پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سریال‌های پسانوروزی تلویزیون فرهنگي

سریال‌های پسانوروزی تلویزیون

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - جام جم / چند سریال جدید در سال 98 آماده پخش است که در این مطلب آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.
سریال دنگ و فنگ روزگار
120 بازیگر و 70 مکان فیلمبرداری

دوستی یعنی رفاقت، نزدیکی، محبت، عشق و ...، اما اگر همین دوستی به خاطر ماجرا‌هایی به هم بخورد، مسلما به شکل‌گیری اتفاقاتی منجر می‌شود. همین سوژه مجموعه سریال دنگ و فنگ روزگار شده که به تهیه‌کنندگی امیرحسین طالبی‌کاشانی و کارگردانی جواد مزدآبادی آماده پخش شده است.
نقش این دو دوست را محمد نادری و سیروس گرجستانی بازی می‌کنند که طی شراکتی دچار مشکلاتی می‌شوند که ناچار هستند طی سال‌ها این مشکلات را پنهان کنند. همین مساله باعث رقم خوردن اتفاقات مختلف طنز در این سریال می‌شود. البته به گفته تهیه‌کننده سریال جنس طنز این سریال با دیگر طنز‌ها متفاوت است و بیشتر طنز موقعیت است تا بتواند از این طریق نگاه مخاطب را جلب کند.
در کنار این دو بازیگر، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، محمد فیلی، غلامرضا نیکخواه، امیر غفارمنش، ساعد هدایتی، شیرین آقارضا کاشی، پانته‌آ مهدی‌نیا، سینا رازانی، زهرا داوود‌نژاد، مهری آل‌آقا، مریم شاه‌ولی، مینا نوروزی، ساقی زینتی، بیتا خردمند، عباس محبوب، طاهر علایی، فریده دریامج، ژیار محمدزاده، ساره صحرایی، ستاره صحرایی و ... بازی می‌کنند.
یکی از ویژگی‌های این مجموعه تلویزیونی، تصویربرداری در 70 مکان فیلمبرداری است و همین تعدد مکان‌ها یکی از عوامل جذابیت سریال دنگ و فنگ روزگار است و گروه در قسمت‌های مختلف تهران، شهر ری، احمدآباد مستوفی و ... ضبط را انجام دادند. البته تعدد لوکیشن‌ها کار تولید را با سختی‌هایی همراه می‌کند، اما تهیه‌کننده تلاش کرده این سختی را به جان بخرد تا بتواند یک مجموعه طنز دیدنی را روانه آنتن کند و مردم هم از تماشای آن لذت ببرند. طراح و سرپرست فیلمنامه حسن وارسته و امیر شاداب هم در نگارش به او کمک کرده است.
به گفته جواد مزدآبادی کارگردان این سریال، دنگ و فنگ روزگار کار متفاوت و خوبی است. در این مجموعه 120 بازیگر بازی می‌کنند. بالای 80 درصد سکانس‌های این سریال شلوغ هستند و در هر صحنه هشت تا ده نفر حضور دارند و همین به جذابیت‌های سریال اضافه کرده است. هدف این کارگردان از ساخت این مجموعه این بود که با توجه به این‌که مردم در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی‌برند، بهتر است با تماشای یک سریال طنز بخندند و به لحاظ روحی شارژ شوند.
قالب طنز سریال دنگ و فنگ روزگار، موقعیت است. ضمن این‌که دیگر طنز‌ها هم در این سریال دیده می‌شود؛ همچون طنز کلامی، فانتزی و ... سه سال نگارش این سریال زمان برده و چندین بار بازنویسی شده است. به گفته امیرحسین طالبی کاشانی تهیه‌کننده، تقریبا تهیه‌کنندگان از ساخت سریال‌های طنز فراری هستند و ترجیح می‌دهند کار‌های درام و اجتماعی انجام دهند. اما او در طول این سال‌ها به‌غیر از دستپخت، همیشه طنز کار کرده است. همچون جنگ 77، زیر آسمان شهر و ... هدف مجموعه دنگ و فنگ روزگار، شاد کردن دل مردم است، زیرا به گفته تهیه کننده وظیفه سازندگان آثار نمایشی این است که لبخند را به لب مردم بیاوریم.
محمد نادری هم درباره شخصیت بازی‌اش توضیح داد نقش اردشیر در این سریال ویژگی‌های خاصی دارد به همین دلیل بازی کرده است. به گفته او بلا‌های مختلفی سر این شخصیت می‌آید که غیرمعمول است سر یک نفر این همه اتفاق بیفتد، ولی در مجموع شخصیت دوست داشتنی است. این بازیگر اظهار امیدواری کرد مردم این سریال را دوست داشته باشند.
در این سریال بیژن بنفشه‌خواه نقش فیروز را بازی می‌کند. در واقع او به خاطر حضور تهیه‌کننده و کارگردان بدون خواندن فیلمنامه، بازی در این سریال را پذیرفت. فیروز در این سریال یک شخصیت دورو است که شیشه خرده زیاد دارد و مرتب هم با باجناقش کل‌کل می‌کند.
فصل دوم سریال روز‌های بی‌قراری
فرشی نفیس از دوران مشروطه

بخش عمده‌ای از ماجرا‌های فصل دوم سریال روز‌های بی‌قراری در شهر تبریز و بخش‌هایی از آن در شهر مشهد ضبط شده است. این مجموعه در ادامه روز‌های بی‌قراری که فصل اول آن پیش از این که از شبکه یک سیما پخش شود، ساخته شد و در خلاصه داستان آن آمده: سارا که از همسر سابقش جدا شده در پی هویت خود ناچار به سفری طولانی می‌شود و یک فرش نفیس مربوط به دوره مشروطه تنها سندی است که او را به مقصود برساند و ...
بازیگرانی مانند سارا صوفیانی، مجید واشقانی، فخرالدین صدیق شریف، مهتاج نجومی، کاظم هژیر آزاد، صفا آقاجانی با حضور افسانه بایگان و حمیدرضا آذرنگ و تعدادی از بازیگران برجسته و پیشکسوت تبریز و مشهد در فصل دوم روز‌های بی‌قراری به ایفای نقش می‌پردازند. به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، روز‌های بی‌قراری 2، تولید سیمای مرکز آذربایجان شرقی است و یک اثر ملودرام است.
مجموعه تلویزیونی «روز‌های بی قراری2» با داستانی در امتداد فصل اول توسط کاظم معصومی کارگردانی و به تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی تولید شده است. این مجموعه ضمن پرداخت غیرمستقیم به رشد و توسعه کشور در 40 سال گذشته، به معرفی ظرفیت‌های این دو استان در داشتن ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری توجه شده است.
با توجه به این‌که امیرحسین شریفی سابقه ساخت مجموعه‌های تلویزیونی در شهرستان‌های مختلف را دارد این بار سراغ تبریز و مشهد رفته تا در قالب یک داستان جذاب و شیرین مردم را با زیبایی‌های این دو شهر آشنا کند. فیلمنامه فصل دوم روز‌های بی‌قراری را هم شعله شریعتی نوشته که تا امروز چند مجموعه ملودرام با مضامین متفاوت اجتماعی را برای تلویزیون نوشته است. به گفته تهیه‌کننده این مجموعه خانوادگی، قصه این سریال برای مخاطبان نو است و حتما نظر آن‌ها را همچون فصل اول جذب می‌کند.
شریفی درباره انتخاب معصومی برای کارگردان این سریال توضیح داد که قبلا چند کار همچون سریال‌های «مرد نقره‌ای» و «خانه بی‌پرنده» را با معصومی انجام داده بود و به لحاظ اخلاقی و تفکری شناخت خوبی نسبت به هم دارند و به همین دلیل معصومی برای کارگردانی سریال روز‌های بیقراری انتخاب شد. شریفی از آن دست تهیه‌کنندگان است که 24 ساعته در کار حضور دارد و وقت می‌گذارد تا سریالی مخاطب پسند روانه آنتن کند.
در این سریال 30 قسمتی علاوه بر حضور بازیگران ملی، نزدیک به 150 بازیگر بومی به ایفای نقش پرداخته‌اند. 85 درصد مکان‌های فیلمبرداری «روز‌های بی‌قراری2» در تبریز و 15 درصد آن در شهر مشهد تصویربرداری شده و در آن تاریخچه فرش تبریز مرور شده است. در واقع مخاطبان به نوعی با تماشای این اثر هم سرگرم می‌شوند و هم پی به زیبایی‌های فرش تبریز خواهند برد که این فرش چه ویژگی‌هایی دارد که در دنیا مطرح است.
مجموعه «شرایط خاص»
دیرباز با یک کار کمدی

کامبیز دیرباز جزو آن دسته از بازیگران است که خودش را به گونه خاصی محدود نکرده و در تلویزیون در نقش‌های متفاوت حاضر شده است. گاهی در لباس پلیس و برخی مواقع در لباس خلافکار. بعضی وقت‌ها هم نقش یک پدر مهربان را به عهده داشته است. در مجموع با نگاهی به کارنامه رنگارنگ او متوجه می‌شویم که علاقه‌مند است نقش‌های متفاوتی را تجربه کند.
در این باره می‌توان به نقش‌های او در سریال‌هایی همچون زیر پای مادر، پشت بام تهران، میکائیل، نابرده رنج، پریدخت، بوی باران و ... اشاره کرد.
او بعد از تمام شدن ایام نوروز با مجموعه «شرایط خاص» روی آنتن شبکه سه می‌آید و در این سریال که حال و هوای کمدی دارد، نقش متفاوتی را بازی می‌کند. این مجموعه به کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه کنندگی سید مرتضی فاطمی تولید شده است.
شرایط خاص به نویسندگی حسین تراب‌نژاد و احسان لطفیان، سریالی با حال و هوای کمدی است و مضامین اجتماعی با زبانی شیرین در آن طرح می‌شود. تصویربرداری این سریال پر بازیگر، بهار سال گذشته در بیش از 110 لوکیشن اصلی و فرعی در تهران انجام شد. مبنای این سریال هم طنز موقعیت است تا کلامی.
در کنار دیرباز، بازیگری همچون بهرام افشاری هم حضور دارد. او با بازی در یکی از فصل‌های پایتخت در میان مخاطبان تلویزیون شهره شد و حالا بازیگر نقش مقابل دیرباز شده و پا به پای این بازیگر نقش متفاوتی را بازی می‌کند. از دیگر بازیگران این سریال می‌توان به پروانه معصومی، نادر سلیمانی، سیروس گرجستانی، کاظم سیاحی، مریم سعادت، سوگل قلاتیان، معصومه رحمانی، صحرا اسداللهی، مصطفی ساسانی، وحید آقاپور، اسدا... یکتا و شهره سلطانی اشاره کرد. سیروس گرجستانی هم جزو بازیگران پرکار است، زیرا همزمان در دو شبکه دیده خواهد شد. او در سریال دنگ و فنگ روزگار شبکه یک هم بازی می‌کند. گرجستانی تلاش کرده که نقشش در سریال‌های شبکه یک و سه متفاوت باشد تا مخاطبان از دیدن بازی او سرگرم شوند.
این بازیگر تا امروز هم در نقش‌های جدی حضور پررنگ داشته و هم نقش‌های طنز، اما بیشتر مخاطبان او را با مجموعه‌های طنز می‌شناسند. از کار‌های جدی او می‌توان به سریال امام علی (ع) و نقش ابا قطام اشاره کرد. او بازی در مجموعه‌هایی همچون آنام، محکومین، نوار زرد، همسایه‌ها، جاده چالوس، خوش‌نشین‌ها، زن‌بابا، صاحبدلان و ... را در کارنامه دارد. گرجستانی تا امروز سعی کرده نقش پدر را هم متفاوت بازی کند تا هر بار با بازی‌اش بتواند مخاطب را غافلگیر کند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بازیگران طنز در قاب «سال های دور از خانه»

داستین هافمن در رم جلوی دوربین ‌رفت

چهره ها/ وقتی پوریا پورسرخ به «سینا سرلک» افتخار می کند

چهره ها/ طبیعت گردی «نفیسه روشن» در اردیبهشت

چهره ها/ تبریک «الهام صفوی زاده» برای ازدواج «الهام حمیدی»

چهره ها/ احترام برومند در جشنواره بهار نارنج

تیپ اسپرت «نوید محمدزاده» در روز چهارم جشنواره جهانی فجر

چهره ها/ تبریک عید به سبک «آشا محرابی»

چهره ها/ عفونت به چشم «بهنوش بختیاری» زد!

چهره ها/ لحظات شاداب دو مجری در کنار یکدیگر

چهره ها/ گریم متفاوت خانم بازیگر از سریال فاخری که به بن‌بست خورد

«هیولا» سریال جدید «مهران مدیری» از 9 اردیبهشت می آید

منتقد سینما: «متری شیش و نیم» به یک اتفاق بزرگ در سینما تبدیل نمی شود

توضیح دبیر کن درباره غیبت «تارانتینو» و «اسکورسیزی»

چهره ها/ نرگس آبیار و نوید محمدزاده در کنار داوران خارجی فجر

چهره ها/ وقتی«علیرام نورایی» روی سرش خط می اندازد!

چهره ها/ تبریک «جواد رضویان» برای عید نیمه شعبان

وزیر ارشاد: سینمای ایران تحریم‌پذیر نیست

فروش 55 میلیارد تومانی سینما‌ها در ماه فروردین

هنرمندانی که در سومین روز جشنواره جهانی فجر حضور داشتند

رونمایی از «رالی ایرانی2» به نفع سیل زده‌ها

چهره ها/ علاقه وافر «محمدرضا گلزار» به خودش!

«سلام صبح بخیر» تا پایان تیرماه از شبکه سه پخش می‌شود

امشب پشت صحنه «بر سر دوراهی» پخش می شود

چهره ها/ مریم کاویانی در کنار همسر سیاستمدارش

چهره ها/ مریم پالیزبان بازیگر فیلم جنجالی «لانتوری»

فرشته حسینی و آسمان پاک و آبی تهران

معصومه ابتکار هم به جشنواره جهانی فیلم فجر رفت

چهره ها/ هانیه غلامی با شال فارسی نوشته اش

علیرضا داودنژاد: سینما همیشه برایم تازه است

اسپانسرهایی که محتوای تلویزیون را تعیین می‌کنند

حمایت انیمیشنی لئوناردو دی کاپریو از «زمین»

چهره ها/ انجامِ وظیفه نگار جواهریان در جشنواره جهانی فیلم فجر

روایت دو عاشقانه موازی در «دل‌دار»

رضا کیانیان: به ما سنگ می‌زنند چون در حال پیشرفت هستیم

فروغ قجابگلی، بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم پکن شد

چهره ها/ محمد شیری و رامین راستاد در آخرین روز ضبط «دنیای گمشده»

چهره ها/ عکسی از پسر بامزه و شیرینِ «بنیامین بهادری»

چهره ها/ هستی مهدوی خیره به افق!

آیا باید از حضور نیروهای حشدالعشبی عراق در استان خوزستان بترسیم؟

چرا سنگ می‌زنند؛ روایت رضا کیانیان اینگونه جواب منتقدانش را داد

در فروردین کدام بازار به سرمایه‌گذاران سود بیشتری داد؟

خبر فوری / شلیک موشک بالستیک به ارتش عربستان سعودی

برای مقابله با خشکسالی و ترسالی در کشور برنامه 200 ساله نیاز است

اسپالتی: اشکال در دفاع، پاشنه آشیل اینتر است

به خاطر جام ملت‌های آسیا فوتبال ایران از طرف ای اف سی جریمه شد

سرخابی‌ها به دنبال تکرار پیروزی برابر سعودی‌ها/تلاش شاگردان منصوریان برای قطعی کردن صعود

معرفی جایگزین مهدی طارمی در الغرافه/ انتقال السومه از لیگ عربستان به قطر

اتاق فرمان امارات و عربستان؛ نقشه جدید برای تغییرات بنیادین

چهره ها/ صحنه ای پرهیجان از فیلم «متری شیش و نیم»