پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

هفت دستاورد کلیدی حماسه بزرگ تحليل ويژه سياسي

هفت دستاورد کلیدی حماسه بزرگ

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - قدرت نرم از طریق نفوذ در ذهن ها بلکه در دل ها حاصل می شود. آن سیل جمعیتی که در سراسر کشور به راه افتاد، چه انگیزه ای جز انگیزه های درونی داشت؟ چه کسی مردم را در سرما و زیر بارش برف و باران به خیابان ها کشاند؟ آیا جز جذبه انقلاب عامل دیگری چنین توان و قدرتی دارد؟!
پایگاه بصیرت / گروه سیاسی / ایمان ایرانی
جشن پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی 22 بهمن در سراسر کشور به باشکوه ترین شکل ممکن برگزار شد و از این بابت باید شکرگزار خداوند منان و قدردان ملت فهیم و بصیر ایران بود. راهپیمایی ده ها میلیونی مردم در هزاران شهر و روستا در اقصی نقاط ایران اسلامی، پیام ها و پیامدهای متعددی داشت و بار دیگر انقلاب را بیمه کرد که در ادامه به برخی از ابعاد این حماسه بزرگ می پردازیم؛
1- تقویت بنیه جمهوریت و قدرت نرم نظام
نظام جمهوری اسلامی برامده از نقشه راه و نسخه الهی اسلام است که با جمهوریت تجلی و معنای عملی می یابد. نسخه اسلام، عمری 1400 ساله دارد اما تا وقتی مردم به میدان نیامده و خواهان حکومتی بر اساس این نسخه نباشند، صرفاً دستورالعملی در ذهن و روی کاغذ است. این مردم هستند که با اراده و حضور خود، می توانند آن را به عرصه ظهور برسانند. انقلاب اسلامی سال 1357 نقطه عطف این انتخاب و حضور بود. مردم هر ساله و در 22 بهمن با برگزاری راهپیمایی، یکبار دیگر آن حرکت عظیم و تاریخ ساز را تایید می کنند و نشان می دهند که انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن یعنی جمهوری اسلامی، پشتوانه مردمی دارد. امسال و در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نیز بار دیگر مردم به صحنه آمدند و بر جمهوریت نظام مهر تایید زدند و 22 بهمنی تماشایی آفریدند. یکی دیگر از آثار این حضور گسترده و بی نظیر، تقویت قدرت نرم نظام است. قدرت نرم از طریق نفوذ در ذهن ها بلکه در دل ها حاصل می شود. آن سیل جمعیتی که در سراسر کشور به راه افتاد، چه انگیزه ای جز انگیزه های درونی داشت؟ چه کسی مردم را در سرما و زیر بارش برف و باران به خیابان ها کشاند؟ آیا جز جذبه انقلاب عامل دیگری چنین توان و قدرتی دارد؟!
2- نمایش قدرت و اتحاد مردمی به دشمن
از سوی دیگر حماسه 22 بهمن یک رزمایش ملی نیز بود. رزمایشی که همچون رنگین کمانی از اقوام و ادیان و سلایق مختلف بود و قدرت جمهوری اسلامی ایران را به رخ دشمن کشید. مولفه های سخت قدرت اگر چه در تعیین جایگاه و میزان اقتدار هر کشور جایگاه خاص خود را دارند اما مولفه کلیدی و پایه ای قدرت محسوب نمی شوند. در حالی که دشمن به شدت بر اختلاف افکنی و تحریک گسل های مختلف – قومی، مذهبی، سیاسی، اجتماعی، نسلی و ...- در کشور تمرکز کرده است، رنگین کمان زیبای 22 بهمن نشان داد، ملت ایران علی رغم تمام تفاوت های طبیعی و ظاهری، تجسم یک ملت واحد و متحد هستند که در بزنگاه ها و روزهای ویژه، یکپارچه و یکصدا وارد میدان می شوند. این اتحاد مردمی سرمایه ای بی بدیل برای هرکشوری است که ایجاد و تعمیق آن نیاز به تلاش و هزینه بسیار دارد. چنین اتحادی که در جشن 22 بهمن متبلور شد، حاکی از نگاه ژرف و دقیق مردم به مسائل ملی است.
3- امیدواری دوستداران داخلی و خارجی انقلاب
اگرچه امت حزب الله و مردم انقلابی کشور به قدرت و اقتدار خود واقفند اما بمباران تبلیغاتی و سیاه نمایی و یاس پراکنی دشمن گاهی چنان شدید و عمیق می شود که برخی دل های استوار را نیز می لرزاند. 22 بهمن میعادگاه و روزی برای اطمینان بخشی به دلهای باایمان است. روزی که از بهم پیوستن قطره های ملت، سیلی خروشان ساخته شد و خس و خاشاک ناشی از تبلیغات و عملیات روانی دشمن را با خود برد تا نشان دهد که علی رغم گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب، مردم همچنان درصحنه و پای کار انقلاب و نظام خود هستند. دیدن تصاویر و فیلم های این حضور باشکوه برای هر ایرانی غیوری، افتخار آفرین و اطمینان بخش است و دل هایی را که دچار تردید شده اند، آرامش و سکینه می بخشد.
اما انقلاب اسلامی محدود به مرزهای جغرافیایی ایران نیست و رایحه آن دل های بسیاری را در چهارگوشه جهان مجذوب خود کرده است. آنان نیز با دیدن این تصاویر قوت قلب می گیرند و در راه خود مصمم تر و مطمئن تر می شوند. چه بسا دوستداران خارجی انقلاب، بیش از داخلی ها نیازمند این شارژ روحی سالانه هستند. چرا که اولاً آنان از مرکز این جوشش دورند و به نوعی در سرزمین خود اقلیت محسوب می شوند و دوم آنکه در معرض بمباران تبلیغاتی بیشتری نیز قرار دارند و دسترسی شان به منابع اصلی و دست اول درباره انقلاب و جمهوری اسلامی کمتر است. پگس طبیعی است اگر نگرانی شان بیشتر باشد. حضور ده ها میلیونی مردم در خیابان ها، لبخند بر لبان این دوستداران و یاران صدیق انقلاب می نشاند و دل های آنان را در این راه استوارتر می سازد.
4- زمان شناسی ملت علی رغم مشکلات اقتصادی
یکی از نکات مهم و قابل توجه راهپیمایی امسال، تقارن آن با مشکلات خاص معیشتی اقشار مختلف مردم است. دشمن سال هاست که برنامه ریزی ویژه ای در راه اندازی جنگ اقتصادی علیه ملت ایران کرده و این جنگ اقتصادی با برخی اهمال ها و کم همتی های دولتمردان نیز همزاه شده و ماحصل آن مشکلات اقتصادی برای مردم شده است. دشمن به صراحت و البته دروغ و فریب، به مردم می گوید مشکلات اقتصادی ناشی از رویکرد انقلابی نظام است و راه آن نیز دست شستن از این راه و سازش با آمریکا و هضم شدن در نظم مد نظر آمریکاست. راهپیمایی پرشکوه 22 بهمن در این زمینه دو پیام کلیدی و بسیار مهم داشت. اول آنکه ملت فریب این ترفند دشمن را نخورده و می داند که راه عبور از مشکلات، سازش و تسلیم نیست که اگر چنین بود نشانه آن باید کمرنگ شدن حضورشان در این یوم الله می شد که نه تنها چنین نشد بلکه این حضور حماسی نشان داد نگاه ملت به مشکلات اقتصادی، درست برخلاف خواست و نظر دشمن است. نکته دوم آنکه مردم با حضور خود نشان دادند اگر چه گلایه های جدی در زمینه مسائل معیشتی دارند اما میان عملکرد مسئولان و اصل نظام و انقلاب تفکیک قائل هستند و ناکارآمدی و اهمال برخی مسئولان را به پای انقلاب اسلامی نمی نویسند.
5- افزایش اتحاد ملت در برابر تهدیدات دشمن
دشمنان جمهوری اسلامی گمان می کنند با افزایش فشارها و تهدیدها، می توانند بر مردم تاثیرگذاشته و آنان را از راه آمده خسته و در نهایت پشیمان سازند. اما راهپیمایی 22 بهمن نشان داد برخلاف تصور دشمن، فشار و تهدید نه تنها خللی در ایمان و عزم ملت ایجاد نکرده بلکه خود به عاملی برای افزایش اتحاد و انسجام ملی تبدیل شده است.
این واکنش تا حد زیادی طبیعی نیز هست چرا که تهدید و احساس خطر هر موجود جانداز و زنده ای را هوشیار کرده و به واکنش وامی دارد. انقلاب اسلامی نیز به عنوان پدیده ای پویا و زنده از این قاعده مستثنی نیست و بخشی از عظمت و شکوه راهپیمایی 22 بهمن را باید به این حساب نوشت و از این منظر تحلیل کرد.
6- نمایش خطای دوباره در محاسبات آمریکا
نمایش تماشایی ملت ایران در 22 بهمن سال 97 موردی تازه به لیست خطاهای محاسباتی آمریکا افزود. آمریکایی ها از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی درباره انقلاب و ملت ایران دچار خطای محاسباتی بوده اند و بر همین اساس تصمیمات غلط و اشتباهی نیز گرفته اند که منجر به شکست های مفتضحانه ای شده است.
آنان در یک سال اخیر از هیچ هزینه و تلاشی برای ناامید کردن مردم و دور کردن آنان از انقلاب فروگذار نکردند و منتظر بودند نتیجه این همه تلاش و برنامه ریزی خود را در 22 بهمن ببیند اما نتیجه برخلاف تصور و انتظار آنان رقم خورد و مردم ایران یکبار دیگر نشان دادند دستگاه محاسباتی آمریکا دچار اشکال جدی است و بعید به نظر می رسد قابل تصحیح نیز باشد.
7- انجام وظیفه مردم و رسیدن نوبت مسئولان
مردم با حضور گسترده و خیره کننده خود در راهپیمایی 22 بهمن به وظیفه خود در قبال انقلاب و نظام جامه عمل پوشاندند و نشان دادند که علی رغم همه کاستی ها و مشکلات ای کار هستند و با گذشت 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی با همان شور و حال و انگیزه در میدان دفاع و پشتیبانی از انقلاب حاضر می شوند.
حال که مردم اینچنین تماشایی و میلیونی به میدان آمدند، وظیفه مسئولان است که همت خود را در راه انجام وظایف خود و حل مشکلات کشور دو چندان کنند. این حضور باشکوه مردمی سرمایه و پشتوانه ای محکم و بسیار قوی برای مسئولان است که با اتکای به آن می توانند بسیاری از مشکلات داخلی را پشت سر گذاشته و مقابل زیاده خواهی و قلدری دشمن بایستند و با صلابت از مواضع نظام و انقلاب دفاع کنند. از این منظر شاید بتوان این راهمپایی را نوعی اتمام حجت با مسئولان نیز دانست. مسئولان با مضاعف کردن همت و تلاش خود باید سعی کنند که از مردم عقب نمانند و به این وسیله قدردانی عملی خود را نسبت به این حضور نشان دهند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تکنوکرات‌ها و دشمنی با مدیریت جهادی!

هفت دستاورد کلیدی حماسه بزرگ

زیر پوست یک فیلم جنجالی ورشو

پاسخ آقای سخنگو به یک شائبه درباره اینستکس

چهل سال تجربه و حقایق آشکار شده

شعارهای تند و فشارهای ترامپ با هدف معامله صورت می گیرد و نه جنگ

هدف کارگزاران از 2 ماه جنجال و فشار به روحانی چه بود؟

طعم مدیریت شهری و شهرداری اصلاح‌طلبان

اگر خلل امنیتی نبود، چنین اتفاقی نمی‌افتاد

تجربه بنی‌صدر برای روحانی تکرار نمی‌شود

نقاط ضعف و قوت مذاکره با آمریکا از دیدگاه «دکتر امیر محبیان»

تنها ظریف در پی اقتصاد مقاومتی در دولت!

جوانفکر:حصر را گردن دولت قبل نياندازيد

بحث بر روي مفاد نامه ارسال نشده سيد محمدخاتمي در ميان اصلاح طلبان

معاون« کري»: اجراي «برجام» به انتخابات ايران پيوند نخورده است

حسين دهباشي سازنده فيلم تبليغاتي حسن روحاني نوشت

جايگاه انقلاب شيستي در راهبرد ژئوپلتيکي آمريکا

خبار محرمانه-سيد حسن خميني در اولين نشست خبري خود بعد از ثبت نام در خبرگان رهبري

جدال قوه قضاييه و وزارت ارشاد بر سر انتشار تصوير و خبر سيد محمد خاتمى رئيس جمهور سابق

بهروز نعمتي، عضو هيأت مؤسس حزب منسوب به لاريجاني

خبرگزاري ايراني به دروغ از عادل الجبير نقل کرد

اخبارمحرمانه/در حاليکه برخي سايتهاي خارجي دليل فرستادن خانم ابتکار به کنفرانس اقليمي پاريس

رفسنجاني: ﺩﺭ ﻫﻤﺎﻥ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﻧﺴﺎﻥﻫﺎﯼﺍﻓﺮﺍﻃﯽ ﺑﯿﻦ ﻣﺎ ﺑﻮﺩﻧﺪ ﮐﻪ ﺣﺮﻑ ﺍﺯ ﺻﺪﻭﺭ ﺍﻧﻘﻼﺏ ‏] ﻧﻪ ﺁﻥﮔﻮﻧﻪﮐﻪ ﺍﻣﺎﻡ ﻣﯽﮔﻔﺘﻨﺪ ‏[ ﻣﯽﺯﺩﻧﺪ

پايان نقش آفريني انتخاباتي آيت الله مصباح يزدي

چند خبر نيمه محرمانه

آل سعود،در مسير پرتگاه

گري سيك :احتمال جنك با شكست مذاكرات زياد مي شود

آيا جهانگيري رقيب روحاني مي شود؟

کارگزاران؛ آيا حزب هاشمي ،حزب کرباسچي مي شود؟

نگراني از حذف سازمان يافته شيعيان در عراق

توصيه هاي مشاور سابق وزارت خارجه آمريکا به مذاکره کنندگان آمريکايي

چرا اصلاح طلبان شيفته احمدي نژاد هستند؟ / محمد صرفي

نسخه ده لايه‌اي اصلاح طلبان براي پايداري

به کجا چنين شتابان؟

"فرهنگ" در دولت يازدهم، فرصتي طلايي براي اصولگرايي اصيل

روحاني با بال لاريجاني از پرتگاه حداد گريخت

جنجال عدم اعتماد دور برگردان پايداري ها به سوي قدرت

معناي سکوت جامعه روحانيت مبارز چيست؟

نتايج رد صلاحيت حسن روحاني توسط شوراي نگهبان

نمره مردودي مردان اتمي در مناظره جمعه شب

چرا شور انتخاباتي کم است؟

چرخش مجدد رهپويان و ايثارگران؛ خداحافظي با جليلي سلام به حداد

آيا جليلي کانديداي پنهان احمدي نژاد است؟

سعيد جليلي کانديداي حکومتي است؛قاليباف به نفع او کنار مي رود

سايت هوادار مشايي:روحانيت برنامه عملياتي براي اداره جهان ندارد

جبهه پايداري در برابر پرسش هاي بي پاسخ!

کارگزاران و خانواده، پاشنه آشيل هاشمي

بازي تمام شده «ائتلاف 1+2»

هاشمي در برابر سناريوهاي رقبا

بازي جليلي ؛زاکاني و لنکراني را کيش کرد