پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

انقلاب اسلامی پیشرو، بن‌بست‌شکن و تمدن‌ساز اخبار محرمانه از منابع ديگر

انقلاب اسلامی پیشرو، بن‌بست‌شکن و تمدن‌ساز

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - انقلاب اسلامی با وجود پیشرو بودن،‌ یک انقلاب الهام‌بخش است. اکنون و در چهل سالگی انقلاب،‌ بسیاری از انسان‌های روی کره زمین، با وجود تبلیغات سنگین و زهرآلود نظام سلطه و جبهه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل در این چهل سال، از انقلاب اسلامی تأثیر پذیرفته‌اند.
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی/دکتر یدالله جوانی
چهل سالگی انقلاب اسلامی و نظام ولایی برخاسته از این معجزه قرن بیستم،‌ بر تمامی آزادی‌خواهان، عدالت‌خواهان، مستضعفان، مسلمانان و به ویژه ملت انقلابی و شگفتی‌ساز ایران مبارک باد. چهل ساله شدن انقلاب اسلامی دارای معانی و پیام‌های گوناگونی است. برخی از این معانی و پیام‌ها عبارت است از:
1ـ عبور چهل ساله انقلاب اسلامی از میان امواج توطئه‌ها، فشارهای سنگین و خطرناک،‌ فتنه‌های کمرشکن و انواع حیله‌ها و نیرنگ‌های همه قدرت‌های شیطانی عالم، ‌معنایی جز این ندارد که اتصال قدرت ملت ایران با قدرت الهی یک اتصال حقیقی و انکارناپذیر است. در این چهل سال، ‌خنثی شدن بسیاری از توطئه‌ها بدون عنایات الهی و امدادهای غیبی، ممکن نبود. این مهم خود به تنهایی، حکایت از آن دارد که اولاً، انقلاب اسلامی حق است و ثانیاً، ملت ایران قابلیت دریافت نصرت الهی را دارد. با نگاهی عالمانه و واقع‌بینانه،‌ این تأثیرات را در شرق و غرب عالم می‌توان دید. پدیدآیی یک جبهه قوی و تعیین‌کننده در منطقه راهبردی غرب آسیا،‌ نمونه برتر و برجسته از این تأثیرپذیری است. نمونه‌های دیگر آن و از جمله پدیدآیی یک جنبش ضد نظام سرمایه‌داری در خود غرب، از پدیده‌های شگفتی‌آفرین در دهه‌های پیش‌رو خواهد بود.
2ـ انقلاب اسلامی یک انقلاب پیشرو، دارای مبانی و اصول مستحکم، آرمان و اهداف والای الهی و انسانی است. این انقلاب سرچشمه از توحید دارد و از هیچ انقلاب مادی عصر حاضر پیروی نکرده و نخواهد کرد. شعار ملت ایران در انقلاب اسلامی و دوران مبارزه مبنی بر «نه شرقی، نه غربی،‌ جمهوری اسلامی»، یک شعار حقیقی و با اصالت است. ملت ایران بر اساس دین و اسلام انقلاب کرد. اسلام، دینی کامل،‌ جامع و پیشرو و برای به سعادت رساندن بشر است. «الاسلام یعلو و لا یعلی علیه»‌؛ اسلام برتر است و برتر از اسلام دینی وجود ندارد.
3ـ انقلاب اسلامی با وجود پیشرو بودن،‌ یک انقلاب الهام‌بخش است. اکنون و در چهل سالگی انقلاب،‌ بسیاری از انسان‌های روی کره زمین، با وجود تبلیغات سنگین و زهرآلود نظام سلطه و جبهه استکبار و صهیونیسم بین‌الملل در این چهل سال، از انقلاب اسلامی تأثیر پذیرفته‌اند.
با نگاهی عالمانه و واقع‌بینانه،‌ این تأثیرات را در شرق و غرب عالم می‌توان دید. پدیدآیی یک جبهه قوی و تعیین‌کننده در منطقه راهبردی غرب آسیا،‌ نمونه برتر و برجسته از این تأثیرپذیری است. نمونه‌های دیگر آن و از جمله پدیدآیی یک جنبش ضد نظام سرمایه‌داری در خود غرب، از پدیده‌های شگفتی‌آفرین در دهه‌های پیش‌رو خواهد بود.
4ـ انقلاب اسلامی، تنها انقلابی است که با حفظ اصول و آرمان‌های خود،‌ چهل ساله شده و از هیچ یک از آرمان‌های خود عقب ننشسته است. این انقلاب، شعارهای اصلی خود را حفظ کرده و طی چهل سال، به اصلی‌ترین دستاوردهایش،‌ مانند استقلال، آزادی،‌ مردم‌سالاری دینی با محوریت ولایت فقیه،‌ ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و حمایت از مستضعفان تداوم بخشیده است.
5ـ انقلاب اسلامی طی چهل سال گذشته،‌ نشان داد، انقلابی بن‌بست‌شکن است. بن‌بست برای تفکر و روحیه انقلابی، نه معنا دارد و نه دارای وجود خارجی است. هرکس در این چهل سال از بن‌بست انقلاب و نظام جمهوری اسلامی سخن گفت، با گذشت اندک زمانی؛ مشخص شد یا خود به بن‌بست رسیده، یا شناخت و تحلیل درستی از انقلاب اسلامی نداشته است. از این پس نیز، هیچ بن‌بستی برای انقلاب اسلامی وجود نخواهد داشت. ملت ایران، ‌یک ملت قدرتمند، شگفتی‌ساز و بن‌بست‌شکن است. این ملت با پیروی از ولایت، ‌تمامی موانع پیشرفت را، یکی پس از دیگری از سر راه برمی‌دارد. اکنون بسیاری از زیرساخت‌های تمدن‌سازی اسلامی در داخل کشور فراهم شده است. پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های راهبردی، دستیابی به قدرت دفاعی بازدارنده و پشتیبان برای حرکت تمدن‌سازی در مقابل هر نوع تهدید نظامی خارجی،‌ دستیابی به قدرت نفوذ و عمق راهبردی در منطقه از کوه‌های هیمالیا تا سواحل شرقی مدیترانه و خلیج عدن و دریای سرخ، پدیدآیی بیداری اسلامی در جهان اسلام و شکل‌گیری جنبش ضد سرمایه‌داری در غرب و... که همگی حکایت از یک واقعیت دارد و آن اینکه،‌ اسلام ناب محمدی(ص) با رویکرد انقلابی و پرچمداری ملت ایران با محوریت ولایت فقیه، تنها پرچم برافراشته و مدعی سعادت بشر در هزاره سوم است.
6ـ انقلاب اسلامی طی چهل سال گذشته، نشان داد در رسیدن به آرمان تمدن‌سازی اسلامی،‌ جدی و توانا است. جمهوری اسلامی به عنوان مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی و پرچمدار تفکر انقلابی در این چهار دهه،‌ نه تنها ارزش‌های ذاتی و معنوی انقلابی را حفظ کرد؛ بلکه با وجود همه توطئه‌ها و محدودیت‌های ایجاد شده از سوی نظام سلطه، به پیشرفت‌های بزرگ و بعضاً شگفت‌انگیز و محیرالعقولی دست یافت.
اکنون بسیاری از زیرساخت‌های تمدن‌سازی اسلامی در داخل کشور فراهم شده است. پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های راهبردی، دستیابی به قدرت دفاعی بازدارنده و پشتیبان برای حرکت تمدن‌سازی در مقابل هر نوع تهدید نظامی خارجی،‌ دستیابی به قدرت نفوذ و عمق راهبردی در منطقه از کوه‌های هیمالیا تا سواحل شرقی مدیترانه و خلیج عدن و دریای سرخ، پدیدآیی بیداری اسلامی در جهان اسلام و شکل‌گیری جنبش ضد سرمایه‌داری در غرب و... که همگی حکایت از یک واقعیت دارد و آن اینکه،‌ اسلام ناب محمدی(ص) با رویکرد انقلابی و پرچمداری ملت ایران با محوریت ولایت فقیه، تنها پرچم برافراشته و مدعی سعادت بشر در هزاره سوم است. سوسیالیسم به تاریخ پیوست و لیبرالیسم در آستانه ملحق شدن به سوسیالیسم است. دیگر از «ایسم‌های» رنگارنگ و فریبنده خبری نیست. تنها اسلام است که به مثابه دین کامل و جامع با انقلاب اسلامی در اواخر قرن بیستم، ظهوری دوباره یافت و عالم را متوجه خود کرد. همه چیز حکایت از آن دارد که روندها، ‌تحقق‌بخش آن پیش‌بینی رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که فرمود: «اسلام سنگرهای کلیدی جهان را فتح خواهد کرد.» آری، ‌این آینده در پیش‌روی،‌ حاصل پیمودن راه امام خمینی(ره) است. ملت ایران مصمم است با ولایت و خلف صالح آن عزیز سفر کرده،‌ این راه را به انتها برساند. این حقیقت را رهبر حکیم انقلاب چنین بیان داشتند: «راه ما راه امام است و ما این راه را، با قوت ادامه خواهیم داد.» به یقین محصول نهایی تداوم راه انقلاب، پدیدآیی تمدن اسلامی و حیات طیبه است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

حضور سردار سلیمانی در ‌ جلسه مدیریت بحران شادگان +عکس

فشار آمریکا بر بغداد برای عدم تسلیح الحشد الشعبی

همه چیز درباره موجود عجیب هامون +فیلم

نصیر زاده: امسال جنگنده بیشتری تولید می کنیم

مدافع ملی پوش ایرانی با تیم قطری تمدید کرد

لایروبی منازل توسط ائمه جمعه خراسان شمالی+عکس

اظهارات گواردیولا پس از حذف از لیگ قهرمانان اروپا

بی‌توجهی وزیر کشور به درخواست‌ حجتی برای مبارزه با ملخ‌های مهاجم

چه کسانی عامل 10 برابری قیمت پیاز هستند؟

میزان جریمه بکارگیری غیرقانونی اتباع خارجی در سال 98

رژه بالگردهای هوانیروز در مراسم روز ارتش

خدمت بزرگ ترامپ به ریاض

وقتی پپ در اتحاد شوکه شد +عکس

کدام دو خوراکی را نباید با هم بخوریم؟

چاره‌ای نباشد "اینستاگرام" را فیلتر می‌کنیم

مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای سامان‌دهی پیام‌رسان‌ها درباره اینستاگرام اجرا شود

ارتش 40 سال در کنار ولایت و مردم است/ همه مردم کنار سپاه بودند و خواهند بود

مشاجره مقام‌های دولت ترامپ بر سر ایران

حضور جنگنده کوثر در رژه روز ارتش+عکس

خوش رقصی اینستاگرام برای دولت آمریکا

بیانیه مرکز ملی فضای مجازی در محکومیت اقدامات اینستاگرام

آمریکا بانک مرکزی ونزوئلا را تحریم کرد

جاده چالوس تا اطلاع ثانوی مسدود شد

دیدار اعضای حماس با سیدحسن نصرالله

کنترل دیابت با استفاده از سنگ‌پا +عکس

پدیده نجومی «ماه صورتی» را از دست ندهید

دستور جهانگیری به مدیران تهران

مربی استقلال: در حق رحمتی اجحاف شد

نوراللهی: همه بازیکنان از مدیریت گله‌مند هستند

قایق سواری در اهواز ممنوع شد

پرسپولیس در خطرناک‌ترین جایگاه قرار دارد

توضیحات خطیر درباره تمدید قرارداد پاتوسی

مهاجری: داور پنالتی ما را نگرفت/ چشمی باید دقیقه یک اخراج می شد!

آمریکا نقشه جدید خاورمیانه را منتشر کرد +عکس

عکس/ حرکت جالب جوان فلسطینی با گاز اشک‌آور

هر آنچه باید درباره انجماد مواد غذایی بدانید +جدول

تعطیلی مدارس در روز شنبه صحت دارد؟

مرگ رئیس جمهور سابق پرو پس از خودکشی

آمار فوق العاده ستاره بی چون و چرای استقلال

ورود کمک‌های جدید الحشد الشعبی و مسیحیان عراق به ایران+ عکس

شلیک 3 فروند موشک زلزال به مواضع مزدوران سعودی

نگرانی رژیم صهیونیستی از ارتباط ریلی سوریه و ایران

برنده شدن خودوری لوکس نقشه جدید کلاهبرداران

حریف پرسپولیس مربی خود را اخراج کرد

نصیرزاده: شفر هم داور بود گل قائدی را مردود می‌کرد!

رکود نسبی معاملات مسکن در فروردین

منصوریان: از معدود دفعاتی بود که پرسپولیس را می‌شد برد

ترکیب ذوب‌آهن و پرسپولیس مشخص شد

اظهارنظر جالب گوینده زن ورزشگاه آزادی

برانکو: تعجب می‌کنم که چرا شجاع اخراج نشد/مانند قهرمان کشور بازی نکردیم