پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

حرکات تحسن برانگیز ائمه جمعه در سال 97 +عکس اخبار محرمانه از منابع ديگر

حرکات تحسن برانگیز ائمه جمعه در سال 97 +عکس

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - اخیرا امام جمعه تبریز در یک مراسم سخنرانی در میان مردم حضور پیدا کرده است که درآن از کودکان به عنوان محافظ با تیر و کمان استفاده شد که به نوعی موضوع حفاظت از شخصیت‌ها را به چالش می کشید.
به گزارش مشرق، سالی که گذشت در پس خود اتفاقات خاصی را به دنبال داشت که در حوزه فعالیت روحانیت نیز این رخدادها کم نبوده است. به مدد پیشرفت و گسترش وسایل ارتباط جمعی خصوصاً وسایل ارتباطی موبایلی حالا هر فردی یک رسانه است و بیشتر فعالیت افراد خاص مورد توجه افکارعمومی و اطلاعات مربوط به آنان در دسترس عموم قرار می گیرد.
ائمه جمعه سراسر کشور هم در این زمینه مستثنی از دیگر شخصیت‌های شناخته شده کشور نبودند. جالب اینجاست که افکارعمومی به رفتار و افعال روحانیت با توجه به حساسیتی که دارند واکنش بیشتری نشان می دهند و فعالیت های روحانیون در سال جاری بیشتر جلب توجه کرده است.
زی طلبگی امام جمعه تبریز
از مدت ها پیش بود که جدایی میان صفوف نمازگزاران در نماز جمعه بسیاری را دلخور و ناراحت کرده بود. در سال «حجت الاسلام محمد علی آل هاشم» نسبت به برداشتن نرده‌هایی جداکننده صف مسئولان از صفوف مردم اقدام کرد و این کار بسیار مورد تحسین افکارعمومی قرار گرفت.
رویکرد و رفتار مردمی حجت‌الاسلام آل‌هاشم بارها در یک سال اخیر مورد توجه مردم و رسانه‌ها قرار گرفته است که سوار شدن به اتوبوس BRT و تاکسی به همراه مردم و حضور سرزده در بازی تراکتورسازی و استقلال در ورزشگاه یادگار امام تبریز از رفتارهایی است که به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

اخیراً امام جمعه تبریز در یک مراسم سخنرانی در میان مردم حضور پیدا کرده است که درآن از کودکان به عنوان محافظ با تیر و کمان استفاده شد که به نوعی موضوع حفاظت از شخصیت‌ها را به چالش می کشید.

تغییرات در نماز جمعه تهران پس از سال‌ها
یکی دیگر از اتفاقاتی که در سال جاری توجهات بسیاری را به خود جلب کرد انتصاب حجت‌الاسلام حاج علی اکبری به امامت جمعه تهران از سوی رهبرمعظم انقلاب بود. اولین خطبه‌ای که حاج‌علی‌اکبری در کسوت خطیب جمعه تهران خواند حواشی بسیاری داشت که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به حذف نرده حائل میان مردم و مسئولین در مصلی تهران پس از سال‌ها اشاره کرد.

از دیگر حواشی این نماز نیز می‌توان به تردد حاج علی اکبری از درب ورود مردم به جایگاه نمازجمعه اشاره کرد که نمونه‌ای از همراهی مردم با مسئولان بود و امیدها را برای بازگشت نمازجمعه به جایگاه اصلی خود زنده کرد.

درحالی که حفاظت از مسئولان به گفته بلندپایه‌ترین مسئولان امنیتی کشور تنها جنبه تشریفاتی دارد و چندان خطری آنان را تهدید نمی کند اما شاهد تشدید و پرهزینه شدن این حفاظت از مسئولان هستیم. به این ترتیب امام جمعه تبریز با منش و زی طلبگی رویکرد نزدیکی و ارتباط صمیمی مردم و روحانیت را به طور عملی به نمایش گذاشت.

جوشکاری نمادین امام جمعه خرمهشر
مشکلات اخیر مردم در دو شهر آبادان و خرمشهر و مناطق اطراف آن عرصه‌ای بود برای حضور در صحنه مردانی که همواره در اندیشه حل مشکلات مردم منطقه هستند؛ از گروه‌های جهادی گرفته تا تلاشگران قرارگاه خاتم و کارگران و مسئولانی که به فکر مردم هستند.
امام جمعه خرمشهر از مردانی بود که از روز اول هم در میان مردم گلایه‌مند حضور داشت و آنان را آرام و امیدوار می‌کرد و هم با حضور جدی خود از مسئولان استانی و کشوری حق و حقوق مردم و رسیدگی فوری به مشکل پدید آمده را مطالبه می‌کرد.
حضور حجت‌الاسلام سیدعبدالنبی موسوی در کنار تلاشگران عرصه خدمت که در حال کار شبانه روزی برای تکمیل خط لوله غدیر دو و آبرسانی به خرمشهر و آبادان بودن و دست به کار شدن وی سوژه جالبی شد که با استقبال مردم و رسانه‌ها مواجه شد.
برخورد امام جمعه لواسان با فساد
برخورد امام جمعه لواسان با مسئله فساد هم یکی دیگر از رخدادهای قابل توجه حوزه روحانیت بود. لواسان با توجه به اینکه منطقه خوش آب و هوایی است به نوعی به جزیره امن لاکچری نشین‌ها تبدیل شده و ساخت و سازهای خارج از قانون در آن کم دیده نمی شود.

اخیراً تخریب بخشی از ویلای دختر وزیر سابق که بیشتر از حد قانونی خود تجاوز کرده بود یکی از مواردی است که در این منطقه سر و صدای زیادی به پا کرد.
این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر می‌شود که «حجت الاسلام سعید لواسانی»، امام جمعه لواسان، اعلام کرد سه مسئول سازمان اوقاف در شمیرانات و تهران به اتهام زمین‌خواری و سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود بازداشت شدند.
در همین باب امام جمعه لواسان در تماس با یک برنامه تلویزیونی با افشای بخشی از فسادها در این منطقه و پیگیری آن گام موثری در مقابله با این پدیده شوم برداشت.
حضور امام جمعه رشت در مزارع برنج و کمک به شالیکاران
مرداد ماه امسال بود که خبری متفاوت از پیرامون نماینده جدید ولی فقیه در گیلان منتشر شد. نماینده ولی‌فقیه در گیلان با حضور در دهستان جیرده به کمک کشاورزان شالیکار این منطقه شتافت. آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی‌فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با حضور در روستای بیالوا دهستان جیرده به کمک کشاورزان شالیکار این منطقه در برداشت برنج شتافت.

انتقاد امام جمعه بندرعباس از وضعیت اقتصادی کشور
در سفر رئیس جمهور به یکی از استان های جنوبی، «آیت الله نعیم آبادی»، امام جمعه بندرعباس در مراسمی که «حسن روحانی» حضور داشت نسبت به وضعیت اقتصادی معیشتی مردم به طور کاملاً صریحی انتقاد کرد. وی خطاب به رئیس جمهور گفت: «مشکلات امروز مردم عمده اش مربوط به سفره آنهاست که با تبلیغات دشمن تبدیل به نارضایتی می شود، این موضوع را حل کنید.»
امام جمعه بندرعباس گفت: «افتتاح طرح هایی مانند پالایشگاه خوب است اما اینگونه اعمال مشکل سفره مردم را حل نمی کند، مردم از انقلابشان راضی هستند و به رهبرشان عشق می ورزند، در 22 بهمن دیدید اما باید مشکل مردم را باید حل کنیم.»

نعیم آبادی به روحانی گفت: «کشاورزان ما مشکل دارند و در شرایط سختی قرار دارند به مشکلات آنها رسیدگی کنید، به بانک ها بگوئید رعایت حال آنها را بکنند.»
فعالیت‌های مردمی حجت الاسلام صدیقی
یکی دیگر از ائمه جمعه‌ای که فعالیت‌هایش مورد توجه رسانه قرار گرفته «حجت الاسلام صدیقی» امام جمعه موقت تهران است. صدیقی نیز به جای حضور در صفوف اول که مخصوص مسئولان نظام، در میان نمازگزاران حاضر می شود.

امام جمعه موقت تهران اخیراً در روستای قوله رش ازتوابع شهرستان ثلاث باباجانی حضور یافت و از نزدیک با مشکلات و مسائل این منطقه اطلاع حاصل کرد. حضور مسئولان شاخص در مناطق کمتر برخوردار سبب ایجاد امید در مردم و همچنین توجه مسئولان امر به این مناطق و در نتیجه عمران و آبادانی آن می شود.

کناره گیری برای حضور جوانان
هرچند در طی سال‌های گذشته، ائمه جمعه‌ای که پای به سن گذاشته بودند با کنار رفتن از این مسئولیت، عرصه را برای آمدن افراد جدید باز کرده‌اند، اما این روند در یک سال گذشته تسریع شده و برخی ائمه جمعه با رویکرد جوانگرایی تریبون نماز جمعه شهر و استان خود را ترک گفته و جای خود را به جوانان داده اند.
همزمانی این تغییرات میان ائمه جمعه با انتصاب رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه از سوی رهبر معظم انقلاب و مسئولیت گرفتن شخصیت و طلبه جوانی نظیر «حجت‌الاسلام والمسلمین حاج علی‌اکبری» در این جایگاه، نشان از رویکرد جدید و جوانگرایی میان ائمه جمعه دارد که سنوات اخیر شاهد آن بوده‌ایم، به ویژه در شهرهای بزرگی نظیر تبریز، رشت، کرمان، تهران، شیراز.
خداحافظی حجت الاسلام موسوی از مردم خرمشهر
اخیراً امام جمعه زاهدان به این جمع پیوست. «آیت‌الله عباسعلی سلیمانی» نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان، در پایان خطبه‌های نماز جمعه از مردم سیستان و بلوچستان خداحافظی و علت آن را تفکر زیبای مقام معظم رهبری مبنی بر جوان‌گرایی عنوان کرد.

پس از آن «آیت الله غیاث الدین طه محمدی» نیز در خطبه های نماز جمعه همدان رسماً اعلام کناره گیری کرد و گفت: «امام جمعه جدید، روحانی از جنس خود مردم همدان است.»
آیت الله طه محمدی حجت الاسلام و المسلمین شعبانی را فاضل و انقلابی خواند و افزود: «نماز جمعه متعلق به شخص نیست و تضعیف آن به هیچ وجه جایز نیست. امام جمعه همدان به عنوان جوانترین امام جمعه کشور شناخته می شود.»

افکارعمومی در شبکه های اجتماعی این مسئله را گامی مهم در تحقق اهداف رهبر معظم انقلاب در «گام دوم انقلاب اسلامی» دانستند.
توصیه «سودکمتر؛ برکت بیشتر» امام جمعه بیله‌سوار به بازاریان
از دیگر اقدامات قابل توجه ائمه جمعه می توان به اقدام امام جمعه بیله سوار اشاره کرد. امام جمعه بیله‌سوار اردبیل، با حضور در بین بازاریان این شهرستان و با در دست داشتن پلاکاردی در خصوص رعایت انصاف چهره به چهره با آنان دیدار و با شعار «سود کمتر؛ برکت بیشتر» بر لزوم رعایت انصاف در معامله با مردم در روزهای پایانی سال تأکید کرد.

ابتکار امام جمعه شهرقدس در کمک به معیشت دستفروشان
طی یک ابتکار جالب و بسیار پسندیده از سوی «حجت الاسلام رضا جوکار»، امام جمعه شهر قدس مقرر شد که مصلی این شهر به کسبه این منطقه برای برگزاری نمایشگاه شب عید به صورت رایگان واگذار شود.
امام جمعه شهر قدس در این خصوص اظهار داشت: واگذاری این غرفه‌ها و فروش کالا در این نمایشگاه با تخفیف ویژه صورت خواهد گرفت، با چنین کاری می‌شود حداقل برای یک ماه دستفروشان را هم سر و سامان داد تا امرار معاشی داشته باشند.
وی افزود: این اقدام به منظور کمک به معیشت مردم، تصمیم گرفتیم که مکان مصلی را به طور کاملاً رایگان در اختیار اتاق اصناف قرار گیرد.
با این حال فعالیت های مختلفی در طی یکسال اخیر از سوی ائمه جمعه شاهد بوده‌ایم که رویکرد مثبت و مردمپسندی داشت. رسانه ای شدن این موارد هم انتظارات مردم را از روحانیت بیشتر کرد و هم راه و مسیری جدید برای حضور جدی ائمه جمعه را در پیشرفت وتعالی کشور باز کرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دلار در آستانه ورود به کانال 13 هزار تومانی

اروپاگردی هادی رضوی با پول بیت‌المال به همراه خانم منشی/ ماجرای فروش گوشت های منجمد در بازار/ خرید بنز و مازراتی با پول معلمان +عکس

مرگ ناگهانی داور فوتبال در حین مسابقه +فیلم

مایلی‌کهن: ما فوتبال داریم، اروپا فوتبال ندارد!/از گل مردود شده استقلال، سپاهان سود برد نه پرسپولیس!

اوزیل و افطاری جنجالی با اردوغان +عکس

شفر: کاری که با من شد، انسانی نبود

کمک ستاره‌های جام جهانی به استقلال

سپاهان تهدید به کناره‌گیری از جام حذفی کرد

نکونام به نیمکت تراکتور نزدیک شد +عکس

زمان اجرایی شدن توزیع کوپنی کالاهای اساسی

ستاره‌هایی که از تراکتورسازی جدا می‌شوند

نجات جان 3 دختر جوان از خودکشی

مایلی‌کهن: نمی‌دانم با جوج بوده یا بدون جوج/از گل مردود شده استقلال، سپاهان سود برد نه پرسپولیس!

بازنشسته چسبیده‌ به وزارت ورزش

بهترین‌های فصل لوشامپیونه معرفی شدند +عکس

راه‌هایی برای تشخیص زودهنگام سرطان گوارش

قتل زن جوان به خاطر صدای ضبط صوت

نه ایران خواهان جنگ است و نه آمریکا

فیلترینگ اینستاگرام؛ آری یا خیر؟

واکنش مجدد سوریه به تجاوز به حریم هوایی این کشور

لفاظی دوباره ترامپ علیه ایران

اختلاف آمریکا و اروپا درباره FATF +فیلم

مهاجم پرسپولیس بازی با السد را از دست داد

مایلی‌کهن: نمی‌دانم با جوج بوده یا بدون جوج

ترامپ: من کسی نیستم که با ایران وارد جنگ شوم

پول کثیف در انتخابات وزنه برداری!

جلسه ویژه مجلس برای بررسی طرح «اعاده اموال نامشروع مسئولان»

هر جا نسل جوان حضور یافت، از تنگناها عبور کردیم/ هیچ قدرتی در کشور ما بالاتر از ملت و نسل جوان نیست

دمشق استفاده ارتش از تسلیحات شیمیایی را تکذیب کرد

استفاده ترامپ از مهاجران به عنوان گروگان

پایان کار تکواندو ایران با ٢ نقره و یک برنز

عنصر آزاردهنده فضای مجازی از دید فیروزآبادی

اعلام نتایج قرعه‌کشی دیدار رمضانی دانشجویان با رهبر انقلاب

سرقت زیورآلات کودکان توسط زن جوان

پترائوس: ترامپ خواستار جنگ با ایران نیست

مسی آقای گل لالیگا شد +عکس

مسی به رکورد 50 گل زده در یک فصل رسید! +عکس

واشنگتن از بخش اول "معامله قرن" رونمایی کرد

یمن: بانک اهدافی شامل 300 نقطه حساس در عربستان و امارات آماده کرده‌ایم

‌دلیل مرگ ماهیان در خوزستان بعد از سیلاب چیست؟

حضور کم‌تعداد هنرمندان در ضیافت افطار رئیس‌جمهور

سکوت بازیگر مدعی در قبال حکم قضایی شوهر

به صدا درآمدن آژیرخطر سفارت آمریکا

شاگردان مجیدی یک دست آبی +عکس

تکذیب تجاوز معلم به دانش‌آموز رامیانی +جزییات

پورشه قاتل؛ سرریز اشرافیت از مدیریت به کف خیابان

اگر تولیت آستان قدس رئیس قوه قضاییه بود چه می‌کرد؟

تعیین سقف افزایش اجاره‌بها توسط دولت

یک ایرانی در انفجار هرات جان باخت

قانون 50-50 جام حذفی اصفهان را ملتهب کرده