پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

آیت‌الله علم‌الهدی: مسئولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند اما... سياسي

آیت‌الله علم‌الهدی: مسئولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند اما...

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فارس / امام جمعه مشهد گفت: مسؤولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند، اما با همه خوبی‌هایی که دارند، برخی مشکلات ما به‌خاطر سوءتدبیر این‌ها بود، برای مثال دلار 4200 تومانی را برای واردات خوراک گربه و سگ و لوازم آرایشی دادند.
آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد که با حضور مجاوران و زائران در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: کلام ما در خطبه اول در موضع شیطان شناسی از نهج البلاغه بود، در جمعه اول سال 96 بحث شیطان‌شناسی از قرآن شروع شد و تمام سال 96 ادامه یافت تا نیمه سال 97 آیات قرآن مورد بحث قرار گرفت و شیطان شناسی از مباحث قرآنی پایان یافت.
امام جمعه مشهد افزود: در نیم سال دوم شیطان شناسی در نهج البلاغه مطرح شد، که آخرین بحث امروز مطرح می‌شود.
وی ادامه داد: دو سال کامل در مورد جریان‌های فریب‌کاری شیطان و آن بخشی که در دام شیطان قرار می‌گیرند و کیفیت برخورد با شیطان از آیات شیطان شناسی قرآن و خطبه‌های امام علی(ع) در نهج البلاغه بحث شد.
آیت‌الله علم‌الهدی اظهار کرد: مولا علی(ع) در آخرین نامه به معاویه که نامه 73 نهج‌البلاغه است، بعد از جنایات معاویه در مواجهه با مولا علی(ع) و قضیه حکمیت، موقعیت واقعی معاویه را مشخص کرد که در آینده مسلمانانی که در بینش‌های مختلف ظاهر می‌شود هم معاویه شناس باشند و هم نتیجه مواجهه با ولایت انسان را به کجا می‌کشاند.
امام جمعه مشهد بیان کرد: گاهی ما فکر می‌کنیم کسانی که در گذشته بودند فقط بد بودند، مانند همین اشتباه را در مورد خوبی هم داریم و فکر می‌کنیم امکان ندارد مثل آن‌ها باشیم، فکر می‌کنیم خدا تنها یک یزید و شمر خلق کرد و دیگر در این زمان ما اینجوری نخواهیم شد و کسی به آن درجه نخواهد رسید، در صورتی که همه زمان‌ها شمر یزید و معاویه دارد.
وی یادآور شد: مولا علی(ع) در این نامه نشانه‌هایی را مطرح می‌کند که نشان می‌دهد که در زمان‌هایی انسان‌هایی به مقام معاویه در دشمنی با اهل بیت و اولیای خدا می‌رسند.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: در این نامه آمده است، اگر می‌خواهی بدانی نتیجه بی‌رحمی‌هایت چه شده است، بدان شیطان تو را در دو چیز زمین گیر کرده، تو را نسبت به خوبی‌های قبل بی‌تفاوت کرده است و نصیحت و خیرخواهی دیگران را می‌شنوی اما به آن‌ها توجهی نداری.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: انسان اگر در جریان انحرافی بیفتد و همیشه در مقابلش پول و درآمد و یک شبه میلیاردر شدن است، وقتی فضای فکری آدم پول و قدرت شد می‌خواهد با کار شیطانی قدرت فراهم کند، هرکس هم که او را نصیحت کند، عاقل اندر سفیه به او نگاه می‌کند و همه چیز را در پول و قدرت می‌بیند.
وی تصریح کرد: شیطان اول خواسته‌سازی می‌کند، اندیشه‌های رویایی را برای شما ایجاد می‌کند و بعد شما را به‌دنبال این قضیه راه می‌اندازد و وقتی راه افتادی اطراف شما را فساد می‌گیرد می‌خواهی برگردی اما شیطان نمی‌گذارد و چرا که تو را زمین‌گیر کرده است.
آیت‌الله علم‌الهدی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اجلاس خبرگان و حضور وزیر اقتصاد در این اجلاس گفت: در دو روز گذشته در اجلاس خبرگان نکاتی مانند حضور وزیر اقتصاد بود، البته از رئیس جمهور دعوت شده بود تا سوالات مطالبات مردمی نسبت به مشکلات معیشتی را پاسخ دهند اما رئیس جمهور در عراق بود.
امام جمعه مشهد ادامه داد: با اینکه در این برنامه 13 نفر از خبرگان و مجتهدین که نماینده مردم بودند سوال کردند و وزیر اقتصاد نیز دو وقت صبح و بعد از ظهر پاسخ داد اما جواب‌ها قانع‌کننده نبود.
وی با بیان اینکه نباید نیمه خالی لیوان را دید، تصریح کرد: در سالی که گذشت مشکلات معیشتی برای قشر آسیب‌پذیر در حد فوق طاقت بود و این مشکلات به این قشر ضربه زیادی وارد کرد، البته یک مقدار اقتضای انقلابی است که در مقابل قدرت‌های استکباری ایستاده است، چرا که این انقلاب دشمن زیاد دارد و تمام قدرت‌های جهانی بر سر این انقلاب افتاده‌اند، یک روزی وحشت داشتند و حالا وحشت آن‌ها این است که سنگ لاخی شده جلوی پای آمریکا که دارد و حیات آمریکا و اروپا را تهدید می‌کند.
آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به اینکه هر روز آمریکا با یک تهاجم به سراغ ما آمد، ولی ما همه را گذراندیم، اظهار کرد: عزیزان مسؤول غالبا آدم‌های خوبی هستند، اینکه بخواهیم به مسؤولان بدبین شویم درست نیست، مهم این است که برای دشمن مرزی مشخص کنیم، دشمن ما غرب و عوامل آن‌ها در داخل کشور است، اما مسؤولی که زحمت می‌کشد را اگر عامل نفوذی دشمن بدانیم و او را دشمن بدانیم، این درگیری سبب می‌شود از دشمن غافل شویم.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی بیان کرد: مسؤولان درجه یک کشور آدم‌های خوبی هستند، اما با همه خوبی‌هایی که دارند، برخی مشکلات ما به‌خاطر سوءتدبیر این‌ها بود، برای مثال دلار 4200 تومانی را برای واردات خوراک گربه و سگ و لوازم آرایشی دادند.
وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب سال گذشته در همین مکان اعلام کردند، سال 97 حمایت از کالای ایرانی است، ما که امروز یقه مسؤول را می‌گیریم خود ما در مسئله استفاده از کالای ایرانی چقدر حرکت کردیم.
آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: خودتان محاسبه کنید در خرید چقدر پوشاک، پارچه و جهیزیه چقدر کالای خارجی بوده است، در این زمینه ما نیز مقصر هستیم.
امام جمعه مشهد یادآور شد: برای سال 98 دشمن نقشه و توطئه دارد، اما این را بدانید چهل سال انقلاب را گذراندیم اگر آمریکا تهاجم نظامی نکرد چون عرضه و قدرت ندارد.
وی گفت: دیروز رهبر انقلاب گفت آمریکا می‌گوید تهاجم اقتصادی بی‌سابقه‌ای را بر ایران وارد می‌کنیم و ما می‌گوییم در مقابل این تهاجم، آن‌ها را شکستی می‌دهیم که در تاریخ آمریکا سابقه نداشته باشد.
آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: دشمنی حداکثری بسیج حداکثری می‌خواهد، بسیج شدن معنایش این نیست که گروه بسیج و سپاه آماده باشند، بسیج حداکثری همه امکان در حوزه حاکمیت کشور است و مردم باید بسیج شوند.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مردم بسیج حداکثری را در دفاع مقدس نشان دادند، روزی که بنا شد دشمن به ما حمله کند، بسیج رزمندگان و سپاه تنها نبود، او به به خواهر انقلابی خود در گوشه‌ای از روستا برای نان پختن بسیج شد.
وی با بیان اینکه همه قدرت ما سپاه و دولت نیست، همه قدرت ما شما مردم هستید، گفت: باید یادمان باشد که با بسیج حداکثری که به سراغ آمریکا می‌رویم، خدا را داریم، چهل سال همه چیز ما از خدا بود، در هر نقطه دست حق را می‌بینیم، خدای چهل سال اول پیر نشده است، این خدا ناتوان نشده ضعیف نشده، چهل سال همراه ما بوده و الکنون نیز هست، به شرطی که ما باید همراه خدا باشیم.
آیت‌الله علم‌الهدی ادامه داد: نباید با تهدید دشمن بترسیم و بگوییم برای اینکه آمریکا بهانه نگیرد، کنوانسیونی را تصویب کنیم، نه این گونه نیست، ما خدا را داریم و نباید خود را به دام دشمن بیندازیم.
امام جمعه مشهد یادآور شد: خوشبختانه در این هفته بر اثر عنایت همیشگی امام هشتم این نعمت بر ما ارزانی شده و رهبر برحسب بهره‌برداری از نعمات به این مکان می‌آیند و ساعت سه بعد از ظهر در این مکان راهبرد حرکت انقلابی را به ما می‌گویند، از شما عزیزان دعوت می‌کنم برای بهره‌برداری از فیوضات ایشان در اول فرورودین 98 در این مکان حضور بهم برسانید.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

روانچی: دنبال جنگ نیستیم ولی اگر تحمیل شود قاطعانه دفاع می‌کنیم

طرح جدید نمایندگان برای تعطیلی پنج‌شنبه‌ها

گوشه ای از اتهامات عجیب تهیه کننده سریال شهرزاد

چین خطاب به آمریکا: در روابط ما با ایران دخالت نکنید

ترامپ عقب‌نشینی کرد

جلسه ویژه مقامات ارشد دولت ترامپ با اعضای کنگره درباره ایران

دیدار جمعی از شاعران و اهالی فرهنگ با رهبر انقلاب

زنگنه: نمی‌توانم درباره درخواست‌های نفتی از اروپا صریح صحبت کنم

گوشه از اتهامات عجیب تهیه کننده سریال شهرزاد

هشدار رئیس اسبق سیا درباره شاخ و شانه کشیدن برای ایران

توصیف جالب رهبر انقلاب از قدرت پوشالی آمریکا

حجت الاسلام رئیسی: در قضیه برخورد با فساد هیچ خط قرمزی نداریم

روحانی: اهل منطق و مذاکره‌ایم

دفاع سعید جلیلی از ادامه یافتن جلسات «دولت در سایه»

چرا تنش‌ها بین ایران و آمریکا اوج گرفته؟

گفت و گو با کاظم دارابی متهم ایرانی بی‌گناه پرونده میکونوس

ادعای عضو مجمع تشخیص درباره CFT و پالرمو

نظر کارشناس بی بی سی درباره جنگ ایران و عراق

تولید اورانیوم ایران 4 برابر شد

جهانگیری: ان شاءالله جنگ نخواهد شد

تکذیب انتصاب مناف هاشمی در شهرداری تهران

خطیب نماز جمعه تهران: توصیه رهبری استفاده از جوانان انقلابی، شجاع و پرکار است

ایران غنی‌سازی 3.67 درصد خود را چهار برابر کرد

توییت معنادار آشنا درباره بولتون

پشت پرده انتشار فیلمی تحت عنوان «دستفروشی مادر شهید»

تصویب جزئیات طرح«اعاده اموال نامشروع مسئولان» در کمیسیون قضایی

توضیحات سفارت ایران در کابل درباره یک حادثه تروریستی

رهبرانقلاب: ترامپ نسبت به جیمی‌کارتر عقلش کمتر است

ظریف: وقت آن نرسیده که لجنزار را تخلیه کنید؟

رئیسی: هیچ کارگاهی نباید به خاطر اتهام تعطیل شود

ماجرای پخش ویدئوی «هولوکاست» در شبکه وابسته به «الجزیره»

برگزاری یادواره شهدای مدافع حرم توسط متهم اقتصادی!

کدخدایی: جنگ نخواهد شد

صحبت‌های عجیب خاله نرگس!

دیدار ظریف با همتای عمانی

رونمایی از مخالفان گفت‌وگوهای دوستانه سیاسی

آخرین وضعیت استیضاح وزیر ورزش

نظر رئیسی درباره سمت و سوی دستگاه قضا

ابتکار: بحث حجاب از مردان شروع می‌شود

ظریف به استقبال بن علوی رفت

حسنی مبارک: به صدام علیه ایران کمک کردیم

توضیح حضرتی درباره پیام موسوی به روحانی و ماجرای شجریان

سردار جلالی: سیاست آمریکا ورود به جنگ نظامی با ایران نیست

تکرار جانبداری لندن از آمریکا علیه ایران

صالحی امیری: مهاجمان به سفارت عربستان پاسخگوی چالش‌ها باشند

قانون "استانی شدن انتخابات" از سوی شورای نگهبان برگشت خورد

تغییر ساختار در اطلاعات سپاه

رئیسی: از اطاله دادرسی و مراجعات مکرر مردم جلوگیری شود

ظریف: اسکندر و چنگیز نتوانستند؛ ترامپ هم نمی‌تواند

پیشنهاد نمایندگان اصلاح‌طلب به لاریجانی