پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

خالی‌بندی پمپئو بين الملل

خالی‌بندی پمپئو

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - باشگاه خبرنگاران / مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با نشریه ویکلی استاندارد مدعی شد تلاش آمریکا کمک کردن به مردم ونزوئلا برای استفاده از منابع و ثروت‌های خودشان و نیز بازگرداندن دموکراسی به این کشور است.
به گزارش پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگو با نشریه ویکلی استاندارد مدعی شد آمریکا به تازگی بزرگترین تولید کننده نفت در دنیا شده است و گزارش‌ها نیز نشان می‌دهد به زود بزرگترین صادر کننده نفت نیز خواهد شد. کانون سخنرانی امروز شما نیز نحوه تقویت امنیت ملی است، این چگونه خواهد بود؟
پمپئو گفت: من برای سخنرانی درباره همین مساله به تگزاس آمده بودم. این مساله برای امنیت ملی آمریکا بسیار تاثیر گذار خواهد بود. بسیار اهمیت دارد ثروت و منابع خود را با کشور‌های دیگر به اشتراک بگذاریم و توافقاتی نیز برای حمایت از امنیت انرژی در جا‌هایی مثل ویتنام، فیلیپین یا اروپا منعقد کنیم. این برای آن‌ها هم خوب است، زیرا انرژی را از کشور‌هایی تامین می‌کردند که دشمن آن‌ها بودند و می‌خواستند به این کشور‌ها آسیب برسانند. این مساله برای امنیت ملی آمریکا بسیار اهمیت دارد. این موضوع در سراسر دنیا قدرت زیادی به ما می‌دهد و توان ما را در دوران ترامپ افزایش می‌دهد. قصد ما این است که به این رویه ادامه دهیم و با این کار نه فقط در داخل آمریکا کار و ثروت ایجاد کنیم، بلکه موقعیت امنیت ملی آمریکا را در سراسر دنیا نیز بهبود بخشیم.
پمپئو در پاسخ به سئوال خبرنگار درباره اینکه آیا نفت برای آمریکا در مساله ونزوئلا نقش محوری بازی می‌کند؟ گفت: برای ما مساله فقط این است که مردم ونزوئلا به ثروت خودشان دسترسی داشته باشند نه اینکه درگیر فساد باشند؛ فسادی که در رژیم مادورو وجود دارد. این ثروت نفتی از سوی دزد سالاران رژیم مادورو به یغما می‌رود، برای سود شخصی کنار گذاشته می‌شود و بین مردم این کشور توزیع نمی‌شود. کوبایی‌ها هم همین کار را کرده اند. این شایسته مردم ونزوئلا نیست، این چیزی نیست که آن‌ها بخواهند و تلاش‌های آمریکا نیز برای بازگرداندن مردمسالاری و حاکمیت قانون به این کشور است، اینکه کمک کنیم مردم این کشور به غذا و دارو دسترسی داشته باشند، هدف تلاش‌های ما در ونزوئلا این است. این کار چه زمانی انجام می‌شود، زمانی که مادورو رفته باشد، انتخاباتی آزاد و مردمسالار برگزار و مردمسالاری در این کشور بازگردانده شده باشد و ثروت نفتی به مردم این کشور برگردانده شود.
خبرنگار گفت: در کنار کوبا، شما به روسیه نیز اشاره کردید که از نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا حمایت می‌کنند. اعلام کرده اید که همه کارکنان دیپلماتیک خود را از ونزوئلا خارج می‌کنید. شما در توئیتی گفته اید حضور کارکنان دیپلماتیک آمریکا در سفارتخانه باعث بسته شدن دست سیاست آمریکا می‌شود. این به چه معناست؟
پمپئو گفت: دیروز اینگونه مقرر کردیم که بسیار اهمیت دارد امنیت دیپلمات‌های آمریکایی تامین شود و برای همین هم تصمیم گرفتیم باقیمانده کارکنان سفارت خود در کاراکاس را خارج کنیم و به آمریکا بازگردانیم. برای همین در روز‌های آینده این کار را انجام خواهیم داد. هر زمان که با اوضاعی که به این سرعت رو به وخامت می‌گذارد روبرو شویم، مانند آنچه که در ونزوئلا روی می‌دهد، تصمیم‌هایی که گرفته می‌شود با این حقیقت همراه هستند که خطر جان افرادی را که در آنجا هستند تهدید می‌کنند، افرادی که شما آن‌ها را به دل خطر فرستاده اید. ما خواهان بازگشت آن‌ها هستیم، برای همین می‌خواهیم آن‌ها با کشور بازگردند که بتوانیم حرکتی رو به جلو داشته باشیم که برایمان فرصت ایجاد کند. دویست تن غذا را در منطقه آماده کرده ایم و منتظریم که آن‌ها را به مردم ونزوئلا تحویل دهیم تا به گرسنگان غذا و به بیماران دارو برسد. می‌خواهیم اطمینان داشته باشیم که همزمان با تلاش‌های ما در شرکای منطقه ای، عاملی که ما را از اقدامی که برای رسیدن به این هدف باز می‌دارد، وجود نداشته باشد.
خبرنگار گفت: این غذایی که قرار است به مردم ونزوئلا برسد بخشی از بودجه وزارت امور خارجه است که برای برنامه‌های غذایی مانند این در نظر گرفته شده است. با بودجه جدیدی که دولت ترامپ داده است که شامل سیزده میلیارد دلار کاهش بودجه می‌شود چه خواهید کرد؟ این بدان معناست که بودجه‌های اینچنینی کاهش خواهند یافت؟
وزیر خارجه امریکا گفت: دقیقا مساله برعکس است. در بودجه پیشنهادی رئیس جمهور ترامپ، پانصد میلیون دلار افزایش بودجه درخواست شده است که رئیس جمهور ترامپ درخواست تامین آن را داده است تا در زمان مناسب به مردم ونزوئلا کمک شود. این بودجه به سود آمریکا هم خواهد بود، منافع امنیت ملی آمریکا را نیز تامین می‌کند، زیرا ما آمادگی کمک به مردم ونزوئلا با منابع واقعی را داریم. مالیات پردازان آمریکایی سخاوتمند‌ترین هستند و رئیس جمهور ترامپ نیز این امکان را برای تغییر فراهم آورده است.
خبرنگار گفت: در بودجه پیشنهادی ترامپ، بودجه وزارت خارجه کمتر و بودجه دفاعی بیشتر شده است. آیا آمریکایی‌ها باید نگران تغییر سیاست‌های کشورشان از دیپلماتیک به نظامی گرایی باشند؟
وزیر خارجه آمریکا گفت: می‌توانید به دو سال نخست ریاست جمهوری ترامپ و موثر بودن سیاست خارجی آن نگاه کنید، توان ما برای به دست آوردن نتایج دیپلماتیک واقعی، برای ایجاد ائتلاف به شکلی که در دولت قبلی تصمیم گرفته شده بود این کار انجام نگیرد، اینکه ائتلافی جهانی ایجاد شود و امیدواریم نتیجه آن خلع سلاح کره شمالی باشد. من کاملا اطمینان دارم که ما منابع لازم را در اختیار داریم و هوش لازم برای نتیجه بخش بودن اقدامات برای مردم آمریکا را در روزها، هفته‌ها و ماه‌های آینده داریم.
خبرنگار گفت: به کره شمالی اشاره کردید، کاهش پینشهادی بودجه وزارت خارجه بلافاصله بعد از نشست دوم رئیس جمهور ترامپ و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بود که توافقی به دست نیامد. در این وضع، موقعیت شما در کجاست؟
مایک پمپئو گفت: من در همه مدت حضورم در وزارت امور خارجه و در واقع حتی قبل از آن، درباره این مساله با رئیس جمهور همکاری داشتم. در سنگاپور در ژوئن سال گذشته، کیم جون اونگ در برابر تعهداتی که رئیس جمهور ترامپ برای تامین صلح و امنیت و ثبات در شبه جزیره کره و آینده روشن برای مردم کره شمالی داده بود، تعهدی تاریخی برای خلع سلاح هسته‌ای کشور داد. شرکای ژاپنی و کره جنوبی نیز در کنار ما برای رسیدن به این اهداف در سنگاپور تلاش می‌کنند. ما در هانوی به آن میزانی که امیدوار بودیم نتوانستیم به پیشرفت برسیم، ولی مذاکرات ادامه دارد. در حال حاضر نیز آزمایش‌های موشکی و آزمایش‌های هسته‌ای متوقف شده اند. ما پیشرفت بدست آورده ایم. قطعا کار‌های بیشتری هستند که باید انجام گیرد. این مشکلی دیرپاست و ما همچنان مسیر را ادامه می‌دهیم و امیدواریم به جایی برسیم که تهدید سلاح هسته‌ای از جانب کره شمالی به صورت کامل از میان رفته باشد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ویدئویی که مقامات امارات را رسوا کرد

واکنش روسیه به طرح تشکیل ناتوی عربی

وزیر دفاع آمریکا هم اعزام نیرو به خاورمیانه را تکذیب کرد

هشدار روسیه به تحرکات نظامی آمریکا

احزاب و شورای نظامی سودان به توافق دست یافتند

بازی در جنگ!

آتش در خانه عنکبوت

گلف بازی ترامپ 100 میلیون دلار خرج روی دست آمریکایی ها گذاشت

جنجال در مجلس افغانستان برای چیست؟

آبروریزی مالی در اتریش؛ سیاستمداران استعفا دادند

حرکت مشکوک کاروان نظامی آمریکایی از اردن به عراق

پلوسی: استیضاح ترامپ در حال حاضر ناپخته است

پمپئو: چین خطری واقعی برای امنیت ماست

کابل حضور داعش در افغانستان را تایید کرد

درخواست پادشاه سعودی از ترامپ برای حمله به یمن

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی در وضعیت نیمه تعطیل قرار دارد

ارتش سوریه درباره آغاز نبرد بزرگ به تروریست‌‌ها هشدار داد

سندرز: شاید زمان خوبی برای استیضاح ترامپ باشد

حمله به پایگاه روسیه در سوریه

آتش سنگین جنگنده های روسیه روی سر تروریست ها

آتش سوزی های مشکوک در برلین

سودان آرام نمی‌شود!

دبیرکل ناتو روسیه را تهدید کرد

سوء تغذیه بیش از 2 میلیون کودک یمنی

حمله ترامپ به رکس تیلرسون

افشاگری درباره رواج ویروس امارات در منطقه!

آمریکا واردات نفت از ونزوئلا را از سر گرفت

مراکز روان درمانی صهیونیستی پاسخگوی نیاز شهرک‌نشنیان نیست

خبری وحشتناک برای ترامپ و دارودسته اش!

خیابان منتهی به مقر دولت انگلیس به دلایل امنیتی مسدود شد

تکذیب افزایش نظامیان آمریکایی در بغداد

پهپادهای یمنی سامانه پاتریوت آمریکایی را هدف قرار دادند

مانور نظامی آمریکا با ناو آبراهام لینکلن

حمله پلیس به معترضان انتخاباتی در جاکارتا

تقابل پارلمان اوکراین با رئیس‌جمهور

رسوایی جنسی در زیردریایی آمریکایی

تیلرسون: ترامپ در دیدارش با پوتین به اندازه او آمادگی نداشت

حزب مودی در انتخابات هند پیروز شد

آمریکا: تهدید داعش در افغانستان جدی‌تر شد

هشدار دموکرات‌ها: ترامپ بدون مجوز کنگره به عربستان بمب می‌فروشد

واشنگتن خواستار آتش بس در سوریه شد

تصاویر دلخراش اجساد تکه‌شده مردم یمن

عامل حمله به سفارت آمریکا در بغداد مشخص شد

نخست‌وزیر عراق به دیدار امیر کویت رفت

پاسخ خشمگینانه ترامپ به پلوسی

واکنش شورای نظامی سودان به اعتراضات

حمله راکتی به بزرگترین پایگاه نظامیان آمریکایی در افغانستان

واکنش حماس به احتمال اعدام سه مبلغ سعودی در عربستان

آمریکا روی پهپادهای چین هم دست گذاشت

برگزاری نشست آینده سران ناتو در لندن