پایگاه خبری تحلیلی اخبار محرمانه

آخرين مطالب

سریال‌های پسانوروزی تلویزیون فرهنگی اجتماعی

سریال‌های پسانوروزی تلویزیون

  بزرگنمايي:

اخبار محرمانه - جام جم / چند سریال جدید در سال 98 آماده پخش است که در این مطلب آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.
سریال دنگ و فنگ روزگار
120 بازیگر و 70 مکان فیلمبرداری

دوستی یعنی رفاقت، نزدیکی، محبت، عشق و ...، اما اگر همین دوستی به خاطر ماجرا‌هایی به هم بخورد، مسلما به شکل‌گیری اتفاقاتی منجر می‌شود. همین سوژه مجموعه سریال دنگ و فنگ روزگار شده که به تهیه‌کنندگی امیرحسین طالبی‌کاشانی و کارگردانی جواد مزدآبادی آماده پخش شده است.
نقش این دو دوست را محمد نادری و سیروس گرجستانی بازی می‌کنند که طی شراکتی دچار مشکلاتی می‌شوند که ناچار هستند طی سال‌ها این مشکلات را پنهان کنند. همین مساله باعث رقم خوردن اتفاقات مختلف طنز در این سریال می‌شود. البته به گفته تهیه‌کننده سریال جنس طنز این سریال با دیگر طنز‌ها متفاوت است و بیشتر طنز موقعیت است تا بتواند از این طریق نگاه مخاطب را جلب کند.
در کنار این دو بازیگر، بیژن بنفشه‌خواه، نیما شاهرخ‌شاهی، محمد فیلی، غلامرضا نیکخواه، امیر غفارمنش، ساعد هدایتی، شیرین آقارضا کاشی، پانته‌آ مهدی‌نیا، سینا رازانی، زهرا داوود‌نژاد، مهری آل‌آقا، مریم شاه‌ولی، مینا نوروزی، ساقی زینتی، بیتا خردمند، عباس محبوب، طاهر علایی، فریده دریامج، ژیار محمدزاده، ساره صحرایی، ستاره صحرایی و ... بازی می‌کنند.
یکی از ویژگی‌های این مجموعه تلویزیونی، تصویربرداری در 70 مکان فیلمبرداری است و همین تعدد مکان‌ها یکی از عوامل جذابیت سریال دنگ و فنگ روزگار است و گروه در قسمت‌های مختلف تهران، شهر ری، احمدآباد مستوفی و ... ضبط را انجام دادند. البته تعدد لوکیشن‌ها کار تولید را با سختی‌هایی همراه می‌کند، اما تهیه‌کننده تلاش کرده این سختی را به جان بخرد تا بتواند یک مجموعه طنز دیدنی را روانه آنتن کند و مردم هم از تماشای آن لذت ببرند. طراح و سرپرست فیلمنامه حسن وارسته و امیر شاداب هم در نگارش به او کمک کرده است.
به گفته جواد مزدآبادی کارگردان این سریال، دنگ و فنگ روزگار کار متفاوت و خوبی است. در این مجموعه 120 بازیگر بازی می‌کنند. بالای 80 درصد سکانس‌های این سریال شلوغ هستند و در هر صحنه هشت تا ده نفر حضور دارند و همین به جذابیت‌های سریال اضافه کرده است. هدف این کارگردان از ساخت این مجموعه این بود که با توجه به این‌که مردم در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی‌برند، بهتر است با تماشای یک سریال طنز بخندند و به لحاظ روحی شارژ شوند.
قالب طنز سریال دنگ و فنگ روزگار، موقعیت است. ضمن این‌که دیگر طنز‌ها هم در این سریال دیده می‌شود؛ همچون طنز کلامی، فانتزی و ... سه سال نگارش این سریال زمان برده و چندین بار بازنویسی شده است. به گفته امیرحسین طالبی کاشانی تهیه‌کننده، تقریبا تهیه‌کنندگان از ساخت سریال‌های طنز فراری هستند و ترجیح می‌دهند کار‌های درام و اجتماعی انجام دهند. اما او در طول این سال‌ها به‌غیر از دستپخت، همیشه طنز کار کرده است. همچون جنگ 77، زیر آسمان شهر و ... هدف مجموعه دنگ و فنگ روزگار، شاد کردن دل مردم است، زیرا به گفته تهیه کننده وظیفه سازندگان آثار نمایشی این است که لبخند را به لب مردم بیاوریم.
محمد نادری هم درباره شخصیت بازی‌اش توضیح داد نقش اردشیر در این سریال ویژگی‌های خاصی دارد به همین دلیل بازی کرده است. به گفته او بلا‌های مختلفی سر این شخصیت می‌آید که غیرمعمول است سر یک نفر این همه اتفاق بیفتد، ولی در مجموع شخصیت دوست داشتنی است. این بازیگر اظهار امیدواری کرد مردم این سریال را دوست داشته باشند.
در این سریال بیژن بنفشه‌خواه نقش فیروز را بازی می‌کند. در واقع او به خاطر حضور تهیه‌کننده و کارگردان بدون خواندن فیلمنامه، بازی در این سریال را پذیرفت. فیروز در این سریال یک شخصیت دورو است که شیشه خرده زیاد دارد و مرتب هم با باجناقش کل‌کل می‌کند.
فصل دوم سریال روز‌های بی‌قراری
فرشی نفیس از دوران مشروطه

بخش عمده‌ای از ماجرا‌های فصل دوم سریال روز‌های بی‌قراری در شهر تبریز و بخش‌هایی از آن در شهر مشهد ضبط شده است. این مجموعه در ادامه روز‌های بی‌قراری که فصل اول آن پیش از این که از شبکه یک سیما پخش شود، ساخته شد و در خلاصه داستان آن آمده: سارا که از همسر سابقش جدا شده در پی هویت خود ناچار به سفری طولانی می‌شود و یک فرش نفیس مربوط به دوره مشروطه تنها سندی است که او را به مقصود برساند و ...
بازیگرانی مانند سارا صوفیانی، مجید واشقانی، فخرالدین صدیق شریف، مهتاج نجومی، کاظم هژیر آزاد، صفا آقاجانی با حضور افسانه بایگان و حمیدرضا آذرنگ و تعدادی از بازیگران برجسته و پیشکسوت تبریز و مشهد در فصل دوم روز‌های بی‌قراری به ایفای نقش می‌پردازند. به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، روز‌های بی‌قراری 2، تولید سیمای مرکز آذربایجان شرقی است و یک اثر ملودرام است.
مجموعه تلویزیونی «روز‌های بی قراری2» با داستانی در امتداد فصل اول توسط کاظم معصومی کارگردانی و به تهیه‌کنندگی امیرحسین شریفی تولید شده است. این مجموعه ضمن پرداخت غیرمستقیم به رشد و توسعه کشور در 40 سال گذشته، به معرفی ظرفیت‌های این دو استان در داشتن ظرفیت‌های تاریخی و گردشگری توجه شده است.
با توجه به این‌که امیرحسین شریفی سابقه ساخت مجموعه‌های تلویزیونی در شهرستان‌های مختلف را دارد این بار سراغ تبریز و مشهد رفته تا در قالب یک داستان جذاب و شیرین مردم را با زیبایی‌های این دو شهر آشنا کند. فیلمنامه فصل دوم روز‌های بی‌قراری را هم شعله شریعتی نوشته که تا امروز چند مجموعه ملودرام با مضامین متفاوت اجتماعی را برای تلویزیون نوشته است. به گفته تهیه‌کننده این مجموعه خانوادگی، قصه این سریال برای مخاطبان نو است و حتما نظر آن‌ها را همچون فصل اول جذب می‌کند.
شریفی درباره انتخاب معصومی برای کارگردان این سریال توضیح داد که قبلا چند کار همچون سریال‌های «مرد نقره‌ای» و «خانه بی‌پرنده» را با معصومی انجام داده بود و به لحاظ اخلاقی و تفکری شناخت خوبی نسبت به هم دارند و به همین دلیل معصومی برای کارگردانی سریال روز‌های بیقراری انتخاب شد. شریفی از آن دست تهیه‌کنندگان است که 24 ساعته در کار حضور دارد و وقت می‌گذارد تا سریالی مخاطب پسند روانه آنتن کند.
در این سریال 30 قسمتی علاوه بر حضور بازیگران ملی، نزدیک به 150 بازیگر بومی به ایفای نقش پرداخته‌اند. 85 درصد مکان‌های فیلمبرداری «روز‌های بی‌قراری2» در تبریز و 15 درصد آن در شهر مشهد تصویربرداری شده و در آن تاریخچه فرش تبریز مرور شده است. در واقع مخاطبان به نوعی با تماشای این اثر هم سرگرم می‌شوند و هم پی به زیبایی‌های فرش تبریز خواهند برد که این فرش چه ویژگی‌هایی دارد که در دنیا مطرح است.
مجموعه «شرایط خاص»
دیرباز با یک کار کمدی

کامبیز دیرباز جزو آن دسته از بازیگران است که خودش را به گونه خاصی محدود نکرده و در تلویزیون در نقش‌های متفاوت حاضر شده است. گاهی در لباس پلیس و برخی مواقع در لباس خلافکار. بعضی وقت‌ها هم نقش یک پدر مهربان را به عهده داشته است. در مجموع با نگاهی به کارنامه رنگارنگ او متوجه می‌شویم که علاقه‌مند است نقش‌های متفاوتی را تجربه کند.
در این باره می‌توان به نقش‌های او در سریال‌هایی همچون زیر پای مادر، پشت بام تهران، میکائیل، نابرده رنج، پریدخت، بوی باران و ... اشاره کرد.
او بعد از تمام شدن ایام نوروز با مجموعه «شرایط خاص» روی آنتن شبکه سه می‌آید و در این سریال که حال و هوای کمدی دارد، نقش متفاوتی را بازی می‌کند. این مجموعه به کارگردانی وحید امیرخانی و تهیه کنندگی سید مرتضی فاطمی تولید شده است.
شرایط خاص به نویسندگی حسین تراب‌نژاد و احسان لطفیان، سریالی با حال و هوای کمدی است و مضامین اجتماعی با زبانی شیرین در آن طرح می‌شود. تصویربرداری این سریال پر بازیگر، بهار سال گذشته در بیش از 110 لوکیشن اصلی و فرعی در تهران انجام شد. مبنای این سریال هم طنز موقعیت است تا کلامی.
در کنار دیرباز، بازیگری همچون بهرام افشاری هم حضور دارد. او با بازی در یکی از فصل‌های پایتخت در میان مخاطبان تلویزیون شهره شد و حالا بازیگر نقش مقابل دیرباز شده و پا به پای این بازیگر نقش متفاوتی را بازی می‌کند. از دیگر بازیگران این سریال می‌توان به پروانه معصومی، نادر سلیمانی، سیروس گرجستانی، کاظم سیاحی، مریم سعادت، سوگل قلاتیان، معصومه رحمانی، صحرا اسداللهی، مصطفی ساسانی، وحید آقاپور، اسدا... یکتا و شهره سلطانی اشاره کرد. سیروس گرجستانی هم جزو بازیگران پرکار است، زیرا همزمان در دو شبکه دیده خواهد شد. او در سریال دنگ و فنگ روزگار شبکه یک هم بازی می‌کند. گرجستانی تلاش کرده که نقشش در سریال‌های شبکه یک و سه متفاوت باشد تا مخاطبان از دیدن بازی او سرگرم شوند.
این بازیگر تا امروز هم در نقش‌های جدی حضور پررنگ داشته و هم نقش‌های طنز، اما بیشتر مخاطبان او را با مجموعه‌های طنز می‌شناسند. از کار‌های جدی او می‌توان به سریال امام علی (ع) و نقش ابا قطام اشاره کرد. او بازی در مجموعه‌هایی همچون آنام، محکومین، نوار زرد، همسایه‌ها، جاده چالوس، خوش‌نشین‌ها، زن‌بابا، صاحبدلان و ... را در کارنامه دارد. گرجستانی تا امروز سعی کرده نقش پدر را هم متفاوت بازی کند تا هر بار با بازی‌اش بتواند مخاطب را غافلگیر کند.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مساله بودجه سریال کیانوش عیاری را متوقف کرد

رئیس دانشگاه صدا و سیما مجری تلویزیون می‌شود

چهره ها/ فریبرز عرب‌نیا در طبیعتی بکر

چهره ها/ غم مرجانه گلچین از کشته شدن یک خرس

پاسخ تند کمال تبریزی به انتقاد فراستی: او یک آدم ریشو نامحترمی است!

چهره ها/ تبریک جنیفر لوپز به پدر بچه‌هایش

چهره ها/ روشنک عجمیان در آرزوی فیلمبردار شدن

چهره ها/ نسرین مقانلو بی‌خیال غصه خوردن شد

چهره ها/ همدردی سوسن پرور با بازیگری که سرطان دارد

چهره ها/ دلنوشته لادن طباطبایی برای پدرش

چهره ها/ زندگی پُر شور و با عشق معصومه کریمی

چهره ها/ معصومه ابتکار در کنار زوج دوچرخه سوار

شرکت‌کننده عصر جدید که روی سرش چرخید!

سعید پیردوست: مدیری بعد از قهوه تلخ دیگر من را دعوت به کار نکرد

چهره ها/ دلتنگی برزو ارجمند برای پدر مرحومش

روزنامه جوان: رامبد جوان مقصر نیست؛ مقصر کسی است که او را گزینش کرده!

چهره ها/ عکس‌العمل علی کریمی به رفتن پروفسور از پرسپولیس

واکنش کیهان به حواشی رامبد جوان؛ عناصر معلوم‌الحال باید پاکسازی شوند

چرا زندگی مالی سلبریتی‌ها، حریم خصوصی محسوب نمی‌شود؟

چهره ها/ بازیگر زن به سرطان مبتلا شد!

چهره ها/ جای خالی فردوسی‌پور در فوتبال ایران

چهره ها/ تفریح و تفرج مجید اخشابی در طبیعت

چهره ها/ خوابِ عمیق رضا قوچان‌نژاد و پسرش

چهره ها/ افتخارِ بازیگر برادر جان از بودن در کنار بزرگ آقای سینما

چهره ها/ مانتوی خام مجری با طرح سنتی

چهره ها/ گریم‌هایی که چهره ویشکا آسایش را زیر و رو کرد

چهره ها/ «ستایش»، ترانه سریال عروس تاریکی

چهره ها/ نوازشی که به عموپورنگ اُمید داد

چهره ها/ لیلا اوتادی در واکنش به ماجرای رامبد جوان؛ فضولی نکنیم!

چهره ها/ دیوید بکهام و همسرش در مراسم ازدواج سرخیو راموس

چهره ها/ خداحافظی سوشا مکانی با مرد جنتلمن فوتبال

چهره ها/ کمدین خنداننده‌شو: یادم نمی‌آید رامبد گفته باشد اوضاع کشور خیلی خوبه!

دفاع تهیه‌کننده «ماجرای نیمروز» از رامبد جوان و انتقاد از مدیران خسته سیما

چهره ها/ خوشبختی علی علیپور در کنار همسر و فرزندش

دیدن فیلم‌های این جشنواره رایگان است

چهره ها/ احساس غرور رابعه اسکویی از بُرد والیبال

چهره ها/ آقای فوتبالیست در کنار مادرش

منیژهِ سریال وضعیت سفید با همان ظاهر ساده‌اش

حضور محمود پاک‌نیت در سالن غدیر برای تماشای دیدار والیبال ایران

قسم‌تان می‌دهم که تشریف نحس جدال‌های سیاسی‌تان را از هنر بیرون ببرید

اولین مصاحبه رامبد جوان در مونترآل کانادا‎

سلبریتی‌هایی که با وجود امکانات در خارج از کشور فرزندشان متولد ایران است!

چهره ها/ حرف آزاده نامداری با خدا نشناسان

استعدادهایی که در عصر جدید دوباره کشف شدند‌

نام محمد علیزاده در تیتراژ سریال گاندو بی‌خود آمده است؟

مشکل بهاره رهنما با دخترِ همسرش حل شد؟

کدام هنرمندان به مراسم اکران فیلم کارت پرواز آمدند؟

ستاره دهه 70 سینما در بیمارستان بستری شد

چهره ها/ اندر احوالات افکار پرستو صالحی

سوگل خلیق: خوش شانس بودم که نقش رونا به من داده شد