پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

واکنش "کارگزاران" به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران سياسي

واکنش "کارگزاران" به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فارس / حزب کارگزاران سازندگی ایران در خصوص اقدام خصمانه آمریکا و دونالد ترامپ در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بیانیه‌ای را صادر کرد.
حزب کارگزاران سازندگی ایران در خصوص اقدام خصمانه آمریکا و دونالد ترامپ در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بیانیه‌ای را صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:‌ قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی از نظر دولت ایالات‌متحده آمریکا» بار دیگر خوی امپریالیستی و مداخله‌جویانه حاکمیت این کشور را نزد جهان برجسته ساخت؛ هنجارشکنی‌های حقوقی دولت دونالد ترامپ البته بی‌سابقه نیست و همزاد این دولت است.
حزب کارگزاران سازندگی ایران در بیانیه خود تاکید داشته که ما معتقدیم مداخلات دولت‌های ایالات‌متحده آمریکا از ویتنام تا عراق مداخلاتی امپریالیستی بوده است که بستر حرکت‌های تروریستی را فراهم ساخته است. آمریکا با اشغالگری، کودتا و اقدام به ترور سران و رهبران کشورها برخلاف اصل اصیل دموکراسی؛ حاکمیت ملی کشورها در طول تاریخ معاصر جهان یکی از دولت‌های حامی تروریسم است و از این لحاظ صلاحیتِ اخلاقی و حقوقی محکومیت تروریسم را ندارد.
این بیانیه می‌افزاید:‌از سوی دیگر حمایت‌های استراتژیک و پیوندهای ایدئولوژیک دولت‌های آمریکا و اسرائیل نشان می‌دهد این رژیم به صورت راهبردی از تروریسم دفاع می‌کند؛ اقدام دولت آمریکا بدعتی آشکار در حقوق بین‌الملل و نقض اصل حاکمیت ملی کشورهاست که در اسناد جهانی حقوق بشر به رسمیت شناخته شده است.
در این بیانیه می‌خوانیم: تروریسم در حقوق بین‌الملل اقدامات غیرقانونی گروه‌های غیرقانونی علیه امنیت دولت‌های قانونی و شهروندان آنان است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر آنچه در دفاع از ملت ایران انجام داده است براساس تصمیمات حکومت قانونی ایران بوده است.
حزب کارگزاران سازندگی ایران خاطرنشان کرده که سپاه یک حزب یا فرقه سیاسی نیست که پاره‌ای از ایرانیان آن را بپسندند و پاره‌ای آن را نپذیرند سپاه یک نهاد و یک اداره از ادارات قانونی جمهوری اسلامی ایران است که مأموریت مرکزی آن دفاع از امنیت ملی ایران است و میان این مقصود و سیاست خارجی ایران پیوندی راهبردی برقرار است.
در این بیانیه آمده است: در تأسیس این نهاد همه جریان‌های سیاسی ایران از اصلاح‌طلب و اصولگرا نقش داشته‌اند و «کهنه پاسداران» ایرانی در جریان اصلاح‌طلب همواره به عضویت خود در این نهاد افتخار کرده‌اند. این جریان‌های سیاسی حتی هنگامی که به نقد برخی رفتارها و روندها در ادوار مختلف پرداخته‌اند اصل نهاد سپاه و کلیت تاریخ آن در دفاع از ایران و اسلام را ستوده‌اند.
بیانیه حزب کارگزاران سازندگی ایران تصریح داشته است:‌ بدون شک این اعلامیه دولت آمریکا نتیجه عکس خواهد داد و وحدت ملی در ایران را تقویت خواهد کرد و به حاکمیت این کشور خواهد آموخت که در روان‌شناسی سیاسی ایرانیان تجدید نظر کنند و به مشورت تروریست‌ها گوش ندهند.
این بیانیه تاکید دارد:‌ آمریکایی‌ها چنان فریب این گروه‌های تروریستی و شبه‌تروریستی را خورده‌اند که از یاد برده‌اند در فقدان حضور سپاه ایران در عراق، سوریه و افغانستان و عدم تأمین امنیت خلیج‌فارس و تنگه هرمز از سوی این نهاد با چه بحران‌های امنیتی مواجه می‌شوند. اقدام آمریکا با توجه به سیر تحریم‌های قبل، اقدامی تبلیغاتی و فاقد آثار مؤثر سیاسی و حقوقی است و حتی از نظر اقتصادی چیزی بر تحریم‌های قبلی نخواهد افزود و گرچه در کوتاه‌مدت از لحاظ روانی می‌تواند آثاری بر بازار و افکار عمومی بگذارد اما در ادامه به ابزار دولت آمریکا برای چانه‌زنی بدل خواهد شد.
اعضای این حزب اصلاح‌طلب در بیانیه خود آورده اند که ما معتقدیم دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت همه‌جانبه از نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انجام اقدامات متقابل حقوقی، سیاسی و تبلیغی نباید فریب آمریکا را بخورد و طمع آمریکا به تقویت رادیکالیسم را برای قرار دادن ایران در موقعیت تنش را ناکام سازد و «با اقتدار و اعتدال» با این عملیات روانی آمریکا برخورد کند.
این بیانیه می‌افزاید:‌ دولت آمریکا قصد دارد برگ‌های خود برای اعمال فشار علیه ایران را بیشتر کند، اما ما باید دست حریف را بخوانیم و نه از موضع ضعف که از موضع قوت تبلیغات دولت آمریکا را خنثی کنیم.
در این بیانیه می‌خوانیم: افشایِ ماهیت تروریستی مشاوران دولت ترامپ، سابقه مداخله‌جویی این کشور و توضیح مبارزات ضدتروریستی دولت ایران علیه تروریست‌های داخلی و خارجی و تقویت موقعیت ملی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی عمومی و فراجناحی و متعلق به همه ملت ایران از سوی نویسندگان و نخبگان و نیز سرداران و سران این نهاد یک ضرورت تاریخی است.
در پایان این بیانیه آمده است: واکنش به اقدام ترامپ می‌تواند این دستاورد مثبت را داشته باشد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در موقعیت حقوقی، قانونی، ملی و میهنی خویش تثبیت کند و آن را بر فراز افکار و افراد و جناح‌های سیاسی بنشاند که این سپاهِ ایران است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

درخواست رئیس قوه قضائیه در جلسه ستاد مدیریت بحران خوزستان

پیام مهم فرماندهان کل ارتش و سپاه به دشمن

رأی دادگاهی در کانادا برای ضبط دارایی‌های ایران

واکنش آنکارا به یک شایعه درباره سفر ظریف

تاکید سوئیس به گشایش مجدد کانال بانکی با ایران

سفر رئیس قوه قضاییه به اهواز

نتیجه سفر ظریف به آنکارا

دغدغه‌ای که رییس جمهور در خصوص زنان دارد

نقوی حسینی: فروش نفت در سال 98 به صفر می‌رسد

2 کاری که «سیا» برای مقابله با ایران و روسیه انجام داد

تاثیر تحریم سپاه بر قیمت نفت از نظر علی مطهری

مازنی: اینستاگرام رشوه گرفته است

فرمانده ناجا: تمام ایران پشت سپاه ایستاده است

اعتراف رئیس سیا در مورد مقابله با روسیه و ایران

پاسخ سعیدقاسمی به جنجال سخنانش درباره نحوه حضور در بوسنی

دفاع جانانه فرمانده نیروی زمینی ارتش از سپاه روی آنتن زنده

سفر ظریف به ترکیه برای میانجیگری با سوریه بود؟

واکنش هلال احمر به اظهارات جنجالی قاسمی

روحانی، ضرغامی و رحیم‌پورازغدی را دعوت نکرد!

روحانی به خوزستان می‌رود

نظر عمران خان درخصوص روابط با ایران

تفاوت کمک اتحادیه اروپا به ایران و آنجلیناجولی

گلایه جدید خواهر مسیح علی‌نژاد

همراهی اینستاگرام با سیاست آمریکا علیه سپاه

کولاک ارتش در سیل!

هشدار آذری جهرمی درباره یک شرکت حمل و نقل اینترنتی

اختلاف ملک‌سلمان با آقازاده بر سر ایران

سرهنگ فداکار ارتشی: خود را خادم مردم می‌دانیم

توضیحات معاون وزیر خارجه سوریه درباره سفر ظریف

فلاحت‌پیشه از فضای مجمع نسبت به پالرمو می‌گوید

آیت الله مصباح: فکری برای تحول در حوزه بکنید

نشانه شناسی روزنامه جام جم از پوستر سایت رهبرانقلاب

گفتگوی سرلشکر سلیمانی و رئیسی در خوزستان

مقاله گاردین در مورد تصمیم جدید ترامپ علیه ایران

تصمیم اقلیم کردستان برای هزینه‌ ورودی مسافران ایرانی

حاج قاسم سلیمانی دستور تخلیه منطقه‌ای در شادگان را صادر کرد

جزئیات نتایج سفر ظریف به سوریه و ترکیه

پرویز فتاح: رهبر انقلاب 4 مرحله‌ به سیل‌زدگان کمک کردند

مدل روسیه در دوران تحریم و تشکیل وزارت بازرگانی در ایران!

نماینده تهران: تحریم شرکت اپل به شوخی بهارستانی شبیه تر است

نقوی‌حسینی: دولت باید قانون اقدام متقابل در برجام را اجرا کند

امیرعبداللهیان: آل‌خلیفه بحرین را به آزمایشگاه کاخ سفید و تل آویو بدل کرده است

رئیسی: باید با حفظ کرامت با جهان ارتباط برقرار کنیم

سرلشکر سلیمانی پای حرف دل سیل‌زدگان نشست

کمک جوانان لبنانی در اهواز برای ساخت سیل‌بند

انتقاد محمود صادقی از ماندن ایران در برجام

توصیه‌های روحانی به سفیر جدید ایران در سازمان ملل

آخرین وضعیت انتقال برخی از وزارتخانه‌ها از تهران

سرهنگ ارتشی که رهبرانقلاب از او تمجید کرد که بود؟

سرنوشت عجیب نماینده زن مجلس