پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

تعبیر جهانگیری از سفر روحانی به عراق سياسي

تعبیر جهانگیری از سفر روحانی به عراق

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - ایسنا / معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به سفر سه روزه حسن روحانی به عراق و مقایسه این سفر با سفر اخیر رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به این کشور اظهار کرد: سفر رئیس‌جمهوری اوج عظمت ایران را در دنیا به نمایش گذاشت.
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور عصر چهارشنبه در ششمین کنگره ملی بزرگداشت شهدا که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد، با تاکید بر لزوم شکرگذاری خدا برای نعماتی همچون سلامت و امنیت خاطرنشان کرد: گاهی از اینکه چه نعمات بزرگی در اختیار داریم، غفلت می‌کنیم و قدر آنها را نمی‌دانیم و تنها در شرایطی که آسیبی به این نعمات وارد می‌شود متوجه آنها می‌شویم؛ سلامت و امنیت از جمله این نعمات گم شده و ناشناخته هستند.
وی گفت: جامعه‌ای که از دو نعمت سلامت و امنیت محروم باشد، جامعه‌ای رو به پیشرفت و توسعه نیست و نمی‌تواند همه مشکلات خود را حل کند. پیش نیاز هر اقدام اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، امنیت است و تنها در صورت برقرار بودن امنیت است که می‌توان گفت به دنبال آزادی و توسعه هستیم؛ چراکه بدون امنیت هرگونه سخن گفتن از توسعه اجتماعی و فرهنگی توهمی بیش نیست.
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به وضعیت تأمین امنیت در جمهوری اسلامی ایران طی 40 سال عمر این نظام اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته از دوران‌های سخت و دشواری عبور کرده است؛ نظام جمهوری اسلامی جنگ را آن هم در زمانی که یک نهال تازه قرس شده بود، پشت‌سر گذاشت.
جهانگیری با تاکید بر اینکه فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی سبب شد تا ما از جنگ تحمیلی سرافراز خارج شویم، افزود: جمهوری اسلامی ایران در 40 سال گذشته از ترورها و اقدامات خشونت‌آمیز بسیار بزرگی عبور کرده است. جمهوری اسلامی آن دوران سخت را با ایستادگی نیروهای امنیتی خود پشت‌سر گذاشت.
به گزارش ایسنا، معاون اول رئیس‌جمهور در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ناامنی‌هایی که از سال‌های گذشته در کشورهای منطقه وجود دارد، اظهار کرد: در دو دهه اخیر در اطراف کشور ما اتفاقاتی افتاد که هر کدام قادر بودند یک کشور را از پای درآورند. در این سال‌ها ما شاهد وقوع جنگ در افغانستان، درگیری‌هایی در پاکستان، جنگ‌های اول و دوم خلیج فارس و حضور نظامی‌های آمریکایی در عراق بودیم؛ همه اینها در اطراف مرزهای ایران بود و نهایتاً ما مشاهده کردیم که آمریکایی‌ها و برخی کشورهای منطقه اقدام به تأسیس القاعده، داعش و گروه‌های تروریستی مختلف یکی پس از دیگری کردند؛ اگر هر کدام از این اتفاقات مورد تحلیل قرار بگیرد به این نتیجه دست می‌یابیم که هر کدام از آنها می‌توانست منطقه ما را به یکی از کانون‌های ناامنی دنیا تبدیل کند که متأسفانه در برخی از کشورهای اطراف ما این اتفاق افتاد.
وی افزود: در این میان تنها کشوری که توانست به سلامت از آشوب‌های ایجاد شده عبور کند و نه‌تنها مسائل خود را برطرف نماید بلکه به کشورهای دیگر منطقه کمک کند تا از صحنه روزگار نابود نشوند، جمهوری اسلامی ایران بود.
جهانگیری با اشاره به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی درباره هزینه‌هایی که این کشور در منطقه خاورمیانه انجام داده است، تاکید کرد: آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که بیش از هفت هزار میلیارد دلار در منطقه ما هزینه کرده‌اند. اما نتیجه این هزینه‌ها آن می‌شود که رئیس‌جمهوری این کشور که قصد دارد براساس سنت‌شان در شب اول سال میلادی به یکی از پایگاه‌های نظامی که در کشورهای خارجی دارند، سر بزنند؛ به صورت شبانه و مخفیانه به عراق سفر می‌کند؛ این اتفاق واقعاً موضوعی عبرت‌آمیز برای همه دنیا است؛ ترامپ مجبور است بعد از آنکه میلیاردها دلار هزینه می‌کند مخفیانه سفرش را انجام دهد و حتی اعضای کاخ سفید و مقامات عراق نیز از ماجرا اطلاع نداشته باشند.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: این شرایط نتیجه هزینه کردن میلیاردها دلاری و نابود کردن منابع کشورهای اسلامی همچون عراق و افغانستان است. این در حالی است که در مقابل مقامات جمهوری اسلامی ایران در روزهای گذشته و در شرایطی که از هفته‌ها قبل اعلام کرده بودند، به کشور عراق سفر کردند و در آنجا مورد استقبال مقامات عالی‌رتبه و گروه‌های سیاسی مختلف و همچنین مراجع بزرگ تقلید قرار گرفتند.
وی با تاکید بر اینکه سفر روحانی به عراق اوج عظمت ایران را در دنیا به نمایش گذاشت، گفت: این در حالی است که ایران در عراق هزینه‌ای نکرده و اتفاقاً هشت سال نیز با آنها جنگیده است.
جهانگیری با طرح این پرسش که چه اتفاقی افتاده که یک ملت، نظام و حکومت مانند ایران در قلب مسئولین و مردم منطقه قرار می‌گیرند و یک نظام همچون ایالات متحده آمریکا این‌گونه مورد نفرت مردم و مسئولین یک منطقه قرار می‌گیرند، تصریح کرد: این بدان معناست که جمهوری اسلامی با تدابیری که امام خمینی (ره) اندیشیدند و فرماندهی‌ای که مقام معظم رهبری انجام دادند، روشی را انتخاب کردند که به قلب‌های ملت‌ها حاکم شوند؛ آنجا که ملت‌های مسلمان در سختی قرار گرفتند و درخواست کمک کردند، جمهوری اسلامی ایران بدون چشم‌داشتی به کمک آنها شتافت و نه‌تنها با امکانات مالی بلکه با اهدای جان فرزندانش نشان داد که هیچ چشم داشتی از این کمک‌ها ندارد؛ این یعنی صدور و معنویت انقلاب اسلامی.
وی با اشاره به نقش شهدا در دستیابی جمهوری اسلامی ایران به جایگاه فعلی خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرف و شهدای عزیزمان در جایگاه‌های مختلف با به شهادت رسیدن، چنین جایگاه و عظمتی را برای ما در تاریخ ثبت کردند. بر همین اساس باید قدردان این شهدا، خانواده‌های آنها، ملت و فرماندهان عزیزمان باشیم که چنین افتخاراتی برای ما ثبت کردند.
معاون اول رئیس‌جمهوری از اعطای نشان ذوالفقار از سوی فرماندهی کل قوا به فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران اظهار کرد: زمانی که من شنیدم مقام معظم رهبری به سرلشکر سلیمانی نشان ذوالفقار را به عنوان اولین و بالاترین نشان در جمهوری اسلامی اعطا کردند، از عمق دلم خدا را شکر گفتم که این فرمانده عزیز و شجاع چه در دورانی که کشور در جنگ بود و چه امروز جان خود را در دست گرفت و اینگونه درخشید.
جهانگیری با اشاره به سفر اخیر خود به کشور سوریه و همچنین سفر رئیس‌جمهوری سوریه به تهران در روزهای گذشته به تهران گفت: من چند ماه قبل در سوریه بودم و مشاهده کردم که برخلاف آنچه که در کشور ما برخی فکر می‌کنند دمشق بهم ریخته است، اوضاع آنجا مانند یک شهر مرتب است که مردم در آرامش به سر می‌برند.
وی با تاکید بر اینکه شهدا ثمره بزرگی برای ایران، اسلام و انقلاب به ثبت رسانده‌اند، خاطرنشان کرد: خانواده شهدا باید قدر خود و شهدایشان را بدانند چراکه شهدای آنها در تاریخ این نظام ماندگار شده‌اند.
معاون اول رئیس‌جمهوری در پایان با بیان اینکه امنیت بزرگترین دستاورد کشور است، تصریح کرد: بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایران حتماً دست از سر این نظام برنمی‌دارند و ممکن است همچون گذشته ما در مسیر تأمین امنیت شهدایی تقدیم کنیم اما آنچه که مهم است این است که نیروهای مسلح با تلاشی که انجام می‌دهند از امنیت به عنوان بزرگترین دستاورد کشور حفاظت و حراست کامل خواهند کرد.
به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور وزیر اطلاعات و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، از تعدادی از خانواده‌های شهدای امنیت تقدیر شد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سردار فضلی: فشارهای اقتصادی حربه دشمن برای به چالش کشیدن نظام است

جزئیات رایزنی امیرعبداللهیان با سفیر سوریه

نماینده مجلس: پذیرش FATF به ضرر ایران، معیشت مردم است

تکرار ادعاهای واهی آمریکا علیه ایران

شناسایی رابطین شبکه‌های معاند در رامسر

بقایی به مرخصی آمد

ماجرای عیدی آموزش و پرورش به کارکنان مجلس

تصاویری از مصدق و همسرش در "احمد آباد"

جهانگیری: دولت، تنهای تنهاست

پیام جدید داعش؛ بغداد، تهران یا قم نیست!

راه تهران - مدیترانه باز شد؟

رحیم‌پورازغدی: برخی از درون حوزه خط امام و انقلاب را می‌کوبند

لاریجانی: القای یأس در کشور واقعی نیست

آخرین شماره خط حزب الله در سال 97 منتشر شد

ایمانی: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان احساس خطر کنند

داعش: بغداد قم یا تهران نیست، دیر یا زود برمی‌گردیم

توکلی: توزیع درآمد و دارایی در کشور نابرابر است

آغاز عملیات ارتش پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی

نهاد متناظر ایرانی برای اینستکس به ثبت رسید

تکذیب خبر دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت

نقوی حسینی از احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت

تعداد مشمولان عفو گسترده زندانیان به 92500 نفر رسید

کاشانی: علیه مصدق کودتا نشد، او خودش کنار رفت

ظریف: الزامات FATF ضرری برای منافع ملی ندارد

واکنش روس‌ها به سفر بشار اسد به ایران

واکنش ولایتی به حادثه تروریستی نیوزیلند

توضیح زنگنه درباره پرونده اختلاس پتروشیمی و ادعای احمد‌ی‌نژاد و بابک زنجانی

دفاع مرجان شیخ الاسلامی آل آقا از خودش

اداره کل‌ زندان‌های تهران هم ادعای هدایتی را رد کرد

بازدید رئیس ستاد مشترک از خطرناک ترین نقطه در سوریه

پاسخ رهبر انقلاب به استفتائی درباره «چهارشنبه‌سوری»

روحانی قانون بودجه سال 98 را ابلاغ کرد

زنگنه: «درون خانه» جای سنگ‌پرانی نیست

حاجی‌دلیگانی: حضور بازنشستگان در نهاد ریاست جمهوری با چه مجوزی است؟

آیت الله سبحانی: توسعه روابط با همسایگان بر اساس احترام متقابل تقویت شود

رحیم پور ازغدی از معنای چهارشنبه سوری می‌گوید

فلاحت پیشه: بالاترین شاخص شادی در دنیا مربوط به نیوزیلند است

ایران و سوریه محور سفر «پامپئو» به کویت، تل‌آویو و بیروت

آغاز طرح حصارکشی مرزهای پاکستان با ایران

اذعان ترامپ به شکست در جنگ نرم علیه ایران

اولین جابجایی در قوه‌قضاییه؛ طبری از معاونت اجرایی حوزه ریاست رفت

بیانیه اتحادیه اروپا درباره رایزنی‌های سیاسی با ایران در خصوص منطقه

رایزنی تلفنی ظریف و لاوروف درباره ونزوئلا

وعده‌های روحانی به مردم برای سال 98

مصوبه راهبردها و اقدامات فرهنگی حمایت از کالای ایرانی ابلاغ شد

فائزه هاشمی: اگر بابا بود FATF در مجلس تصویب می‌شد

واعظی: اسد که وارد محوطه ریاست جمهوری شد متوجه شدم که مهمان کیست

تقدیر آیت‌الله علوی گرگانی از تلاش‌های وزارت امور خارجه

ادعای ایندیپندنت: ایران تلفن همراه همسر و پسر نتانیاهو را هک کرد

واکنش نماینده ترامپ به درخواست روحانی برای «لعنت کردن آمریکا»