پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

خالی‌بندی پمپئو بين الملل

خالی‌بندی پمپئو

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - باشگاه خبرنگاران / مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با نشریه ویکلی استاندارد مدعی شد تلاش آمریکا کمک کردن به مردم ونزوئلا برای استفاده از منابع و ثروت‌های خودشان و نیز بازگرداندن دموکراسی به این کشور است.
به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با نشریه ویکلی استاندارد مدعی شد آمریکا به تازگی بزرگترین تولید کننده نفت در دنیا شده است و گزارش‌ها نیز نشان می‌دهد به زود بزرگترین صادر کننده نفت نیز خواهد شد. کانون سخنرانی امروز شما نیز نحوه تقویت امنیت ملی است، این چگونه خواهد بود؟
پمپئو گفت: من برای سخنرانی درباره همین مساله به تگزاس آمده بودم. این مساله برای امنیت ملی آمریکا بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بسیار اهمیت دارد ثروت و منابع خود را با کشور‌های دیگر به اشتراک بگذاریم و توافقاتی نیز برای حمایت از امنیت انرژی در جا‌هایی مثل ویتنام، فیلیپین یا اروپا منعقد کنیم. این برای آن‌ها هم خوب است، زیرا انرژی را از کشور‌هایی تامین می‌کردند که دشمن آن‌ها بودند و می‌خواستند به این کشور‌ها آسیب برسانند. این مساله برای امنیت ملی آمریکا بسیار اهمیت دارد. این موضوع در سراسر دنیا قدرت زیادی به ما می‌دهد و توان ما را در دوران ترامپ افزایش می‌دهد. قصد ما این است که به این رویه ادامه دهیم و با این کار نه فقط در داخل آمریکا کار و ثروت ایجاد کنیم، بلکه موقعیت امنیت ملی آمریکا را در سراسر دنیا نیز بهبود بخشیم.
پمپئو در پاسخ به سئوال خبرنگار درباره اینکه آیا نفت برای آمریکا در مساله ونزوئلا نقش محوری بازی می‌کند؟ گفت: برای ما مساله فقط این است که مردم ونزوئلا به ثروت خودشان دسترسی داشته باشند نه اینکه درگیر فساد باشند؛ فسادی که در رژیم مادورو وجود دارد. این ثروت نفتی از سوی دزد سالاران رژیم مادورو به یغما می‌رود، برای سود شخصی کنار گذاشته می‌شود و بین مردم این کشور توزیع نمی‌شود. کوبایی‌ها هم همین کار را کرده اند. این شایسته مردم ونزوئلا نیست، این چیزی نیست که آن‌ها بخواهند و تلاش‌های آمریکا نیز برای بازگرداندن مردمسالاری و حاکمیت قانون به این کشور است، اینکه کمک کنیم مردم این کشور به غذا و دارو دسترسی داشته باشند، هدف تلاش‌های ما در ونزوئلا این است. این کار چه زمانی انجام می‌شود، زمانی که مادورو رفته باشد، انتخاباتی آزاد و مردمسالار برگزار و مردمسالاری در این کشور بازگردانده شده باشد و ثروت نفتی به مردم این کشور برگردانده شود.
خبرنگار گفت: در کنار کوبا، شما به روسیه نیز اشاره کردید که از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا حمایت می‌کنند. اعلام کرده اید که همه کارکنان دیپلماتیک خود را از ونزوئلا خارج می‌کنید. شما در توئیتی گفته اید حضور کارکنان دیپلماتیک آمریکا در سفارتخانه باعث بسته شدن دست سیاست آمریکا می‌شود. این به چه معناست؟
پمپئو گفت: دیروز اینگونه مقرر کردیم که بسیار اهمیت دارد امنیت دیپلمات‌های آمریکایی تامین شود و برای همین هم تصمیم گرفتیم باقیمانده کارکنان سفارت خود در کاراکاس را خارج کنیم و به آمریکا بازگردانیم. برای همین در روز‌های آینده این کار را انجام خواهیم داد. هر زمان که با اوضاعی که به این سرعت رو به وخامت می‌گذارد روبرو شویم، مانند آنچه که در ونزوئلا روی می‌دهد، تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود با این حقیقت همراه هستند که خطر جان افرادی را که در آنجا هستند تهدید می‌کنند، افرادی که شما آن‌ها را به دل خطر فرستاده اید. ما خواهان بازگشت آن‌ها هستیم، برای همین می‌خواهیم آن‌ها با کشور بازگردند که بتوانیم حرکتی رو به جلو داشته باشیم که برایمان فرصت ایجاد کند. دویست تن غذا را در منطقه آماده کرده ایم و منتظریم که آن‌ها را به مردم ونزوئلا تحویل دهیم تا به گرسنگان غذا و به بیماران دارو برسد. می‌خواهیم اطمینان داشته باشیم که همزمان با تلاش‌های ما در شرکای منطقه ای، عاملی که ما را از اقدامی که برای رسیدن به این هدف باز می‌دارد، وجود نداشته باشد.
خبرنگار گفت: این غذایی که قرار است به مردم ونزوئلا برسد بخشی از بودجه وزارت امور خارجه است که برای برنامه‌های غذایی مانند این در نظر گرفته شده است. با بودجه جدیدی که دولت ترامپ داده است که شامل سیزده میلیارد دلار کاهش بودجه می‌شود چه خواهید کرد؟ این بدان معناست که بودجه‌های اینچنینی کاهش خواهند یافت؟
وزیر خارجه امریکا گفت: دقیقا مساله برعکس است. در بودجه پیشنهادی رئیس جمهور ترامپ، پانصد میلیون دلار افزایش بودجه درخواست شده است که رئیس جمهور ترامپ درخواست تامین آن را داده است تا در زمان مناسب به مردم ونزوئلا کمک شود. این بودجه به سود آمریکا هم خواهد بود، منافع امنیت ملی آمریکا را نیز تامین می‌کند، زیرا ما آمادگی کمک به مردم ونزوئلا با منابع واقعی را داریم. مالیات پردازان آمریکایی سخاوتمند‌ترین هستند و رئیس جمهور ترامپ نیز این امکان را برای تغییر فراهم آورده است.
خبرنگار گفت: در بودجه پیشنهادی ترامپ، بودجه وزارت خارجه کمتر و بودجه دفاعی بیشتر شده است. آیا آمریکایی‌ها باید نگران تغییر سیاست‌های کشورشان از دیپلماتیک به نظامی گرایی باشند؟
وزیر خارجه آمریکا گفت: می‌توانید به دو سال نخست ریاست جمهوری ترامپ و موثر بودن سیاست خارجی آن نگاه کنید، توان ما برای به دست آوردن نتایج دیپلماتیک واقعی، برای ایجاد ائتلاف به شکلی که در دولت قبلی تصمیم گرفته شده بود این کار انجام نگیرد، اینکه ائتلافی جهانی ایجاد شود و امیدواریم نتیجه آن خلع سلاح کره شمالی باشد. من کاملا اطمینان دارم که ما منابع لازم را در اختیار داریم و هوش لازم برای نتیجه بخش بودن اقدامات برای مردم آمریکا را در روزها، هفته‌ها و ماه‌های آینده داریم.
خبرنگار گفت: به کره شمالی اشاره کردید، کاهش پینشهادی بودجه وزارت خارجه بلافاصله بعد از نشست دوم رئیس جمهور ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بود که توافقی به دست نیامد. در این وضع، موقعیت شما در کجاست؟
مایک پمپئو گفت: من در همه مدت حضورم در وزارت امور خارجه و در واقع حتی قبل از آن، درباره این مساله با رئیس جمهور همکاری داشتم. در سنگاپور در ژوئن سال گذشته، کیم جون اونگ در برابر تعهداتی که رئیس جمهور ترامپ برای تامین صلح و امنیت و ثبات در شبه جزیره کره و آینده روشن برای مردم کره شمالی داده بود، تعهدی تاریخی برای خلع سلاح هسته‌ای کشور داد. شرکای ژاپنی و کره جنوبی نیز در کنار ما برای رسیدن به این اهداف در سنگاپور تلاش می‌کنند. ما در هانوی به آن میزانی که امیدوار بودیم نتوانستیم به پیشرفت برسیم، ولی مذاکرات ادامه دارد. در حال حاضر نیز آزمایش‌های موشکی و آزمایش‌های هسته‌ای متوقف شده اند. ما پیشرفت بدست آورده ایم. قطعا کار‌های بیشتری هستند که باید انجام گیرد. این مشکلی دیرپاست و ما همچنان مسیر را ادامه می‌دهیم و امیدواریم به جایی برسیم که تهدید سلاح هسته‌ای از جانب کره شمالی به صورت کامل از میان رفته باشد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بلومبرگ: سفر نتانیاهو به آمریکا تلاش برای پیروزی در انتخابات است

سوریه حمایت امریکا از کلاه سفیدها را محکوم کرد

عامل تیراندازی اوترخت هلند بازداشت شد

ممنوع شدن تظاهرات اعتراضی در فرانسه

بمب افکن‌های استراتژیک TU-22M3 روسیه در کریمه مستقر شدند

الهان عمر: ترامپ؛ نمی‌توانی ما را از ورود به کنگره منع کنی

ترامپ: همه به ما حسادت می‌کنند!

مهاجم حادثه لندن فریاد «همه مسلمانان باید بمیرند» سر داده بود

واکنش حزب‌الله لبنان به عملیات مقاومت در "سلفیت"

حمله با تخم‌مرغ به سناتور استرالیایی

رکورد ائتلاف متجاوز در نقض توافق الحدیده

منصور یواش: علیه من توطئه کرده‌اند

عون: در پرونده مبارزه با فساد احدی مصونیت ندارد

دردسر آبی برای خودروهای انگلیسی

تصاویری از محل حادثه تیراندازی در اوترخت

پنهان‌کاری آمریکا درباره بازگشت صلح به سوریه

لندن، گران‌ترین شهر اروپا برای سکونت ارزیابی شد

آغاز رزمایش جدید ناتو در «گرجستان» با شرکت 24 کشور

هم‌دردی هندی‌ها با خانواده‌های حادثه تروریستی نیوزیلند

پارلمان اردن خواستار اخراج سفیر رژیم صهیونیستی شد

اقدامات خرابکارانه در تأسیسات برق ونزوئلا

افتتاح دفتر بزرگترین شرکت نفت و گاز ملی ونزوئلا در روسیه

مظنون حملات تروریستی نیوزیلند سلاح‌هایش را از یک فروشگاه اینترنتی خریده بود

نیروهای افغان 45 مهاجم طالبان را تار و مار کرد

«پمپئو» فردا به کویت سفر می‌کند؛ مذاکره درباره سوریه و یمن

مرکل وزیر دفاعش را توبیخ کرد

اعتراضات جلیقه زردها 170 میلیون یورو خسارت برجا گذاشت

عالی ترین مقام کلیسای کاتولیک فرانسه استعفا کرد

هشدار کویت درباره سیاست رژیم صهیونیستی برای تقسیم مسجد الاقصی

کشته شدن سه تن در حادثه تیراندازی هلند؛ مهاجم فراری است

لغو بزرگترین نمایشگاه سلاح نیوزیلند به دنبال حمله تروریستی اخیر

بوتفلیقه: نظام سیاسی الجزایر تغییر خواهد کرد

واکنش جالب مردم نیوزیلند به حادثه تروریستی

آخرین حرف اولین قربانی حمله تروریستی نیوزیلند

لحظه دستگیری قاتل بی‌رحم نیوزیلندی

ختم دادگاه جنایتکار حمله تروریستی نیوزیلند

لحظه به هلاکت رسیدن یکی از تروریست‌های حمله نیوزیلند

مرگ مشکوک دختری که درباره مهمانی‌های جنسی برلوسکونی افشاگری کرد

جزئیات جدید درباره عامل حادثه تروریستی نیوزیلند

استرالیا 39 میلیون دلار برای امنیت عبادتگاه‌ها اختصاص داد

تهدید امنیتی در هلند به بالاترین سطح رسید

واکنش عُمان به جاسوسی امارات از این کشور

یمن خطاب به امارات: روزی خواهد آمد که بندرها و فرودگاه‌های شما بسته خواهد شد

عامل تیراندازی امروز هلند شناسایی شد

دمشق: هرگونه حضور نظامی بدون اجازه ما اشغالگری است

آتش‌سوزی گسترده در یک مجتمع پتروشیمیِ «تگزاس»

چین: از سال 2014 تاکنون 13000 «تروریست» را بازداشت کرده‌‌ایم

لندن: انگلیس برای «برگزیتِ» بدون توافق آمادگی دارد

مشاجره در پارلمان اردن بر سر «معامله قرن»

تیراندازی جدید در چندین نقطه در اوترخت