پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

تل‌آویو نگران ساعت صفر عملیات «جولان» اخبار محرمانه از منابع ديگر

تل‌آویو نگران ساعت صفر عملیات «جولان»

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - اظهارات اخیر مقامات سوری درخصوص لزوم آزادسازی بلندی‌های اشغالی جولان، مسئولان رژیم صهیونیستی را نسبت به آغاز ساعت صفر عملیات جولان به شدت نگران ساخته است.
به گزارش مشرق ، « فیصل المقداد » معاون وزیر خارجه سوریه اخیراً اظهارات جدیدی را در خصوص جولان اشغالی و لزوم آزادسازی آن به دست نیروهای مقاومت سوری مطرح کرده است. معاون وزیر خارجه سوریه در این راستا صراحتاً تأکید کرده است که دمشق برای مقابله با تلاش‌های رژیم صهیونیستی به منظور ادامه اشغال بلندی‌های جولان ، تردید نخواهد کرد.
«فیصل المقداد» در دیدار با ژنرال «کریستین لوند» رئیس کمیته حافظ صلح سازمان ملل و هیأت همراه گفت: «سوریه به مبارزه با گروه‌های تروریستی ادامه می‌دهد و برای دمشق، اولویت برقراری ثبات و امنیت در سراسر کشور و دستیابی به صلحی عادلانه و فراگیر در منطقه است». وی بر لزوم توقف نقض قطعنامه‌های سازمان ملل از سوی رژیم صهیونیستی و حمایت این رژیم از گروه‌های تروریستی تاکید کرد و گفت که این موضوع ثبات منطقه را بر هم می‌زند و امنیت و صلح بین المللی را تهدید می‌کند. مقداد سپس تصریح کرد که سوریه در رویارویی با تلاش‌های اسرائیل و مزدورانش برای ادامه اشغال جولان سوریه، تردید نخواهد کرد.
بیشتر بخوانید:
جزئیات حملات خمپاره ای رژیم صهیونیستی به استان قنیطره سوریه + نقشه میدانی
این اظهارات جدید معاون وزیر خارجه سوریه به خوبی نشان می‌دهد که دمشق همزمان با تداوم تحرکات خود در نبرد با تروریسم در جبهه‌های مختلف داخلی و مرزی، نگاهی نیز به بازگشایی جبهه جولان دارد و قصد ندارد از این بخش از اراضی خود صرف نظر کند. درست به همین دلیل است که صهیونیست‌ها اخیراً حمایت‌های خود از گروه‌های تروریستی در سوریه را تشدید کرده‌اند تا از این رهگذر دمشق فرصت بازگشایی جبهه جولان را پیدا نکند؛ حربه‌ای که به نظر نمی‌رسد برای تل آویو فایده‌ای داشته باشد.
پیشروی‌های ارتش سوریه در محور جنوبی این کشور نیز موجبات نگرانی‌های گسترده صهیونیست‌ها را به دنبال داشته است. علت اصلی نگرانی صهیونیست‌ها از آزادسازی بخش عمده‌ای از محور جنوبی سوریه از لوث گروه‌های تروریستی است که این محور در مجاورت با بلندی‌های استراتژیک «جولان اشغالی» واقع شده است؛ جایی که مقامات سوری بارها و بارها تأکید کرده‌اند که می‌بایست هرچه سریع‌تر از صهیونیست‌ها بازپس گرفته شود.

این درحالی است که صهیونیست‌ها تاکنون تمام تلاش خود را به کار بسته بودند تا مناطق واقع در اطراف جولان اشغالی تحت سیطره تکفیریها باقی بماند تا بدین ترتیب، حاشیه امنی برای تداوم اشغال بلندی‌های جولان برای خود ایجاد کرده باشند.
صهیونیست‌ها به هیچ وجه تمایل ندارند که تنش‌ها در محور جنوبی سوریه به کلی پایان یابد، چراکه خود به خوبی می‌دانند که پایان نهایی این تنش‌ها در جنوب سوریه به مثابه بازگشایی جبهه جولان خواهد بود. این مسأله دلیل اصلی تداوم حمایت تل آویو از گروه‌های تروریستی در محور جنوبی سوریه را به خوبی نمایان می‌سازد. با وجود این حمایت‌ها، نیروهای مقاومت سوری تاکنون ضربات جبران ناپذیری را بر پیکره تروریست‌ها در محور جنوبی وارد آورده‌اند و هم اکنون نیز به پیشروی‌های خود ادامه می‌دهند.
معاون وزیر خارجه سوریه در خصوص حاکمیت دمشق بر بلندی‌های جولان می‌گوید: «بازپس گیری بلندی‌های اشغالی جولان تا مرزهای 1967، حق سوریه است و قطعنامه 242 شورای امنیت و دیگر مصوبات سازمان ملل متحد بر این حق تاکید دارد. بلندی‌های جولان جز جدایی ناپذیر سوریه است و تصمیم اسرائیل برای تحمیل حاکمیت قانونی بر جولان اقدامی باطل و غیر قانونی است». این درحالی است که «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه نیز اخیراً بر لزوم آزادسازی جولان اشغالی از لوث صهیونیسم تأکید کرده بود.
از سوی دیگر این نکته را نیز باید در نظر گرفت که این تنها صهیونیست‌ها نیستند که نگران از دست رفتن جولان اشغالی هستند بلکه همتایان آنها در ایالات متحده آمریکا نیز به شدت در این زمینه احساس نگرانی می‌کنند. روزنامه فرامنطقه ای «رأی الیوم» در این خصوص می‌نویسد: «دولت دونالد ترامپ شریک اسرائیلی‌ها در نگرانی در خصوص وضعیت جولان اشغالی است و از تحرکات ارتش اسرائیل در بلندی‌های جولان و استخراج نفت این منطقه حمایت می‌کند.
کاملاً واضح است که از دست رفتن ارتفاعات استراتژیک و راهبردی جولان اشغالی خسارت‌های فراوانی را در عرصه‌های مختلف به رژیم صهیونیستی وارد خواهد کرد. این رژیم در صورت از دست دادن جولان اشغالی نه تنها از لحاظ مادی به شدت متضرر خواهد شد، بلکه از لحاظ نظامی نیز به صورت چشمگیری ضربه خواهد خورد.
به دلیل همین ضررهاست که رژیم صهیونیستی به دنبال تثبیت حاکمیت خود بر جولان از طریق متوسل شدن به برخی تلاش‌های مذبوحانه است. آمارهای رژیم صهیونیستی تا اواسط سال 2015 نشان می‌دهد که 33 منطقه صهیونیست نشین در بلندی‌های جولان احداث و 18 هزار صهیونیست در آنجا ساکن شده‌اند.

اکنون کابینه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دنبال جذب تعداد بیشتری از مهاجران یهودی به بلندی‌های اشغال شده جولان است. این مقام صهیونیست که پرونده فساد مالی اش وی را با چالش‌های فراوانی مواجه ساخته است، می‌خواهد شهرک‌های صهیونیست نشین دیگری را در این منطقه بسازد و شهرک‌های کنونی را نیز توسعه دهد تا بتواند تعداد صهیونیست‌های ساکن در بلندی‌های جولان را تا سال 2020 به دو برابر تعداد کنونی افزایش دهد.
این تلاش صهیونیست‌ها در جولان اشغالی در حالی صورت می‌گیرد که طبق قوانین بین المللی، هیچیک از طرف هایِ اشغالگر نمی‌توانند افراد غیرنظامی را وارد بخش‌های اشغال شده کنند و مبادرت به چنین اقدامی از منظر قوانین جهانی، غیرقانونی است. با این وجود مقامات رژیم صهیونیستی سعی دارند با حمایت‌های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شهرک‌های مسکونی در جولان اشغالی را گسترش دهند.
تصمیم سازان صهیونیست سعی دارند اوضاع کنونی اسکان شهرک نشینان در بلندی‌های جولان را که سرزمین سوری است، به یک واقعیت غیر قابل تغییر تبدیل کنند. البته ناگفته نماند که همین اقدام رژیم صهیونیستی نیز خود به تنهایی حاکی از ترس و وحشت آنها از تحرکات محور مقاومت برای حرکت به سمت بلندی‌های اشغالی جولان است.
بدون شک با تسلط نیروهای مقاومت سوری بر جولان، تل آویو دیگر نخواهد توانست همچون گذشته از طریق جولان اشغالی، بر اراضی اشغال شده فلسطینیان، سوریه و همچنین مرزهای لبنان، اشراف داشته باشد. در شرایط کنونی یکی از اهداف اصلی صهیونیست‌ها از نقش آفرینی در راستای تشدید تنش‌ها در سوریه، طولانی‌تر کردن زمان بحران این کشور و به تبع آن، بازداشتن نیروهای مقاومت از اندیشیدن به عملیات آزادسازی جولان اشغالی است.
طبیعی است، ایالات متحده آمریکا نیز که تحقق اهداف خود در منطقه را در گرو تقویت قدرت رژیم صهیونیستی می‌داند، هیچگاه حاضر نخواهد شد زیر بار عملیات آزادسازی جولان اشغالی برود و درست به همین دلیل است که فریاد رسانه‌های مزدور و جیره‌خوارِ کاخ سفید از تشکیل تیپ آزادسازی جولان به آسمان رفته است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ظریف: چابهار می تواند به امنیت سه کشور کمک کند

امیرعبداللهیان خطاب به مقام آلمانی: زمان رو به پایان است

تیلرسون: ترامپ در دیدار با پوتین شکست خورد

«دورهمی» بعد از ماه رمضان می‌آید؟

اذعان صهیونیست‌ها به قدرت موشکی مقاومت فلسطین

رکورد جدید بیت‌آشور در لیگ MLS آمریکا + عکس

دروازه‌بان پرسپولیس در آستانه لژیونر شدن

تابش: جام ندیده نیستیم

جزئیات افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

باقری: دنبال سرمربیگری پرسپولیس نیستم

بالگرد ارتش در تهران از سقوط نجات یافت

قیمت سکه و ارز امروز 98/3/2

عرب: می‌خواهند پرسپولیس را از دبل قهرمانی دور کنند

اثرات عجیب و غریب قرص‌های خواب‌آور بر بدن

انتشار عکس قبل و بعد از عمل ممنوع

احتمال درگیری مستقیم ناوهای آمریکایی با چین

تاکید روسیه بر عضویت کامل ایران در سازمان شانگهای

افزایش نظامیان آمریکایی در پایگاه «عین الاسد» عراق

تاج: قرارداد ویلموتس 2 برابر کی روش بند دارد

عده‌ای رسماً قانون‌شکنی و پلیس ما را تهدید می‌کنند/ در برابر دهن کجی به مقدسات نباید منفعل باشیم

پایگاه آمریکایی ها در بگرام هدف موشک قرار گرفت

ماجرای شهیدی که تمثال او در دیدار رهبر انقلاب با دانشجویان حضور داشت +عکس

توقف پروژه 48 تیمی شدن جام‌جهانی 2022

دستیاران ویلموتس چه کسانی هستند؟

اهداف سفر یک مقام آلمانی به تهران

نخستین محموله‌های نفتی ونزوئلا دوباره به واشنگتن آمد

پیشنهاد مالی رسن به پرسپولیس چقدر است؟

علت تشدید اختلاف بولتون و پامپئو

زمان احتمالی استعفای «ترزا می»

دلایل ناکامی «وینفرد شفر» در استقلال

پول مجازی خارجی حاکمیت ملی را تصرف می کند!

ماهاتیر محمد: اسرائیل تروریسم دولتی مرتکب می‌شود

انتشار جزییات قرارداد کونته با اینتر

دغدغه‌های اردن در قبال معامله قرن چیست؟

جدول/ قیمت آپارتمان‌های 100 متری در تهران

ترامپ بدون مجوز کنگره به عربستان سلاح می‌فروشد

قتل‌های‌ سریالی‌ در پاتوق‌ سیاه +عکس

چگونه استخوان‌های سالم داشته باشیم؟

تعهد ساخت 60 هزار واحد مسکونی برای سیل‌زدگان

ارتباط ساعت خواب با چاقی در کودکان

دیه خردسال با بزرگسال در قانون چه فرقی دارد؟

افراد کم‌خون سحری چه بخورند؟

دیدار دانشجویان با رهبری/حسینی: استانی شدن انتخابات عدالت انتخاباتی را زیر سوال می‌برد

دیدار دانشجویان با رهبری/ مهدی‌پور: غرب‌زدگان ما را از آن طرف مرزها نترسانند

سفارت آمریکا در بغداد: عراق می‌تواند از ایران انرژی بخرد

دیدار دانشجویان با رهبری/ شریفی: آرایش جنگی دولتمردان متناسب با جنگ اقتصادی نیست

دیدار دانشجویان با رهبری/ مرادی: جوانی ما در دوره مدیریت فرصت‌سوزها گذشت

شهرداری تهران به هنرمند غربگرا زمین هدیه کرد

چای بخورید تا سکته نکنید!

آیا یک نفر می‌تواند ضامن 2 وام گیرنده شود؟