پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

واکنش "کارگزاران" به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران سیاسی

واکنش "کارگزاران" به اقدام خصمانه آمریکا علیه ایران

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - فارس / حزب کارگزاران سازندگی ایران در خصوص اقدام خصمانه آمریکا و دونالد ترامپ در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بیانیه‌ای را صادر کرد.
حزب کارگزاران سازندگی ایران در خصوص اقدام خصمانه آمریکا و دونالد ترامپ در خصوص قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی بیانیه‌ای را صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:‌ قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست «سازمان‌های تروریستی از نظر دولت ایالات‌متحده آمریکا» بار دیگر خوی امپریالیستی و مداخله‌جویانه حاکمیت این کشور را نزد جهان برجسته ساخت؛ هنجارشکنی‌های حقوقی دولت دونالد ترامپ البته بی‌سابقه نیست و همزاد این دولت است.
حزب کارگزاران سازندگی ایران در بیانیه خود تاکید داشته که ما معتقدیم مداخلات دولت‌های ایالات‌متحده آمریکا از ویتنام تا عراق مداخلاتی امپریالیستی بوده است که بستر حرکت‌های تروریستی را فراهم ساخته است. آمریکا با اشغالگری، کودتا و اقدام به ترور سران و رهبران کشورها برخلاف اصل اصیل دموکراسی؛ حاکمیت ملی کشورها در طول تاریخ معاصر جهان یکی از دولت‌های حامی تروریسم است و از این لحاظ صلاحیتِ اخلاقی و حقوقی محکومیت تروریسم را ندارد.
این بیانیه می‌افزاید:‌از سوی دیگر حمایت‌های استراتژیک و پیوندهای ایدئولوژیک دولت‌های آمریکا و اسرائیل نشان می‌دهد این رژیم به صورت راهبردی از تروریسم دفاع می‌کند؛ اقدام دولت آمریکا بدعتی آشکار در حقوق بین‌الملل و نقض اصل حاکمیت ملی کشورهاست که در اسناد جهانی حقوق بشر به رسمیت شناخته شده است.
در این بیانیه می‌خوانیم: تروریسم در حقوق بین‌الملل اقدامات غیرقانونی گروه‌های غیرقانونی علیه امنیت دولت‌های قانونی و شهروندان آنان است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر آنچه در دفاع از ملت ایران انجام داده است براساس تصمیمات حکومت قانونی ایران بوده است.
حزب کارگزاران سازندگی ایران خاطرنشان کرده که سپاه یک حزب یا فرقه سیاسی نیست که پاره‌ای از ایرانیان آن را بپسندند و پاره‌ای آن را نپذیرند سپاه یک نهاد و یک اداره از ادارات قانونی جمهوری اسلامی ایران است که مأموریت مرکزی آن دفاع از امنیت ملی ایران است و میان این مقصود و سیاست خارجی ایران پیوندی راهبردی برقرار است.
در این بیانیه آمده است: در تأسیس این نهاد همه جریان‌های سیاسی ایران از اصلاح‌طلب و اصولگرا نقش داشته‌اند و «کهنه پاسداران» ایرانی در جریان اصلاح‌طلب همواره به عضویت خود در این نهاد افتخار کرده‌اند. این جریان‌های سیاسی حتی هنگامی که به نقد برخی رفتارها و روندها در ادوار مختلف پرداخته‌اند اصل نهاد سپاه و کلیت تاریخ آن در دفاع از ایران و اسلام را ستوده‌اند.
بیانیه حزب کارگزاران سازندگی ایران تصریح داشته است:‌ بدون شک این اعلامیه دولت آمریکا نتیجه عکس خواهد داد و وحدت ملی در ایران را تقویت خواهد کرد و به حاکمیت این کشور خواهد آموخت که در روان‌شناسی سیاسی ایرانیان تجدید نظر کنند و به مشورت تروریست‌ها گوش ندهند.
این بیانیه تاکید دارد:‌ آمریکایی‌ها چنان فریب این گروه‌های تروریستی و شبه‌تروریستی را خورده‌اند که از یاد برده‌اند در فقدان حضور سپاه ایران در عراق، سوریه و افغانستان و عدم تأمین امنیت خلیج‌فارس و تنگه هرمز از سوی این نهاد با چه بحران‌های امنیتی مواجه می‌شوند. اقدام آمریکا با توجه به سیر تحریم‌های قبل، اقدامی تبلیغاتی و فاقد آثار مؤثر سیاسی و حقوقی است و حتی از نظر اقتصادی چیزی بر تحریم‌های قبلی نخواهد افزود و گرچه در کوتاه‌مدت از لحاظ روانی می‌تواند آثاری بر بازار و افکار عمومی بگذارد اما در ادامه به ابزار دولت آمریکا برای چانه‌زنی بدل خواهد شد.
اعضای این حزب اصلاح‌طلب در بیانیه خود آورده اند که ما معتقدیم دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن حمایت همه‌جانبه از نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و انجام اقدامات متقابل حقوقی، سیاسی و تبلیغی نباید فریب آمریکا را بخورد و طمع آمریکا به تقویت رادیکالیسم را برای قرار دادن ایران در موقعیت تنش را ناکام سازد و «با اقتدار و اعتدال» با این عملیات روانی آمریکا برخورد کند.
این بیانیه می‌افزاید:‌ دولت آمریکا قصد دارد برگ‌های خود برای اعمال فشار علیه ایران را بیشتر کند، اما ما باید دست حریف را بخوانیم و نه از موضع ضعف که از موضع قوت تبلیغات دولت آمریکا را خنثی کنیم.
در این بیانیه می‌خوانیم: افشایِ ماهیت تروریستی مشاوران دولت ترامپ، سابقه مداخله‌جویی این کشور و توضیح مبارزات ضدتروریستی دولت ایران علیه تروریست‌های داخلی و خارجی و تقویت موقعیت ملی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان نهادی عمومی و فراجناحی و متعلق به همه ملت ایران از سوی نویسندگان و نخبگان و نیز سرداران و سران این نهاد یک ضرورت تاریخی است.
در پایان این بیانیه آمده است: واکنش به اقدام ترامپ می‌تواند این دستاورد مثبت را داشته باشد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در موقعیت حقوقی، قانونی، ملی و میهنی خویش تثبیت کند و آن را بر فراز افکار و افراد و جناح‌های سیاسی بنشاند که این سپاهِ ایران است؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انتقاد مشاور احمدی‌نژاد از لیست دوتابعیتی‌های کریمی قدوسی

"ایران" برزیل را تهدید کرد

هشدار انتقادی رئیس اسبق سیا درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران

خطیب نماز جمعه این هفته تهران مشخص شد

روایتی دیگر از اعلام اسامی دوتابعیتی‌ها در کمیسیون امنیت ملی

توضیح سفیر ایران در پرتغال درباره روابط تهران و لیسبون

محمود صادقی با 15 عنوان اتهامی محاکمه می‌شود

ترس وزیر اطلاعات از گفتگو با خبرگزاری دولت!

بازدید فرمانده کل سپاه از محور خرم آباد - پلدختر

حضرتی: اصلاح‌طلبان به دنبال گروکشی در انتخابات نیستند

"ظریف" و "پاری" یادداشت تفاهم همکاری‌ امضا کردند

اظهارات حسینیان درباره احتمال استعفا یا برکناری دولت روحانی

لاوروف: ایران "باید" بخشی از راه حل مشکل منطقه باشد

مدیرعامل سابق "پدیده" به حبس ابد محکوم شد

توصیه "فتاح" به رئیس جدید کمیته امداد

نقوی حسینی: در ایرانی الاصل بودن کریمی قدوسی بحث وجود دارد

دوتابعیتی بودن "نمکی" از سوی وزارت بهداشت تکذیب شد

دفاع جانانه کارشناس عراقی از ایران

پیش‌بینی عطاءالله مهاجرانی از آینده "ترامپِ بی‌خانمان"

واکنش ذوالنوری به شائبه دوتابعیتی بودن روحانی

روایتی از بمباران شیمیایی «روستای زرده» کرمانشاه

واکنش ایران به اظهارات نژادپرستانه ترامپ درباره ملت افغانستان

پشت پرده اختلاس و اعدام امیر منصور آریا از زبان نماینده مجلس

ایرانیان مقیم آمریکا از ترامپ شکایت کردند

فرمانده کل سپاه وارد لرستان شد

واکنش شبکه آمریکایی به توقیف نفتکش انگلیس توسط ایران

"محسن پهلوان" به حبس ابد محکوم شد

قانونگذار انگلیسی: «بوریس جانسون» لندن را از برجام خارج می‌کند

تشویق ویژه یک استاندار مدافع خصوصی سازی توسط روحانی

عراقچی پیام کتبی روحانی را تسلیم مکرون کرد

ادعایی درباره دیدار ظریف با مقام دولت اوباما

واکنش سفیر ایران در سازمان ملل به طرح شوم آمریکا

بعیدی نژاد: امیدواریم انگلیس فورا سیاست کاهش تنش را پیگیری کند

خزانه‌داری آمریکا درباره همکاری با شرکت‌های هواپیمایی ایران هشدار داد

لاوروف: ترامپ با ایده «جنگ‌طلب‌ها» در مورد ایران مخالف است

حرف‌های مگو از چگونگی فرار "خاوری" از ایران

صوت منتشر نشده از شهید حسن باقری در مورد خلیج فارس

پول آمریکایی‌ها را در عراق و سوریه خرج نکنید!

بسته ویدئویی آخرین خبر/ سفر ایرانی‌ها به تایلند سخت شد

انتقاد رئیس دفتر رهبر انقلاب از ساخت شهرک باستی‌هیلز

مکرون: مایلم هرچه سریع‌تر با جانسون بر سر ایران همکاری کنم

روسیه: پیشنهاد آمریکا برای گشت زنی در تنگه هرمز قابل درک نیست

رحیمی: تابعیت کریمی قدوسی، اکتسابی است

توصیه ظریف به دانشجویان بولیویایی

پکن: رویکرد اشتباه آمریکا در قبال ایران دلیل تنش‌های کنونی است

لاریجانی: آمریکایی‌ها در هیچ یک از اهدافشان موفق نشدند

دوران بزن و در رو تمام شده است

جزئیات دیدار جنیدی و رئیس قوه قضائیه

بازتاب دستگیری جاسوسان CIA توسط وزارت اطلاعات در رسانه های بیگانه

لودریان: به تقویت امنیت دریانوردی در خلیج فارس پایبندیم