کند، دولت نباید تورم را بر جامعه تحمیل و مجلس هم نباید با دولت همراهی کند.
مردم نه از سر دلخوشی بلکه برای عدالت خواهی انقلاب کردند
غرضی در واکنش به کسانی که می گویند "مردم ازسر دلخوشی انقلاب کردند" گفت: مردم از سر دلخوشی انقلاب نکردند بلکه از سر عدالت خواهی انقلاب کردند. در دهه 50 کسانیکه دستشان به ذخایر کشور باز بود جزو مرفهان بودند ولی عامه مردم این طور نبودند و به هیچ وجه توانایی زندگی نداشتند.
وی ادامه داد: قبل از انقلاب کشور با 30 میلیون جمعیت در شرایطی قرار داشت که بیش از دو سوم آن به شهرها هجوم آورده و حاشیه‌نشین شدند، اگر این افراد دل خوش داشتند، آیا زندگی خود را رها می کردند و حاشیه نشین می شدند؟
رضایت مردم هنوز از حاکمیت اداری و اقتصادی حاصل نشده است
غرضی گفت: رضایت مردم هنوز از حاکمیت اداری و اقتصادی حاصل نشده، به همین دلیل است که مردم مقاومت می کنند و این تداوم 200 ساله ای که کشور داشته همچنان ادامه دار است، ما نمی گوییم انقلاب همه مسایل را حل و فصل کرده است، گرچه حاکمیت سیاسی (رژیم پهلوی) را تحت فشار قرار داد و از میدان بیرون راند ولی توانایی حل مشکلات اجتماعی و اقتصادی مردم را نداشته است.
غرضی با بیان اینکه کشور بعد از انقلاب دوازده دولت به خود دیده است، تصریح کرد: همه دولت‌ها در دوره‌های دوم خود تحت فشار و با پشت کردن مردم روبرو بودند و مردم دائم می‌گفتند این دولت برود و دولت بعدی مستقر شود شاید نفسی بکشیم. این نوع نگاه در جامعه ما بسیار مثبت است به این معنی که مردم به این سادگی چک سفید به کسی نمی‌دهند، هر کسی می خواهد باشد. واقعیت آن است که مردم به جریان سیاسی امتیاز طلب که حقوق عامه را نسبت به حقوق خاصه ترجیح می دهد اعتماد ندارند.
وی با یادآوری تغییر نرخ دلار گفت: این رفتار جز اینکه مردم عامی جامعه را نسبت به مدیریت کشور بدبین می کند چه نتیجه ای دارد؟ همه دولت ها در این کار سهیم هستند، ببینید کارنامه دولت ها نشان می دهد وقتی که دولت ثروتمند بوده تورم بر مردم تحمیل شده، زمانی هم که دولت دستش خالی بوده تورم بر مردم تحمیل شده است این نشان می دهد مدیریت کشور موفق نبوده است.
غرضی با یادآوری قیمت مواد غذایی در آمریکا، گفت: در تحقیقی که انجام دادیم مشخص شد که قیمت مواد غذایی از زمان کندی در آمریکا ثبت شده و تا امروز یعنی 2018 به مدت 70 سال قیمت مواد غذایی تغییر چندانی پیدا نکرده است این درحالی است که وضعیت قیمت مواد غذایی در ایران نگران کننده است، دولت باید تورم را به بخش های دیگر سرازیر کند، امروز گوشت کیلویی 100 هزار تومان جگر شما را نمی سوزاند؟ تاکید می کنم تنها راه عبور از مشکلات این است که دولت حقوق عامه را بر خاصه ترجیح داده و زمینه را برای حل مشکلات کشور فراهم کند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تهیه‌کننده «متری شیش و نیم»: اگر من سینماگر با وام فیلم بسازم، دستمزد میلیاردی به بازیگرم نمی‌دهم

چهره ها/ «عشق»، آخرین عبادت خانم مجری

چهره ها/ «رضا رویگری» و «مرجانه گلچین» در کنار همکارانشان

چهره ها/ «لاله صبوری» در کنار عمو فیتیله‌ای

چهره ها/ بازیگر «گشت 2» در کنار پیر زنی با پوشش کوبایی

فاطمه گودرزی: مردم سریال‌های ایرانی را دوست دارند

بلایای فامیلی سوژه استندآپ کمدین برنامه «قاچ» شد

ژیلا شاهی: بازی در کنار «هدیه تهرانی» به شدت جذاب بود

تصویربرداری سریال «مرگ خاموش» با بازی «سعید راد» در خارج از کشور

چهره ها/ تعریف «مازیار ناظمی» از «عصر جدید» علیخانی

محمدرضا شریفی‌نیا: شبکه نسیم را هر موقع میزنی «رامبد جوان» است

چهره ها/ «حمید فرخ‌نژاد» در سه نقش متفاوت

بیژن بنفشه‌خواه: ما به جای مدرسه، پادگان می‌رفتیم!

«یاس» در افتتاحیه سریال «رقص روی شیشه»

جدیدترین اپیزود سریال «محکومین 2» چه موضوعی دارد؟

چهره ها/ «سام درخشانی» و «مهدی پاکدل» سفیر شدند

حرکات ناموزون گروه نمایشی در «عصر جدید»

چهره ها/ بازی و شادی دختر «آزاده نامداری»

تکلیف قیمت بلیت سینماها در سال 98 چه شد؟

پشت صحنه «خندوانه» در شب حضور یوسف صیادی

فامیل قبلی «بیژن بنفشه‌‎خواه» چه بوده است؟

«عصر جدید» دنبال چه استعداد برتری است؟

معرفی کاندیداهای بخش عکس جشنواره تئاتر فجر

حضور شهاب حسینی در اکران مردمی یک فیلم

سحر قریشی از مزیت های شبکه خانگی نسبت به سریال های صدا وسیما گفت

منتقد سینما در نقد و بررسی فیلم «قسم»: ما تنابنده شیرین «پایتخت» را بیشتر دوست داریم

دسته گل «آشغالها...» برای تحریم «حوزه هنری»

بازیگر نقش عبدالمالک ریگی: من ریگی را از نزدیک دیده بودم

این سفر‌‌‌‌‌‌‌‌متناسب‌‌‌‌ با جیب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌شماست!

من شهاب حسینی هستم، یک آشغال دوست داشتنی!

چهره ها/ فهیمه سریال «پایتخت» شاد و خرم در کنار «الناز حبیبی»

پخش مسابقه «ستاره‌ساز» با میزبانی «خداداد عزیزی» و «محمدحسین میثاقی» در نوروز 98

قولی که «امیرحسین رستمی» به پدر زن جوانش داد

واکنش «کمال تبریزی» به عملکرد سلبریتی‌ها در قبال حوادث تروریستی

رکورددار طناب‌زنی در جهان حال و هوای «عصر جدید» را ماه عسلی کرد!

خاطره بامزه رشیدپور از سوتی عجیبش

چهره ها/ دو بازیگر زن پیشکسوت و دخترانشان در یک قاب

خواننده 12 ساله‌ای که داوران برنامه «عصر جدید» را مسحور کرد!

بزرگترین ضعف «عصر جدید» احسان علیخانی چیست؟

محمدرضا شریفی‌نیا: هنوز پیر نشدم و در فیلم‌ها نقش داماد را بازی می‌کنم!

رامبد جوان: درباره پول‌شویی در سینما شک ندارم!

کپی‌های سابقه‌دار تلویزیون؛ از «دورهمی» تا «عصر جدید»

چهره ها/ «الناز شاکردوست» در کنار رفقای روزهای سخت

چهره ها/ عکس عشقولانه «بابک جهانبخش» و همسرش

واکنش «محمدرضا شریفی‌نیا» به وجود مافیا در سینما

آغاز بازی «یکتا ناصر» در سریال جدید همسرش

دختری بدون استخوان در برنامه «عصر جدید»!

«پایتخت» عید امسال در شکلی جدید به تلویزیون باز می‌گردد!

الریان با دو غایب مقابل سایپا قرار می گیرد

جزئیات نحوه ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه آزاد