پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

آیت‌الله علم‌الهدی: مسئولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند اما... سياسي

آیت‌الله علم‌الهدی: مسئولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند اما...

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فارس / امام جمعه مشهد گفت: مسؤولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند، اما با همه خوبی‌هایی که دارند، برخی مشکلات ما به‌خاطر سوءتدبیر این‌ها بود، برای مثال دلار 4200 تومانی را برای واردات خوراک گربه و سگ و لوازم آرایشی دادند.
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که با حضور مجاوران و زائران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: کلام ما در خطبه اول در موضع شیطان شناسی از نهج البلاغه بود، در جمعه اول سال 96 بحث شیطان‌شناسی از قرآن شروع شد و تمام سال 96 ادامه یافت تا نیمه سال 97 آیات قرآن مورد بحث قرار گرفت و شیطان شناسی از مباحث قرآنی پایان یافت.
امام جمعه مشهد افزود: در نیم سال دوم شیطان شناسی در نهج البلاغه مطرح شد، که آخرین بحث امروز مطرح می‌شود.
وی ادامه داد: دو سال کامل در مورد جریان‌های فریب‌کاری شیطان و آن بخشی که در دام شیطان قرار می‌گیرند و کیفیت برخورد با شیطان از آیات شیطان شناسی قرآن و خطبه‌های امام علی(ع) در نهج البلاغه بحث شد.
آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: مولا علی(ع) در آخرین نامه به معاویه که نامه 73 نهج‌البلاغه است، بعد از جنایات معاویه در مواجهه با مولا علی(ع) و قضیه حکمیت، موقعیت واقعی معاویه را مشخص کرد که در آینده مسلمانانی که در بینش‌های مختلف ظاهر می‌شود هم معاویه شناس باشند و هم نتیجه مواجهه با ولایت انسان را به کجا می‌کشاند.
امام جمعه مشهد بیان کرد: گاهی ما فکر می‌کنیم کسانی که در گذشته بودند فقط بد بودند، مانند همین اشتباه را در مورد خوبی هم داریم و فکر می‌کنیم امکان ندارد مثل آن‌ها باشیم، فکر می‌کنیم خدا تنها یک یزید و شمر خلق کرد و دیگر در این زمان ما اینجوری نخواهیم شد و کسی به آن درجه نخواهد رسید، در صورتی که همه زمان‌ها شمر یزید و معاویه دارد.
وی یادآور شد: مولا علی(ع) در این نامه نشانه‌هایی را مطرح می‌کند که نشان می‌دهد که در زمان‌هایی انسان‌هایی به مقام معاویه در دشمنی با اهل بیت و اولیای خدا می‌رسند.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در این نامه آمده است، اگر می‌خواهی بدانی نتیجه بی‌رحمی‌هایت چه شده است، بدان شیطان تو را در دو چیز زمین گیر کرده، تو را نسبت به خوبی‌های قبل بی‌تفاوت کرده است و نصیحت و خیرخواهی دیگران را می‌شنوی اما به آن‌ها توجهی نداری.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: انسان اگر در جریان انحرافی بیفتد و همیشه در مقابلش پول و درآمد و یک شبه میلیاردر شدن است، وقتی فضای فکری آدم پول و قدرت شد می‌خواهد با کار شیطانی قدرت فراهم کند، هرکس هم که او را نصیحت کند، عاقل اندر سفیه به او نگاه می‌کند و همه چیز را در پول و قدرت می‌بیند.
وی تصریح کرد: شیطان اول خواسته‌سازی می‌کند، اندیشه‌های رویایی را برای شما ایجاد می‌کند و بعد شما را به‌دنبال این قضیه راه می‌اندازد و وقتی راه افتادی اطراف شما را فساد می‌گیرد می‌خواهی برگردی اما شیطان نمی‌گذارد و چرا که تو را زمین‌گیر کرده است.
آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اجلاس خبرگان و حضور وزیر اقتصاد در این اجلاس گفت: در دو روز گذشته در اجلاس خبرگان نکاتی مانند حضور وزیر اقتصاد بود، البته از رئیس جمهور دعوت شده بود تا سوالات مطالبات مردمی نسبت به مشکلات معیشتی را پاسخ دهند اما رئیس جمهور در عراق بود.
امام جمعه مشهد ادامه داد: با اینکه در این برنامه 13 نفر از خبرگان و مجتهدین که نماینده مردم بودند سوال کردند و وزیر اقتصاد نیز دو وقت صبح و بعد از ظهر پاسخ داد اما جواب‌ها قانع‌کننده نبود.
وی با بیان اینکه نباید نیمه خالی لیوان را دید، تصریح کرد: در سالی که گذشت مشکلات معیشتی برای قشر آسیب‌پذیر در حد فوق طاقت بود و این مشکلات به این قشر ضربه زیادی وارد کرد، البته یک مقدار اقتضای انقلابی است که در مقابل قدرت‌های استکباری ایستاده است، چرا که این انقلاب دشمن زیاد دارد و تمام قدرت‌های جهانی بر سر این انقلاب افتاده‌اند، یک روزی وحشت داشتند و حالا وحشت آن‌ها این است که سنگ لاخی شده جلوی پای آمریکا که دارد و حیات آمریکا و اروپا را تهدید می‌کند.
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه هر روز آمریکا با یک تهاجم به سراغ ما آمد، ولی ما همه را گذراندیم، اظهار کرد: عزیزان مسؤول غالبا آدم‌های خوبی هستند، اینکه بخواهیم به مسؤولان بدبین شویم درست نیست، مهم این است که برای دشمن مرزی مشخص کنیم، دشمن ما غرب و عوامل آن‌ها در داخل کشور است، اما مسؤولی که زحمت می‌کشد را اگر عامل نفوذی دشمن بدانیم و او را دشمن بدانیم، این درگیری سبب می‌شود از دشمن غافل شویم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: مسؤولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند، اما با همه خوبی‌هایی که دارند، برخی مشکلات ما به‌خاطر سوءتدبیر این‌ها بود، برای مثال دلار 4200 تومانی را برای واردات خوراک گربه و سگ و لوازم آرایشی دادند.
وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب سال گذشته در همین مکان اعلام کردند، سال 97 حمایت از کالای ایرانی است، ما که امروز یقه مسؤول را می‌گیریم خود ما در مسئله استفاده از کالای ایرانی چقدر حرکت کردیم.
آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: خودتان محاسبه کنید در خرید چقدر پوشاک، پارچه و جهیزیه چقدر کالای خارجی بوده است، در این زمینه ما نیز مقصر هستیم.
امام جمعه مشهد یادآور شد: برای سال 98 دشمن نقشه و توطئه دارد، اما این را بدانید چهل سال انقلاب را گذراندیم اگر آمریکا تهاجم نظامی نکرد چون عرضه و قدرت ندارد.
وی گفت: دیروز رهبر انقلاب گفت آمریکا می‌گوید تهاجم اقتصادی بی‌سابقه‌ای را بر ایران وارد می‌کنیم و ما می‌گوییم در مقابل این تهاجم، آن‌ها را شکستی می‌دهیم که در تاریخ آمریکا سابقه نداشته باشد.
آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: دشمنی حداکثری بسیج حداکثری می‌خواهد، بسیج شدن معنایش این نیست که گروه بسیج و سپاه آماده باشند، بسیج حداکثری همه امکان در حوزه حاکمیت کشور است و مردم باید بسیج شوند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مردم بسیج حداکثری را در دفاع مقدس نشان دادند، روزی که بنا شد دشمن به ما حمله کند، بسیج رزمندگان و سپاه تنها نبود، او به به خواهر انقلابی خود در گوشه‌ای از روستا برای نان پختن بسیج شد.
وی با بیان اینکه همه قدرت ما سپاه و دولت نیست، همه قدرت ما شما مردم هستید، گفت: باید یادمان باشد که با بسیج حداکثری که به سراغ آمریکا می‌رویم، خدا را داریم، چهل سال همه چیز ما از خدا بود، در هر نقطه دست حق را می‌بینیم، خدای چهل سال اول پیر نشده است، این خدا ناتوان نشده ضعیف نشده، چهل سال همراه ما بوده و الکنون نیز هست، به شرطی که ما باید همراه خدا باشیم.
آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: نباید با تهدید دشمن بترسیم و بگوییم برای اینکه آمریکا بهانه نگیرد، کنوانسیونی را تصویب کنیم، نه این گونه نیست، ما خدا را داریم و نباید خود را به دام دشمن بیندازیم.
امام جمعه مشهد یادآور شد: خوشبختانه در این هفته بر اثر عنایت همیشگی امام هشتم این نعمت بر ما ارزانی شده و رهبر برحسب بهره‌برداری از نعمات به این مکان می‌آیند و ساعت سه بعد از ظهر در این مکان راهبرد حرکت انقلابی را به ما می‌گویند، از شما عزیزان دعوت می‌کنم برای بهره‌برداری از فیوضات ایشان در اول فرورودین 98 در این مکان حضور بهم برسانید.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تدوین 2 گزارش برجامی در مجلس

مراکش دوباره علیه ایران موضع‌گیری کرد

لاوروف از سفر اسد به ایران ناراحت شد؟

عضو موتلفه: وعده‌های دولت در سال 97 عملیاتی نشد

الحوثی: هدف ایران و یمن مشترک است

آیت‌الله کاشانی مدافع کودتای 28 مرداد بود؟

تاکید ایران و ترکیه بر مبارزه با گروه های تروریستی

قدردانی عربستان از مواضع ضدایرانی پمپئو

«ابتکار» وارد ماجرای «فردوسی‌پور» شد

آمریکا با تمدید معافیت عراق از تحریم بخش انرژی ایران موافقت کرد

آمریکا بار دیگر همکاران اقتصادی ایران را تهدید کرد

روحانی: لعنت به کسی بگویید که این شرایط اقتصادی را بوجود آورده

پایتخت جدید داعش در همسایگی ایران

تکذیب ادعای نقش ناطق نوری در ماجرای ویلاسازی در لواسان

احمدی‌نژاد از رئیس جمهور شدن لاریجانی خبر داد!

واکنش ایران به خبر هک تلفن همراه مقامات صهیونیست

رقبای ترامپ: پیروز شویم به برجام بازمی گردیم

هشدار تندوتیز ایران به رژیم صهیونیستی

گام ایران برای برقراری کانال مالی با اتحادیه اروپا

اختلاف در دولت ترامپ بر سر سپاه پاسداران

رویترز: ایران تحریم‌ها را دور می زند

صهیونیست‌ها در حیرت پهپادهای ایرانی

خیانت به ایران در دو کانال تلویزیونی

نعمتی: مجمع تشخیص شأن داوری دارد، نه شان قانون‌گذاری

سردار فضلی: فشارهای اقتصادی حربه دشمن برای به چالش کشیدن نظام است

جزئیات رایزنی امیرعبداللهیان با سفیر سوریه

نماینده مجلس: پذیرش FATF به ضرر ایران، معیشت مردم است

تکرار ادعاهای واهی آمریکا علیه ایران

شناسایی رابطین شبکه‌های معاند در رامسر

بقایی به مرخصی آمد

ماجرای عیدی آموزش و پرورش به کارکنان مجلس

تصاویری از مصدق و همسرش در "احمد آباد"

جهانگیری: دولت، تنهای تنهاست

پیام جدید داعش؛ بغداد، تهران یا قم نیست!

راه تهران - مدیترانه باز شد؟

رحیم‌پورازغدی: برخی از درون حوزه خط امام و انقلاب را می‌کوبند

لاریجانی: القای یأس در کشور واقعی نیست

آخرین شماره خط حزب الله در سال 97 منتشر شد

ایمانی: اصولگرایان و اصلاح‌طلبان احساس خطر کنند

داعش: بغداد قم یا تهران نیست، دیر یا زود برمی‌گردیم

توکلی: توزیع درآمد و دارایی در کشور نابرابر است

آغاز عملیات ارتش پاکستان برای آزادی مرزبانان ایرانی

نهاد متناظر ایرانی برای اینستکس به ثبت رسید

تکذیب خبر دستگیری قریب الوقوع وزیر نفت

نقوی حسینی از احتمال بازگشت آمریکا به برجام گفت

تعداد مشمولان عفو گسترده زندانیان به 92500 نفر رسید

کاشانی: علیه مصدق کودتا نشد، او خودش کنار رفت

ظریف: الزامات FATF ضرری برای منافع ملی ندارد

واکنش روس‌ها به سفر بشار اسد به ایران

واکنش ولایتی به حادثه تروریستی نیوزیلند